OPIS KSIĄŻKI:

Kategoria: Literatura faktu
ISBN: b.d.
Dodał/a książkę:zamach
Recenzja - Los jest myśliwym

Jest to zbeletryzowana biografia amerykańskiego pilota pasażerskiego, obejmująca trudny okres powstawania i formowania sie lotnictwa pasażerskiego. „Los jest myśliwym" (Fate is the hunter) to zbeletryzowana autobiografia amerykańskiego pilota pasażerskiego rozmiłowanego w swoim zawodzie, obejmująca trudny okres powstawanie i formowania się lotnictwa pasażerskiego, które w dwudziestoleciu międzywojennym i w czasie II wojny światowej z niezbyt pewnego i popularnego środka komunikacji przekształciło się w potęgę, jaką jest obecnie. Ernest Kellogg Gann urodził się w 1910 w Lincoln, w stanie Nebraska. Po ukończeniu akademii wojskowej dwa lata studiuje w Yale. Swoją lotniczą karierę trwającą siedemnaście lat zaczyna jako amator. Pod koniec lat trzydziestych zgłasza się na kurs pilotów transportowych, zorganizowany przez jedną z firm lotniczych, a następnie pracuje przez pewien czas na liniach krajowych. W 1941 roku Gann jest w pierwszej grupie lotników tworzących zalążek słynnego Air Transport Command, jedynej w swoim rodzaju formacji cywilnej na usługach wojska.

Recenzja
zamach Linia koment
Na półkach:

Od dziecka patrzyłem w niebo i spoglądałem na ptaki, zazdroszcząc im lotu. I marzyłem o tym, by latać.

Różnica między chłopcem a mężczyzną jest jednak taka, że pierwszy marzy, a drugi - stawia sobie cele.  Dziś jestem pilotem i skoczkiem spadochronowym. A że interesuje mnie też literatura, książki dotyczące tej tematyki czytuję regularnie.

Napisano wiele lepszych (a jeszcze więcej - gorszych) książek na ten temat. Jest kilku znanych pisarzy-pilotów, z najsławniejszym de Saint-Exupéry’m na czele

novino plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Warto przeczytać.
Okładka - Los jest myśliwym Wyklęta. Poezja i miłość Mariny Cwietajewej
Anna Piwkowska
Okładka - Los jest myśliwym Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego
Zofia Wojtkowska
Okładka - Los jest myśliwym Polska Ludowa