Opis ksiązki
Kup Teraz

Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka? tom 1

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-10-06
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788328102705
Liczba stron: 48
Dodał/a książkę:elibri
Recenzja - Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka? tom 1

Komedia fantasy dla czytelnika w każdym wieku. Małoludy Lil i Put to idealnie dobrany duet - obaj są z wykształcenia darmozjadami, a z profesji nierobami. Przemierzają świat w poszukiwaniu tanich (a najlepiej darmowych) posiłków. Choć niechętni przygodom, mają tendencje do pakowania się w każde niebezpieczeństwo. Czasem ich drogi krzyżują się ze szlakiem czarodziejki Miksji Iskry, będącej bardzo osobliwym stworzeniem. Naturalnie w komiksie nie brakuje tego, co każda szanująca się opowieść fantasy powinna zawierać: centaurów, smoków, entów, krasnoludów, kotów ani nawet żaboludów. Komiks nagrodzony w pierwszej edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci.

Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2015-02-13, Na półkach: Przeczytałem,

Lil i Put to dwaj przyjaciele z gatunku małoludów. Charakteryzują się niskim wzrostem, skłonnością do przyciągania kłopotów, pasją do jedzenia i wyluzowanym stosunkiem do rzeczywistości. Poznajemy ich gdzieś na rozstaju dróg, za siedmioma lasami, rzekami i górami. Tam, gdzie zwykle zaczynają się przygooody. Lil i Put wędrują boso wielkimi owłosionymi stopami, w głowach mają pstro, myślą głównie o jedzeniu, a do tego szybko pakują się w tarapaty

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
kasiulek17 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Po lekturze komiksu Kubatu. I tak nie uwierzysz!, przyszła pora na sięgniecie po kolejny z nagrodzonych tytułów w konkursie. Tym razem wzięłam się za niesamowite przygody dwóch głównych bohaterów Lila i Puta. Tak jak poprzedni tytuł był skierowany raczej do czytelnika dość młodego, tak ten jest już raczej przeznaczony dla młodzieży.

Lil i Put próbują dostać się do domu, jednak jak przystało na profesjonalne nieroby nie do końca im się to udaje. Gdy docierają do rozstaju dróg postanawiają rzucić monetą, gdyż nie mogą zdecydować, którą drogę wybrać. Niestety w momencie, gdy wyrzucają monetę w górę, tę porywa orzeł i odlatuje. Małoludy nie darują mu tego i próbują za nim biec. W pogoni za ptakiem docierają do jaskini, a po drugiej jej stronie wychodzą do Centauropolis, gdzie odbywa się turniej. Niewyparzony język głównych bohaterów doprowadza do wielu nieoczekiwanych zwrotów akcji i prześmiesznych dla czytelnika sytuacji.

Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?, to kolejny niesamowity, pełny ciekawych przygód komiks. Trzeba mieć niesamowitą wyobraźnię, aby na zaledwie czterdziestu ośmiu stronach opowiedzieć tak ciekawą i wciągającą historię. Nie dość, że i obrazki muszą być adekwatne do historii, to i dialogi muszą odzwierciedlać jej przesłanie, a dodatkowo świetnie wykreowani bohaterzy i mnóstwo prześmiesznych sytuacji doprowadzają do tego, że tę niewielką książeczkę czytałam z niesamowitą przyjemnością.

Jeśli lubicie sięgać po historyjki obrazkowe, komiks nie jest dla was czymś nieznany to zachęcam szczerze do zapoznania się z historią o dwóch małoludach Lilu i Pucie. Jak zapowiada blurb na okładce: Lil i Put z profesji nieroby, z wykształcenia darmozjady. Włóczą się po świecie, wciskając swoje wścibskie nosy gdzie popadnie. A ich celem jest syta wyżerka - byle darmowa.

Piotr ,,Bedyk" Bednarczyk, absolwent Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP, ilustrator, koncept artysta, twórca murali. Fan komiksu od małoluda, a po spotkaniu naładowanego pozytywną energią scenarzysty Macieja Kura także twórca historii obrazkowych o Lilu i Pucie.

Maciej ,,Maiki" Kur, z wykształcenia scenarzysta (Wydział Animacji na warszawskiej ASP), współtwórca seriali animowanych i filmów dokumentalnych. Hobbystycznie malarz abstrakcjonista. Jego komiksowymi idolami są m.in. René Goscinny, Don Rosa, E.C. Segar, Allan Moore i Janusz Christa. Nie trawi cynizmu, kocha spirytualizm i słanie pozytywnych wibracji.

Lil I Put. Jak przelać kota do kieliszka? to podobnie jak Kubatu. I tak nie uwierzysz!, jeden z sześciu komiksów nagrodzonych w Konkursie im. Janusza Christy. Janusz Christa to jeden z najwybitniejszych artystów w historii polskiego komiksu, twórca takich popularnych serii, jak Kajko i Kokosz, Kajtek i Koko, Gucek i Roch. W 2013 roku wydawnictwo Egmont ogłosiło ,,Konkurs imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci". Autorzy sześciu wyróżnionych prac otrzymali propozycję stworzenia pełnowymiarowych albumów. Oprócz wymienionych wcześniej dwóch tytułów należy przypisać tu jeszcze Rysiek i Królik w szortacha, Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua, Wszystko będzie dobrze, Wyobraź sobie. Niebny ląd.
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów