Opis ksiązki
Kup Teraz

Lord Morski

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2015-03-18
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 978-83-11-13603-8
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:czytam

Lord morski to doskonały thriller osadzony w realiach końca XX wieku. Główny bohater John Rossendale jest dwudziestym ósmym hrabią Stowey. Poznajemy go w chwili, gdy powraca do rodzinnej Anglii po czterech latach nieobecności w kraju i żeglowania po odległych morzach.

W drodze do domu snuje wspomnienia, dzięki czemu dowiadujemy się, jak śmierć jego ojca sprowadziła kłopoty finansowe na rodzinę. Rodzina stanęła w obliczu wyboru sprzedania rodzinnej posiadłości lub jedynego skarbu, jaki jeszcze posiadała: "Słoneczników" Van Gogha. Zadecydowano o zachowaniu rezydencji. W przeddzień zawarcia transakcji sprzedaży obrazu doszło do kradzieży. Tego samego dnia John opuścił kraj. Dowody o poszlakowym charakterze sugerują, że sprawcą zniknięcia obrazu był właśnie on. Jak dramatyczna drogę musi przejść John, by odkryć sprawcę tajemniczego zniknięcia obrazu i czy sprawdzona przyjaźń może ulec żądzy wielkich pieniędzy dowiemy się z tej trzymającej czytelnika w napięciu historii.

Bernard Cornwell urodził się w Londynie w 1944 roku. Jego ojciec był kanadyjskim żołnierzem, a matka służyła w brytyjskiej Żeńskiej Służbie Pomocniczej w Lotnictwie Królewskim (WAAF). Cornwella adoptowała należąca do sekty religijnej rodzina z Essex. Chłopak uciekł do Londynu na studia i po krótkiej przygodzie z pracą nauczyciela rozpoczął karierę w telewizji BBC, gdzie pracował przez 10 lat. Gdy zakochał się w Amerykance, którą poślubił w 1979 roku, udał się wraz z nią do USA, gdzie odmówiono mu przyznania Zielonej Karty. Zajął się jedynym zajęciem, na którego wykonywanie nie potrzebował pozwolenia - pisarstwem. W dzieciństwie uwielbiał powieści C. S. Forestera opisujące przygody fikcyjnego brytyjskiego oficera marynarki Horatio Hornblowera w okresie wojen napoleońskich. Cornwell zdumiał się, że nikt nie napisał podobnych powieści nawiązujących do kampanii Lorda Wellingtona na lądzie i postanowił uzupełnić lukę. Tak powstała seria powieści o Richardzie Sharpie zaangażowanym w większość bitew w czasie wojny o niepodległość Hiszpanii toczonej w latach 1808-1814. Pierwszą książkę z serii wydano w 1981 roku i od tego czasu Cornwell napisał ponad 50 powieści należących m. in. do serii: kampanii Richarda Sharpe, Starbuck Chronicles, Warlord Chronicles (Trylogia Arturiańska), Grail Quest (Trylogia Świętego Graala), Saxon Stories. Wraz z żoną napisał kilka powieści wydanych pod pseudonimem Susannah Kells.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
NaWidelcu Linia koment
Przeczytane:2015-04-13, Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,Na wymianę,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów