Opis ksiązki
Kup Teraz

Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu

Ocena ( 6 osób )
4.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-07-04
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788308051627
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:elibri

Paryski szyk teraz w Twoim zasięgu!

Jennifer Scott odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu. Lekcji stylu udziela jej sama Madame Chic, a co najważniejsze - wcale nie są one takie trudne. Jennifer przyjechała do Paryża jako Kalifornijka, wróciła do Kalifornii jako Paryżanka. Dwadzieścia prostych rad i wskazówek wystarczyło, by nauczyć się żyć a la française. Teraz czas na Ciebie!

Jennifer L. Scott - autorka bijącego rekordy popularności lifestylowego bloga The Daily Connoisseur i inspirowanego nim poradnika Lekcje Madame Chic, który natychmiast po publikacji opanował amerykańskie listy bestsellerów. Pisze artykuły do "Huffington Post Style", współpracuje także z CNN, BBC, CBS News, "The New York Times", "USA Today" oraz "The Daily Mail". Mieszka w Santa Monica.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
monalizka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Poradnik lifestylowy podzielony na trzy rozdziały:dieta i aktywność fizyczna, styl i uroda ( Szczególnie zwrócił moją uwagę rozdział ,,Wyzwól siebie dzięki szafie z dziesięcioma rzeczami") oraz jak żyć z klasą.Jak widać, pani Scott poruszyła tematykę, z której coś nas, czytelniczki, zainteresuje i może z czegoś w codziennym życiu skorzystamy. Opowiada to w sposób przyjemny, absolutnie nie drętwy, wplatając historie z pobytu w Paryżu (czasem zabawne), motywujące hasła. Ma to na celu ukazać jak można wg niej prowadzić satysfakcjonujące życie i być chic. Nie nastawiając się na rzeczy bardzo odkrywcze i przełomowe można przeczytać.
white_swan plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
Autorka książki, Jennifer L. Scott, dzieli się swoimi doświadczeniami, jakie uzyskała w czasie półrocznego mieszkania z rodziną Chic w Paryżu. "Lekcje Madame Chic" nie ograniczają się jednak, jak mogłoby się wydawać, tylko do porad w zakresie stylu. Publikacja dzieli się na trzy części: "Dieta i aktywność fizyczna", "Styl i uroda" oraz "Jak żyć z klasą". Autorka nie ogranicza się do suchych porad, tylko popiera je zabawnymi anegdotami ze swojego życia, a na końcu każdego rozdziału znajdziemy "skondensowane" porady do zapamiętania.
Jedno trzeba przyznać tej książce: motywuje do działania. Nie minęły 2 dni od kiedy ją przeczytałam, a już zdążyłam pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z szafy, zaczęłam częściej sięgać po wodę i się prostować, a zanim sięgnę po coś słodkiego między posiłkami, zastanawiam się, czy chcę czuć na sobie karcący wzrok Madame Chic ;) Jednak w dużej mierze o tym, czy książka jest przydatna, zadecyduje styl życia osoby, która ją czyta. Niektóre porady (jak np. wyprawianie przyjęć dla artystów czy cotygodniowy masaż i manicure) wydały mi się odrobinę snobistyczne i nie do przełożenia na tryb życia Polaków. Nie jest to również książka dla osób, którym do pełni szczęścia wystarcza telewizor i komputer, a raczej dla tych, którzy chcą zainteresować się "kulturą wysoką", ale nie wiedzą jak zacząć. Mimo to polecam, sprawdźcie, czy Madame Chic pomoże wam choć odrobinę zmienić wasze życie na lepsze :)
Pinkberry Linia koment
Przeczytane:2015-12-27, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
wdowa86 Linia koment
Przeczytane:2015-02-20, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2015 ,
anoola Linia koment
Przeczytane:2014-09-07, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2013-11-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
elfgirl Linia koment
Przeczytane:2014-01-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
papetka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
bbo Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów