Listy do Stevea Jobsa. W skrzynce mailowej giganta Apple

Zajrzyj do skrzynki mailowej geniusza naszych czasów! Poznaj sekrety firmy Apple! Dowiedz się, co naprawdę myślał Steve Jobs! Cześć Steve, kiedy pod koniec 1977 roku skonstruowałeś i pokazałeś mi Apple II, nie miałem pojęcia, jak to zmieni moje życie na znacznie bardziej pasjonujące. Każdego dnia Steve Jobs otrzymywał od fanów setki maili. Na wiele z nich udzielał krótkich odpowiedzi. Otwarcie skrzynki mailowej i znalezienie w niej wiadomości od Steve’a Jobsa było dla fanów jak wygrana na loterii. Mark Milian zebrał najważniejsze, nigdy wcześniej niepublikowane maile od Steve’a Jobsa, do których dotarł po długich poszukiwaniach. Listy do Steve’a odkrywają niektóre z tajemnic Apple. Ukazują kulisy spektakularnego sukcesu firmy i zdradzają sekrety z życia Steve’a Jobsa. Przeczytałem chyba wszystkie książki, jakie ukazały się o Stevie Jobsie — ale tylko ta, moim zdaniem, pokazuje źródło jego sukcesu jako prezesa Apple. Okazuje się, że Jobs nie był tak popularnym w Polsce typem prezesa, odgradzającego się od świata asystentkami, rzecznikami prasowymi i pijarowcami. Osobiście odpisywał na maile nawet zwykłych użytkowników, pytających o przyszłość jakiegoś modelu albo skarżących się na złą obsługę. Te odpowiedzi często były spontaniczne i dosadne, łamiące wszystko, czego uczą na kursach robienia dobrego wrażenia i gładkiej mowy biznesowej. Ale żadna szkoła biznesu nikogo nie może nauczyć bycia kimś takim, jak Steve Jobs Wojciech Orliński

Informacje dodatkowe o Listy do Stevea Jobsa. W skrzynce mailowej giganta Apple:

Wydawnictwo: Pascal

Listy do Stevea Jobsa. W skrzynce mailowej giganta Apple - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Steve Jobs na większość maili nie odpisywał. Ci, którzy dostali jakąkolwiek odpowiedź, mogą się cieszyć, bo z perspektywy lat wspomniane listy elektroniczne zyskują dodatkową wartość. Autor starał się dotrzeć do fanów marki i wszystkich tych, którzy dostali odpowiedź od guru w zakresie rozwiązań elektronicznych. Szkoda, że pomiędzy historiami innych pojawia się tutaj kilka cytatów z książek już powszechnie dostępnych, choćby z biografii Jobsa z 2011 roku.