Liturgia. Wzór modlitwy. Ikona życia

Książka ta zrodziła się podczas rekolekcji głoszonych do alumnów greckokatolickiego ukraińskiego Seminarium Duchownego św. Jozafata w Waszyngtonie. Są to bardziej – jak powiada sam Autor – rozważania na temat liturgii, aniżeli medytacje. Zresztą Taft traktuje te teksty jako zaproszenie do modlitwy. Niemniej, jak sam zaznacza, nie jest specjalistą od duszpasterstwa. „Choć mam już swoje lata – pisze we Wstępie – żaden ze mnie stariec (‘przewodnik duchowy’), a tylko zwykły starik (‘starzec’).” Z tym ostatnim trudno się jednak zgodzić. Dowodem ta książka, w której otrzymujemy wizję tego, czym jest liturgia i jakie jest jej przewidziane przez Boga miejsce w naszym życiu.

Książka ta zrodziła się podczas rekolekcji głoszonych do alumnów greckokatolickiego ukraińskiego Seminarium Duchownego św. Jozafata W Waszyngtonie. Są to bardziej –jak powiada sam Autor-rozważania na temat liturgii, aniżeli medytacje.

Robert Taft SJ [ur. 1932] jest Amerykaninem, emerytowanym profesorem Papieskiego Instytutu Studiów Wschodnich w Rzymie i jednym z najwybitniejszych współczesnych ekspertów w dziedzinie historii liturgii bizantyjskiej, autorem licznych prac naukowych z tej tematyki.

Informacje dodatkowe o Liturgia. Wzór modlitwy. Ikona życia:

Wydawnictwo: Promic