OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Linia czasu

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 1999-04-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 8324115870
Liczba stron: 414
Dodał/a książkę:danutka

Właściciel wielkiej firmy komputerowej realizuje odwieczne marzenie ludzkości: konstruuje prototyp maszyny czasu. Zamierza zbić fortunę na czymś, czego jeszcze nie było- turystycznych podróżach w przeszłość. W południowej Francji tworzy średniowieczny park rozrywki. Główną atrakcją ma być wizyta w wieku XIV, w czasach krwawej wojny stuletniej. Ale czy linię czasu można przekraczać bezkarnie?

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
danutka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki - 2015,
Młody, zdolny, egocentryczny fizyk Doniger znajduje sposób na przekraczanie granic czasu. Profesor Johnston z grupą współpracowników prowadzi prace archeologiczne i konserwatorskie na terenie kilku średniowiecznych obiektów nad Dordogne we Francji. Zainteresowany możliwością obejrzenia ich w postaci niezniszczonej czasem, decyduje się na podróż do klasztoru i zamku Castelgard, w XIV wiek. Nie powraca jednak w zaplanowanym terminie. Na ratunek wyrusza grupa jego współpracowników -- specjalistów od XIV-wiecznej Francji.

Całkiem niezła historia w stylu Jamesa Bonda: bohaterowie, zaskakiwani wciąż niekorzystnymi zmianami w planach, świetnie sobie radzą, wychodząc z opresji niezmiennie obronną ręką. No, czasem zostają ranni, bywa, że dość ciężko, czasem są potwornie zmęczeni, ale potrafią przezwyciężyć takie drobne słabości i nie przeszkadza im to dokonywać kolejnych bohaterkich czynów, wydobywać przyjaciół (w ostatniej chwili) z położenia nie do uratowania i pokonywać znacznie silniejszych przeciwników sprytem i przemyślnością.

Jest tu trochę o przyjaźni, o pokonywaniu własnych ograniczeń, o nabieraniu sił w walce, o realizacji marzeń, ale też o winie i karze. Bo za swój egoizm i nieliczenie się z ludźmi Doniger zostaje ukarany.

Jeśli nie spodziewamy się czegoś wybitnego i jesteśmy przygotowani na bondowski porządek świata, możemy nieźle się bawić czytając tę powieść. Bardzo dobra książka do pociągu, nie wymagająca zbytniej uwagi, o wartkiej akcji, więc czyta się ją szybko, jak to się mówi: lekka, łatwa i przyjemna, czysta rozrywka.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów