Lichotek i Dragodon

Po mrożących krew w żyłach przygodach na makiecie elektrycznej kolejki, Lichotek Stubbs jest chyba najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Wiedzie mu się wprost znakomicie! Odkąd odzyskał rodziców, wspólnie – jak najlepiej i jak się da najfajniej – nadrabiają stracony czas. Obchodzą nie odbyte urodziny, odwiedzają nie odwiedzone dotąd miejsca, do których należy choćby Wyspa Śmiechów.

Niespodziewanie w radosne życie rodziny Stubbsów wkracza jednak tajemniczy i potężny Dragodon, wraz z całą bandą paskudnych czarnoKsiężników. Lichotek musi podjąć wyzwanie i zmierzyć się z wrogami oraz własnym, dziecięcym strachem przed mrokiem, deszczem i opustoszałym wesołym miasteczkiem…

Wszyscy lubimy się trochę bać, a bać się razem z Lichotkiem, to dopiero zabawa! Książki Iana Ogilvy’ego klimatem przypominają filmy Tima Burtona. Brytyjski pisarz umie straszyć, bawić i uwodzić młodych czytelników tak, jak reżyser „Soku z żuka” i „Gnijącej Panny Młodej” uwodzi ich rodziców.

Informacje dodatkowe o Lichotek i Dragodon:

Lichotek i Dragodon - opinie o książce

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2015-03-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ian Ogilvy to brytyjski pisarz i aktor, który stworzył postać małego, zabiedzonego chłopca Lichotka i uczynił go głównym bohaterem serii książek dla dzieci i młodzieży.

Pierwsza część nosi tytuł ,,Lichotek i czarnoKsiężnik,,

Druga powieść z serii to ,,Lichotek i Dragodon,,

Nie chcę zdradzać za dużo szczegółów powieści, aby nie popsuć czytania, ale Lichotek Stubbs musi zmierzyć się z tajemniczym Dragodonem, który posiada ogromne moce pozwalające zapanować nad innymi poprzez wnikanie do ich mózgów. Dragodon ma bandę pomocników-czarnoKsiężników o zabawnych imionach: Makabrycy Chrzęst, Cedryk Tumaniec, Zakucjusz Pała, Parchacy Fleja, Pani Zagrzebowa, Pan Zagrzeb, Ślamazarian Ćwok.

Lichotek i jego piesek Partacz muszą pokonać strach przed ciemnością i stawić czoła Dragodonowi w opustoszałym wesołym miasteczku na Wyspie Śmiechów.

Zabawne ilustracje do książek o przygodach Lichotka wykonał brytyjski ilustrator i grafik Chris Mould. Przyznam, że bardzo wzbogacają książki. Dużą zaletą jest też różnorodna czcionka.

Jak najbardziej polecam książki o przygodach Lichotka.

Z pewnością zainteresują dzieci w wielu szkolnym, ale przyznam, że dorośli też mogą wciągnąć się w tę serię. Niesamowicie przyjemnie spędziłam czas przy tych lekturach:)

Niech młody czytelnik też przekroczy granice swojej wyobraźni i poczuje lekki dreszczyk emocji oraz strachu:)

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2017-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

"Lichotek i Dragodon" jest drugim tomem przygód niezwykłego chłopca. Naszemu małemu bahaterowi nie na długo było dane cieszyć się odzyskaną rodziną. Okazuje się bowiem, że pewna grupa czarnoKsiężników próbuje zaszkodzić Stubbsom. Z uwagi na to, że czarnoKsiężnicy nie należą do najbystrzejszych osobników, być może nic złego by się nie stało. Jednak pojawia się ktoś, kto chce połączyćz nimi siły dla własnegozysku. Ktoś dużo mądrzejszy i potężniejszy. Przed Lichotkiem nie lada zadanie. Jeszcze więcej przygód, niebezpieczeństw i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2011-11-29, Ocena: 5, Przeczytałam, "Ale to już było" ;),
Lichotek i Czarodzidło
Ian Ogilvy 0
Okładka ksiązki - Lichotek i Czarodzidło

Trzecia część przygód Lichotka Stubbsa, który pokonał już złego opiekuna Bazylego Deptacza oraz bandę wstrętnych czarnoKsiężników, współpracujących z potężnym...