Opis ksiązki
Kup Teraz

Lodowa korona

Ocena ( 1 osoba )
2.0
Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 1997-01-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 8386138742
Liczba stron: 243
Dodał/a książkę:Stella_Aga
Akcja powieści toczy się na planecie Clio, na której, z misją odszukania ukrytego skarbu, ląduje Offlas Keil i jego siostrzenica Roane. Clio była zamkniętą planetą. Koloniści osiedleni tam wieki temu w ramach eksperymentu Psychokratów, zostali poddani praniu mózgu, po czym wszczepiono im fałszywe wspomnienia i uwarunkowano do posłuszeństwa. Keil i Roane wylądowali w Reveny, jednym z najbardziej archaicznych królestw na Clio. Wówczas Roane nie wiedziała jeszcze, że sprzymierzy się z księzniczką Reveny, Ludoriką, w poszukiwaniu najwiekszego ze skarbów - tajemniczej, wszechmocnej Lodowej Korony.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Stella_Aga plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Przeczytane,
Jeszcze w tym samym dniu, w którym skończyłam czytać "Panią Krainy Mgieł", sięgnęłam po kolejną powieść Andre Norton, pt. "Lodowa korona". Miałam nadzieję, że tym razem się nie zawiodę, bo książka znów zapowiadała się interesująco. Niestety, ta krótka opinia będzie podobna do poprzedniej, bo do "Lodowej korony" mam te same zarzuty co do "Pani Krainy Mgieł".

Offlas Keil oraz jego siostrzenica Roane lądują na planecie Clio, aby odszukać skarb. Kilka wieków wstecz w ramach eksperymentu Psychokratów osiedlono tam kolonistów i poddano ich praniu mózgu, wszczepiono fałszywe wspomnienia, zmuszono do posłuszeństwa. Keil i Roane trafiają do Reveny, jednego z najstarszych królestw. Wkrótce Roane sprzymierza się z księżniczką Ludoriką i wspólnie szukają LODOWEJ KORONY - posiadającego ogromną moc, najcenniejszego skarbu.

Zastanawiam się, dlaczego książki Andre Norton zaczynają się świetnie, a potem są niestety słabe... Tak było i tym razem. Powieść zaintrygowała mnie już od pierwszych stron, ale później zupełnie nie czułam tego klimatu. Mało wątków, bohaterów, dużo schematów. Co prawda pomysł ciekawy, intrygi też, akcja w sumie była, ale "Lodowa Korona" kompletnie mnie nie przekonała. Wymęczyłam te ponad 200 stron, ale całość czytało się bardzo ciężko. Z pewnością to książka dla niewymagających czytelników, którą można przeczytać, gdy się nie ma pod ręką innej.
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów