Lawendowy pył

awendowy pył to pasjonująca saga rodzinna napisana przez babcię, matkę i wnuczkę, które są najstarszymi córkami w ostatnich trzech pokoleniach. To powieść będąca zarazem kroniką rodzinną sięgającą korzeniami początków XIX wieku. Na tle dziejów wspólnie z autorkami cieszymy się z nowej sukienki na bal, narodzin dzieci, przeżywamy zesłanie głowy rodziny na Syberię. To wyprawa w głąb pamięci, świadectwo epoki i niełatwych wyborów To bodaj pierwsza kronika rodzinna pisana wyłącznie przez kobiety i to w dodatku najstarsze córki z kolejnych 6 pokoleń. Nie ma tu miejsca na tani sentymentalizm. Bohaterowie z krwi i kości są targani prawdziwymi uczuciami i namiętnościami Kobiety w zetknięciu z burzliwą historią- powstanie, dwie wojny, okupacja niemiecka i radziecka musiały być twarde niczym skała i dokonywać najtrudniejszych Aż po nasze czasy, w których życie stawia inne wyzwania.

Informacje dodatkowe o Lawendowy pył:

Wydawnictwo: Klucze
Data wydania: 2009-11-02

Kup książkę Lawendowy pył

Lawendowy pył - opinie o książce

Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Opowieść trzech pokoleń kobiet z jednej rodziny. Bardzo polecam ponieważ dowiadujemy się o sprawach dotyczących nas szarych ludzi.czasy wojenne i powojenne, gnębienie przez rosjan, wywóz na sybir, wielka chęć przeżycia.Kobiety zostają same radzą sobie jak potrafia ale nie zatracają swej narodowości i człowieczeństwa. Lata 80, kolejki w sklepach, kartki na żywność, kredyty dla młodych małżeństw.Wszystko to pamiętam i z wielką ochotą sobie to przypomniałam czytając perypetie bohaterek "Lawendowego pyłu"
Avatar użytkownika - jesienna-to-ja
jesienna-to-ja