Opis ksiązki
Kup Teraz

Legenda. Patriota

Ocena ( 5 osób )
5.2
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2014-02-21
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788378957393
Liczba stron: 380
Dodał/a książkę:aishiteru

Trzecia część trylogii Legenda autorstwa Marie Lu. Na początku June i Day wiele poświęcili dla Rebubliki, a teraz stoją na progu nowej egzystencji – kraju pokoju, z nadzieją na zjednoczenie Kolonii. Oboje powrócili do łask Republiki: June pracuje wśród najwyższych kręgów rządu, a Day’owi zostało przydzielone wysokie stanowisko wojskowe. Ale właśnie wtedy, gdy pokój już jest bardzo blisko, wybuch plagi wzbudza panikę w Koloniach. Wojna znowu zagraża granicom Republiki. Ta nowa odmiana plagi jest bardziej śmiertelna niż kiedykolwiek, a June szybko odkrywa, że jedyny sposób na ocalenie Republiki, może kosztować Day’a wszystko, co ma.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
nati104 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
"Legenda:Patriota" to wspaniałe zakończenie całej trylogii. Zachwyciła mnie wizja przyszłości stworzonej przez Marie Lu. Książka została utrzymana na wysokim poziomie wcześniejszych części. Cała seria zdecydowanie zapada w pamięć.

W Republice zapanował pokój, a nowy Elektor wprowadza liczne zmiany.
Od wydarzeń z "Wybrańca" minęło osiem miesięcy.June pracuje na wysokim stanowisku rządowym u boku Andena. Day odzyskał brata i zajął znaczną pozycję w wojsku.
Gdy wszystkim wydawało się, że upragniony pokój jest tak blisko w Koloniach wybucha epidemia. Jest to zmutowany wirus, o wiele groźniejszy i bardziej zabójczy. Nad Republiką wisi groźba wojny. Straszliwej wojny, w której nie ma szan na wygraną. Jest sposób, żeby powstrzymać wrogie wojska, jednak to może Daya wiele kosztować. Czy będzie gotowy poświęcić to co dla niego najcenniejsze?
June i Day muszą znowu połączyć siły i znaleźć sposób na powstrzymanie Kolonii. I muszą się pospieszyć, ponieważ czas goni ich nieubłaganie.
Madziuchna plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jakiś czas temu przechadzając się po księgarni znalazłam pierwszą część trylogii \"Legenda\", pochłonęłam z zachwytem obie części i z niecierpliwością czekałam na zakończenie serii. Zakupiłam ją od razu po premierze i ani troszeczkę nie żałuję. Książka opowiada ciąg dalszy przygód June Iparis oraz Daniela Wing\'a, walczących o wolną Republikę Amerykańską. W książce przeżywamy kontynuację zmagań miłosnych między dwójką głównych bohaterów, dodatkowo przeżywamy razem z nimi krwawą wojnę z Koloniami. Akcja książki rozpoczyna się 8 miesięcy po zakończeniu tomu II, Daniel \'Day\' który wyzwolił rzekomo Republikę spod ciężaru wojny domowej, zostaje ponownie poproszony przez młodego Elektora o pomoc, w związku z groźbą wojny od Kolonii. Te oskarżają Republikę o rozsianie śmiertelnego wirusa na terenie ich kraju. June szkoląca się u boku Elektora Andena na jego princeps-adeptkę, boryka się z powiedzeniem Day\'owi prawdy na temat wirusa, oraz tego iż tylko jego niedawno wyzwolony brat może pomóc w znalezieniu antidotum. Zakochany po uszy w June, Day niechętnie rusza na pomoc Andenowi, zmagając się przy tym z wiszącym nad nim ciężarem śmierci, która jest dla niego nieunikniona. Podczas trwania akcji powieści wcielamy się kolejno w rolę młodej June jak i Daniela, walcząc przy tym u ich boku, z Koloniami oraz ich skrywanymi uczuciami. Ostatniej części trylogii wrócą starzy wrogowie i pojawią się nowi. Grozić bohaterom będzie śmierć, a nad ich głowami wisieć będą niewypowiedziane słowa miłości. Młody Anden zabiega o względy June, a ona nie ma na tyle odwagi by przyznać się co czuje ów do Day\'a. Wrócą także dawny przyjaciele, oraz zawiążą się całkiem niespotykane nowe przyjaźnie. Koniecznie polecam przeczytać tę książkę zarówno młodzieży, jak i nieco starszym czytelnikom. Ja sięgnęłam po tę trylogię i nie żałuję ani odrobinę.
Vertical plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Zgrabne zakończenie trylogii, chociaż bez fajerwerków, które towarzyszyły drugiemu tomowi. Z jednej strony smuci mnie zakończenie, z drugiej jest ono furtką do szczęśliwej przyszłości Daya i June, więc nie powinnam narzekać...

Podobały mi się bardzo opisy Antarktydy, chociaż system punktowy... Silnie kojarzy mi się z Pieśniarzem Wiatru, którego niedawno czytałam, no ale może to niesłuszne skojarzenie. Ale te budynki z ponad trzema setkami pięter, mosty pomiędzy nimi... Zapiera dech w piersiach samo wyobrażenie. Cudo!
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
agusia97 Linia koment
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
wronxxx Linia koment
Przeczytane:2015-04-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
glaadys Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów