Opis ksiązki
Kup Teraz

Lew, Czarownica i stara szafa. Opowieści z Narnii

Ocena ( 66 osób )
5.3
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2005-12-11
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788372781758
Liczba stron: 182
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Lew, Czarownica i stara szafa. Opowieści z Narnii
Nieznany świat czeka za drzwiami - trzeba je tylko otworzyć. Narnia - skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian - ale nie za darmo...
Recenzja
wyrwany Linia koment
Na półkach:

W dniach powszechnego zainteresowania opowieściami z Narnii, i ja sięgnąłem po tę zlekceważoną w czasach liceum książkę. Trzeba przyznać, że wizja starej szary, będącej wrotami do innego, zaczarowanego świata podziałała także na moją wyobraźnię. Ale od początku: rodzeństwo – Łucja, Edmund, Zuzanna i najstarszy Piotr – opuszcza bombardowany Londyn i zamieszkuje w zamku starego Profesora. Tam podczas zabawy w chowanego najmłodsza Łucja, chroniąc się w szafie, odnajduje - przez przypadek - Narnię. Początkowo rodzeństwo nie wierzy jej, dopóki same nie trafia do tej zaczarowanej krainy pełnej faunów, karłów, mówiących zwierząt czy centaurów

speedi Linia koment
Na półkach:
Przez starą szafę w inny świat

 

Są książki do których warto wciąż wracać. Są krainy, które warto poznać. Dom był pełen zakamarków i niespodzianek, wielki, z rodzaju tych starych domów, co to wydają się nigdy nie mieć końca. Sam pamiętam podobne obrazki z dzieciństwa. Szalone wzloty wyobraźni. Myszkowanie na strychach, w stodole, w gęstwinie krzewów. Drążenie tajnych tuneli w sianie. Atmosferę tajemnicy, magiczności i niezwykłości świata. Jakże niewiele było potrzeba żeby zobaczyć inną jego twarz

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Anjoai plusminus Linia koment
Klasyka klasyków, istna perełka gatunku! Nie wiem, czy jest jeszcze pechowiec, któremu nie udało się sięgnąć po Narnię. To przecież tak, jakby zaczynając zbieranie znaczków, nie zaopatrzyć się w klaser!
Pierwszy tom serii, która spodoba się i początkowym czytelnikom, zaczynającym dopiero przygodę z książkami, jak i tym na wyższym poziomie, pragnącym rozkoszować się magią w najczystszej, wyrafinowanej postaci. Pełna niesamowitych przygód, wrażeń, a nawet ilustracji! :)
AMAF12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiażki 2016,wyzwanie książki dla młodzieży 2016,
Pewnego dnia dzieci musiały zamieszkać u starszego pana którego bardzo dobrze znają.Pewnego dnia Łucja wchodzi do szafy z futrami.Okazuje się że przez szafę wchodzi do innej krainy.Poznaje tam pewnego człowieka która opowiada jej o tej krainie okazuje się że kraina nazywa się Narnia.Jak się okazuje ta kraina ma też swoją królową która jest zła.Gdy Łucja wraca z tej krainy i opowiada o przygodzie swoim przyjaciołom ale oni nie chcą jej uwieżyć.Przyjaciele przeżywaja duzo przygód w tej krainie ale przeczytajcie sami.
karcia03 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Wyzwanie - fantastyka 2016,
Opowieści z Narnii....
Cudowna książka. Pierwszy raz, gdy ją czytałam, to robiłam to bo musiałm- lektura szkolna. Jednakże bardzo mnie to zaciekawiło. To takie cudowne, magiczne i niezwykłe. Teraz Narnię czytam co jakiś czas i za każdym razem przeżywam to wszystko na nowo.
Książka opowiada, o tym, że czwórka dzieci ( Piotr , Edmunt, Zuzanna i Łucja ) żyjąca w czasie wojny wyjeżdża na wieś do starego profesora. Mężczyzna ma wielki dom. Gospodyni pozwala dzieciom bawić się,ale nie mogą pszeszkadzać profesorowi ani jej. Na dworze pada deszcz. Dzieci postanawiają się bawić w chowanego. Łucja wchodzi do szafy. Dostaje się przez nią do Narni, gdzie spotyka Pana Tumnusa. Ten opowiada jej o Białej Czarownicy i o jego służbie. Pomaga jej uciec. Rodzeństwo nie wierzy dziewczynce. W Narni czas płynie inaczej. W nocy Łucja ponownie idzie do starej szafy. Edmund podąża za nią. Chłopiec spotyka fałszywą królową. Ta opętuje go aurą panowania i ptasim mleczkiem. Młodsze rodzeństwo razem wychodzi z szafy. Jednak przy opowieści Łucji dla starszego rodzeństwa Edmund wypiera się wszystkiego. Nieco później wszyscy dostają się do zaczarowane krainy. Razem idą uwolnić Pana Tumnusa z łap wiedźmy. Przy kolacji u Bobrów Edek ucieka. Zdradza rodzeństwo. Trójka przybyszów wyrusza na spotkanie z Aslanem. Po drodze mijają wiele przeszkód. Alan idzie na śmierć. Zmartwychwstaje. Dziewczynki wraz z lwem pędzą do twierdzy wroga, gdzie odmrażają posągi. Tymczasem czarownica rozpętała wojnę. Zamraża armię dobra. Gdy ma zabić Piotra, przybywa lew zabijając Czarownicę. Czworo władców zasiada na trontach w Ker-Paravelu. Podczas polowania na Białego Jelenia wracają do domu. Czas zatrzymał się w miejscu.
Moim zdaniem najważniejszą bohaterką jest Łucja. Gdyby nie ona i jej WYOBRAŹNIA nikt nie dostałby się do Narnii
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015 (181),
"Opowieści z Narnii" chyba nie trzeba zachwalać. Każdy szanujący się czytelnik kiedyś słyszał o tej serii. Pamiętam, że będąc dzieckiem czytałam 1 tom "Lew, czarownica i stara szafa" i tak mi się podobało, że teraz postanowiłam zabrać się za całość.
Czworo rodzeństwa Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja zamieszkują u profesora na wsi. Podczas zabawy Łucja chowa się w starej szafie i przedostaje się do Narnii, gdzie spotyka fauna. Spędza tam miłe popołudnie, słuchając opowieści o Białej Czarownicy, która przemienia wrogów w posągi i zaczarowała Narnię w krainę, gdzie zawsze leży śnieg, ale nigdy nie ma świąt. Po powrocie do swojego świata Łucja opowiada historię rodzeństwu, które jej nie wierzy, bo mimo że w Narnii czas płynie, to w normalnym świecie nie minęła nawet minuta. Następny do Narnii trafia Edmund, który spotyka Białą Czarownicę i karmiony obietnicami o zostaniu królem oraz zaczarowanym ptasim mleczkiem, pozostaje pod jej urokiem. W końcu cała czwórka trafia do Narnii i ląduje na herbatce u państwa Bobrów, Edmund udaje się do Czarownicy, a pozostali robią wszystko by wyrwać brata ze szponów zła. Na pomoc przybywa im lew Aslan, Czarownica zostaje pokonana, a rodzeństwo panuje w Narnii przez wiele lat. Jednak kiedy wracają przez starą szafę do swojego świata stwierdzają, że wciąż trwa dzień, w którym zniknęli, a przejście do Narnii tą drogą jest już niemożliwe.
Fascynująca walka dobra ze złem w krainie śniegu, gdzie mieszkają olbrzymy, fauny, karły, zwierzęta posługują się ludzkim głosem, a wszyscy bez wyjątku wierzą w starą opowieść o 4 władcach Narnii, którzy nadejdą. "Opowieści z Narnii" są jak Harry Potter - można je czytać w każdym wieku.
AMJ1986 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-01-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,100 książek BBC - przeczytane,
W swoim życiu czytałam już ją 2 razy, ale nie zawaham się sięgnąć i 3-4 raz kiedyś. Jako książka dla młodzieży mnie zachwyciła i przeczytałam cały cykl. W okresie dorosłym zwraca się uwagę już na inne elementy tej książki, które warto zapamiętać.
ogurek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Ta książka jest epicka!
Jest to o tym że pewne rodzeństwo zostało wysłane do domu profesora przed nalotem samolotów które chciały zbombardować Londyn.
Rodzeństwa jest czworo a nazywają się tak:Łucja,Piotr,Edmund i Zuzanna.
Ich przygody zaczynają się w Narnii krainy wiecznej zimy bez Bożego Narodzenia!
Rządzi tam zła Czarownica która zaczarowała Narnie.
LilyBlack plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Fantaza,
super.
Rojasi plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Najlepsza <3
Agaba plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka,Mam,
Nie czytałam siedmioksięgu o Narnii jako dziecko. Dopiero niedawno sięgnęłam po nie. Widziałam film lecz jakoś nie powalił mnie. Co innego książka.
Trwa wojna i na wieś do Profesora przyjeżdża czwórka rodzeństwa" Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund. Dom Profesora jest wielki i Łucja pewnego razu chowa się w szafie na futra. Najdziwniejsze jest to, że szafa przenosi Łucję do świata Narnii, gdzie panuje właśnie wieczna zima. Tym światem rządzi zła królowa. Łucja spotyka tam fauna - pana Tummnusa i udaje się do niego na herbatkę. Gdy wraca do swojego świata okazuje się, że nikt nie zauważył jej zniknięcia i czas w ogóle nie upłynął. Nikt jej nie wierzy a Edmund wyśmiewa. Łucja wraca do Narnii lecz tym razem śledzona przez Edmunda, który również tam trafia. Jednak chłopak nie spotyka fauna lecz złą królową. Okazuje się, że istnieje proroctwo o tym, iż czworo dzieci pokona kiedyś złą czarownicę a wtedy powróci też Aslan. Dlatego królowa namawia Edmunda by wrócił do niej ze swoim rodzeństwem. Po jakimś czasie całą czwórka trafia przez szafę do Narnii. Są w niebezpieczeństwie. Pana Tummnusa nie ma a czwórkę rodzeństwa ratuje rodzina bobrów. Zaczyna się ostateczna walka o Narnię.
Pierwszy tom od razu mnie zachwycił. Podobnie jak w całej serii w tej części można znaleźć wiele odniesień do Biblii. Świat Narnii urzekł mnie ogromnie. Walka dobra ze złem, przyjaźń, przebaczenie, śmierć i życie, przygoda... to wszystko jest w tej powieści. Powieści nie tylko dla tych młodych, lecz i dla tych starszych. Myślę, że gdybym jako dziecko przeczytała tę powieść inaczej bym ją wtedy odebrała. Nawet jeśli ktoś czytał w dzieciństwie tę powieść i w dorosłym życiu również sięgnie po powieść może się zachwycić i dostrzec wiele nowych rzeczy. Dlatego szczerze zachęcam. Obecnie czytam synkowi i też zachwycony jest.
Sadu plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Po kilku dobrych latach korzystając z tego, że młodsza siostra wypożyczyła jako lekturę postanowiłam na nowo zatonąć w świecie Narnii. Książka przeznaczona bardziej dla dzieci wzruszyła mnie i wciągnęła tak samo w wieku 22 lat i czytając ją po raz drugi więc coś w niej musi być. Pamiętam jak po przeczytaniu jej w dzieciństwie od razu weszłam do szafy i zawiodłam się czując tylną ścianę. No cóż w końcu do Narnii można wejść tylko w tedy kiedy się nie starasz. Może jeszcze kiedyś się uda przypadkiem. To chyba dowód, że ksiązka rozbudza wyobraźnię. Uczy także czym jest odwaga, prawdziwa przyjaźń i poświęcenie. A także do czego prowadzi łakomstwo, czym jest zdrada i jakie są konsekwencje egoizmu. Nie ważne ile masz lat, czy jesteś córką Ewy czy synem Adama, jeśli nie czytałeś, zachęcam.
annazet5 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Uwielbiam Narnię, czytałam już wiele razy, przeczytałam właśnie kolejny raz. Polecam "Lwa, Czarownicę i starą szafę" oraz pozostałe sześć tytułów należących do serii.
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Literatura dziecięca/młodzieżowa,
Nie ma to jak przenieść się do bajkowego królestwa Narnii, gdzie występowanie wróżek, faunów i mówiących bobrów i innych niezwykłych zwierząt jest na porządku dziennym, gdzie władcą jest lew Aslan, który na pewno nie jest domowym miłym zwierzątkiem, gdzie w końcu od lat rządzi zła Królowa, a jedynym ratunkiem dla tego świata jest pojawienie się czwórki ludzkich dzieci: Zuzanny, Edmunda, Piotra i Łucji.
Czy temu niezwykłemu rodzeństwu uda się ocalić przyjaciół i czy obejdzie się bez ofiar w tej wojnie? Tego dowiecie się z kart tej powieści.
Karmelek3 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Czarująca 7 tomowa opowieść . :))
mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
No cóż...dwie filmowe ekranizacje podniosły zbyt wysoko poprzeczkę.
Podobają mi się osobiste adnotacje autora.
aggi plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Książka uniwersalna, nieważne ile masz lat i jaką tematykę lubisz gdyż w "Opowieściach z Narnii" znajdziesz coś dla siebie co Cię oczaruje.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - Media Rodzina,


Książka opowiada o przygodach rodzeństwa: Łucji, Edmunda, Zuzanny i Piotra.
Przebywają oni w domu profesora i tam znajdują starą szafę. Podczas zabawy z chowanego, najmłodsza z rodzeństwa - Łucja, wchodzi do szafy przenosi się do innej krainy - zwanej Narnią. Panuje tam wieczna zima i spotkać można różne stworzenia np.: fauny. Dzieci mają tam do wykonania bardzo ważną misję. Rozpoczyna się walka.

"Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych. Teraz ponownie ją przeczytałam i sięgnęłam nawet po dalszą część.

Postaci są bardzo ciekawie skonstruowane i właśnie przypominają mnóstwo różnych rodzeństw. Najmłodsza jest Łucja, a najstarszy Piotr. Wiadomo jak to z tym rodzeństwem bywa - częste kłótnie, dogadywanie itp. Tak i było w przypadku tych dzieci, które miały właśnie takie normalne, ludzkie cechy np. Edward był wredny, nie słuchał się rodzeństwa, wyśmiewał się z młodszej siostry, ulegał wpływom. Łucja natomiast tęskniła za rodzicami, czuła się trochę osamotniona, ale była bardzo odważna i przyjacielska. Piotr przejął funkcję głowy rodziny, czuł się odpowiedzialny za swoje rodzeństwo, martwił się o nie, a Zuzannę cechowała łagodność oraz strach przed niebezpieczeństwem.

Książka napisana jest prostym, przyjemnym językiem, idealnym dla dzieci. Bardzo szybko się ją czyta, bo jest krótka, czcionka ma odpowiednią wielkość, ale najważniejsze jest to, że jest bardzo ciekawa i pomysłowa. Mi pozwoliła przenieść się razem z dziećmi do tej tajemniczej krainy. Pamiętam, że gdy pierwszy raz ją czytałam to bardzo chciałam, by i moja szafa przenosiła do innego świata, ale niestety nie było to możliwe. Książka wciągnęła mnie bez reszty i jest to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych.

Powieść ma cechy baśni, dotyczy walkie dobra ze złem.Znajdziemy tu mnóstwo niesamowitych stworzeń i fantastycznych wydarzeń. Świat realistyczny przeplata się z fikcyjnym. Książka uczy, że do osiągnięcia sukcesu potrzebne są wspólne siły, wsparcie w drugiej osobie.
ewazub plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku:),Mam,
Wspaniała opowieść o czwórce rodzeństwa: Łucji, Zuzannie, Piotrze i Edmundzie, którzy przez starą szafę dostają się do Narnii- krainy, w której panuje wieczna zima, ale bez Bożego Narodzenia. Włada nią Biała Czarownica, która wszystkich swoich wrogów zamienia w kamienne posągi. Z wejściem ludzi do Narnii wiąże się przepowiednia... Czy zostanie spełniona? Czy do Narnii powróci wiosna? Wraz z powrotem Aslana wszystko się zmienia... Jest nadzieja... Piękna opowieść o odwadze, przebaczeniu, zaufaniu i poświęceniu, o odwiecznej walce dobra ze złem. Polecam każdemu:)
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Uwielbiam powieści fantasy i sięgam po nie zawsze kiedy mam czas. Ostatnio za sprawą wyzwania sięgnąłem po tę powieść. Piękna okładka przykuwa uwagę, a interesujący opis zachęca do sięgnięcia po tą pozycję. Tak więc bez większego namysłu przeczytałem tę książkę. Już na samym początku książki dzieci wchodzą do magicznego świata Narnii i razem z nowymi przyjaciółmi próbują uratować krainę przed wieczną zimą. Jaki był ostateczny wynik tego spotkania?

Pewne brytyjskie rodzeństwo wybiera się na wakacje na wieś. Tam w pewnym wielkim dworze dzieci trafiają na magiczną szafę, która przenosi ich do magicznego świata Narnii. Tam zastają wieczną zimę, która za sprawą Czarownicy nigdy nie chce odejść. Poznają tam również sympatycznego fauna, Tumnusa, rodzinę Bobrów, prawdziwego Świętego Mikołaja, który daje im niezwykłe prezenty i oczywiście groźnego, ale miłego lwa Aslana. Razem próbują pokonać Czarownicę, lecz wśród nich jest zdrajca, który próbuje popsuć im szyki. Czy uda im się pokonać Czarownicę? Czy uratują pana Tumnusa z rąk Czarownicy? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w książce.

Autor krótko, ale szczegółowo opisuje bohaterów i to jest plusem książki, ponieważ ma małe rozmiary i nudno by było gdyby przez kilka rozdziałów opisywał bohaterów. Język powieści jest też prosty i łatwo i szybko się czyta.
Akcja powieści jest dynamiczna i cały czas coś się dzieje. Nie ma tam nudnych "postojów", tylko szybkie zwroty akcji. Nie zdziwiłem się, że ta powieść trafiła do kanonu lektur.

Podsumowując. Powieść "Lew, Czarownica i stara szafa" to świetna powieść fantasy, która wciąga od pierwszych stron. Polecam ją miłośnikom fantastyki oraz osobom lubiącym spędzić zimowy wieczór z dobrą książką. Polecam ją również wszystkim innym osobom, które oglądały film i osobom nie lubiącym czytać, bo nawet im się ta książka spodoba. Gorąco polecam.
magdalenardo plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Czwórka rodzeństwa: Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja w czasie wojny zostaje wysłana z Londynu na wieś do pewnego Profesora, by tam spokojnie przetrwać okres nalotów bomowych. Dzieci w czasie słonecznych dni (rzecz się dzieje w lecie) bawią się na dworze, a w chłodne i deszczowe wymyślają zabawy w tym ogromnym domu. Już pierwszego dnia pobytu podczas zabawy Łucja odkrywa wspaniały, niezwykły świat po drugiej stronie starej szafy. Rodzeństwo jednak jej nie wierzy. Po jakimś czasie w to magiczne miejsce trafia także Edmund. Udaje mu się nawet poznać Białą Czarownicę. W domu jednak wszystkiego się wypiera. Splot wydarzeń sprawia, że pewnego dnia do nieznanej krainy trafia cała czwórka. Jest to dla nich niezwykła przygoda. Łucja ostrzega rodzeństwo przed Białą Czarownicą i złem, które wyrządza. Edmund ma jednak w tej kwestii inne zdanie i.... Tak zaczynają się prawdziwe przygody rodzeństwa, które w Narnii przeżyje mnóstwo niesamowitych chwil, nierzadko mrożących krew w żyłach i najeżonych strachem. Jak to w baśniach wszystko jednak dobrze się kończy, a rodzeństwo wygrywa walkę ze złem i zasiada na czterech tronach Narnii.
Po przeczytaniu książki odkryłam, że została napisana w ... 1950 roku! To niezwykłe, bo historia rodzeństwa walczących ze złem wydaje się być współczesna, a treści są jak najbardziej aktualne. Język bardzo plastyczny i zrozumiały. Podobały mi się "wstawki" wyjaśniające pewne słowa czy zdarzenia, dzięki czemu nawet dzieci z młodszych klas podstawowych mogą z powodzeniem czytać tę książkę. Nie wiem czy to zasługa autora czy tłumacza, jednak tłumacz swoje wtrącenia robiłby raczej w formie przypisów, a te uwagi stanowią część treści. Choć w książce wiele scen wydaje się być drastycznych i przerażających, to autor zaraz za nimi łagodzi treść, by uspokoić czytelnika. Lektura ta zawiera wiele prawd i uniwersalnych wartości: dobro zwycięża i zawsze do nas powraca; każdy ma prawo do błędu; jak ważna jest sztuka wybaczania; przebiegłość i pazerność nie popłaca... Książka bardzo mi się podobała. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać bez względu na wiek. Cieszę się, że jest ona na liście lektur szkolnych - wcale bym się nie zdziwiła, gdyby przez dzieci uważana była za najciekawszą.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 52 książki 2013,
Uwielbiam powieści fantasy i sięgam po nie zawsze kiedy mam czas. Ostatnio za sprawą wyzwania sięgnąłem po tę powieść. Piękna okładka przykuwa uwagę, a interesujący opis zachęca do sięgnięcia po tą pozycję. Tak więc bez większego namysłu przeczytałem tę książkę. Już na samym początku książki dzieci wchodzą do magicznego świata Narnii i razem z nowymi przyjaciółmi próbują uratować krainę przed wieczną zimą. Jaki był ostateczny wynik tego spotkania?

Pewne brytyjskie rodzeństwo wybiera się na wakacje na wieś. Tam w pewnym wielkim dworze dzieci trafiają na magiczną szafę, która przenosi ich do magicznego świata Narnii. Tam zastają wieczną zimę, która za sprawą Czarownicy nigdy nie chce odejść. Poznają tam również sympatycznego fauna, Tumnusa, rodzinę Bobrów, prawdziwego Świętego Mikołaja, który daje im niezwykłe prezenty i oczywiście groźnego, ale miłego lwa Aslana. Razem próbują pokonać Czarownicę, lecz wśród nich jest zdrajca, który próbuje popsuć im szyki. Czy uda im się pokonać Czarownicę? Czy uratują pana Tumnusa z rąk Czarownicy? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w książce.

Autor krótko, ale szczegółowo opisuje bohaterów i to jest plusem książki, ponieważ ma małe rozmiary i nudno by było gdyby przez kilka rozdziałów opisywał bohaterów. Język powieści jest też prosty i łatwo i szybko się czyta.
Akcja powieści jest dynamiczna i cały czas coś się dzieje. Nie ma tam nudnych "postojów", tylko szybkie zwroty akcji. Nie zdziwiłem się, że ta powieść trafiła do kanonu lektur.

Podsumowując. Powieść "Lew, Czarownica i stara szafa" to świetna powieść fantasy, która wciąga od pierwszych stron. Polecam ją miłośnikom fantastyki oraz osobom lubiącym spędzić zimowy wieczór z dobrą książką. Polecam ją również wszystkim innym osobom, które oglądały film i osobom nie lubiącym czytać, bo nawet im się ta książka spodoba. Gorąco polecam.
DorotaMazur plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Jakiś czas temu, za namowa kilku osób, postanowiłam zmierzyć się z nowym wyzwaniem
AnnaJo plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Polecam także trzy zekranizowane już części tej serii
Petrus13452 plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-11-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
najlepsza jaką czytałem
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
piękna powieść fantastyczna, która zachwyci niejednego czytelnika ;)
Avellime Linia koment
Przeczytane:2016-05-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,~z Prywatnej Półeczki ♥,
Salianna Linia koment
Przeczytane:2013-01-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytałam 2010-2015,
Lorelei Linia koment
Przeczytane:2012-01-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka,
Karen72 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
anaemia Linia koment
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Nazaria Linia koment
Przeczytane:2001-01-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Marcik Linia koment
Przeczytane:2015-12-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
dunia20002 Linia koment
Przeczytane:2015-08-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
AgnieszkaG Linia koment
Przeczytane:2015-08-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,52 książki 2016,Mam,
al-ks Linia koment
Przeczytane:2015-08-14, Na półkach: Przeczytałem,
hrysia Linia koment
Przeczytane:2015-02-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2015r,
Twiggy Linia koment
Przeczytane:2015-05-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Dzieciństwo c:,
oliwia1125 Linia koment
Przeczytane:2015-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
madi Linia koment
Przeczytane:2013-01-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
WiedzmAnn Linia koment
Przeczytane:2008-03-09, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,lekkie,
ufo1651 Linia koment
Przeczytane:2009-11-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
migaweczka Linia koment
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
danutka Linia koment
Przeczytane:2014-08-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki - 2014,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-08-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
stokrotka22 Linia koment
Przeczytane:2014-07-22, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
joasia9595 Linia koment
Przeczytane:2006-03-08, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
1lolka18 Linia koment
Przeczytane:2014-06-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
LaLuna19 Linia koment
Przeczytane:2012-07-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
nati104 Linia koment
Przeczytane:2010-07-08, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:1989-03-07, Na półkach: Przeczytałem,
hegemo Linia koment
Przeczytane:2013-02-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2013 i wcześniej,Fantasy/SF ,
koral Linia koment
Przeczytane:2004-12-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Missmi Linia koment
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Dawno temu/ nie pamiętam daty,Mam,
Lemureczek Linia koment
Przeczytane:1998-02-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Amarylliss Linia koment
Przeczytane:2004-02-09, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
katiewa92 Linia koment
Przeczytane:2008-05-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
natkaa55 Linia koment
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Eliszeba Linia koment
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
justim Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
annna84 Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
kpotter Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
agusia97 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
SITT18 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2010-08-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
slk Linia koment
Przeczytane:2005-01-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Martina Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane!,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: Mam,
StArOmOdNa Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
wedrujaca Linia koment
Przeczytane:2013-10-31, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
karla1214 Linia koment
Przeczytane:2013-09-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
glaadys Linia koment
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Skipperk Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Inne,
Gosia2725 Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Cassidy95 Linia koment
Przeczytane:2013-05-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
karin Linia koment
Przeczytane:2013-04-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Lew, Czarownica i stara szafa. Opowieści z Narnii Zuzia się zgubiła
Liane Schneider
Okładka - Lew, Czarownica i stara szafa. Opowieści z Narnii Zuzia i jej kotek
Liane Schneider
Okładka - Lew, Czarownica i stara szafa. Opowieści z Narnii Zuzia w szpitalu
Łiane Schneider
Okładka - Lew, Czarownica i stara szafa. Opowieści z Narnii Zuzia idzie do dentysty
Liane Schneider
Okładka - Lew, Czarownica i stara szafa. Opowieści z Narnii Żubr Pompik. Letni zmierzch
Tomasz Samojlik
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza