Lot Wrony

1 listopada 2011 roku cała Polska wstrzymała oddech. Boeing 767 z 220 pasażerami na pokładzie krążył nad Warszawą, ale nie lądował. Obok pasażerskiej maszyny przemknęły wojskowe myśliwce F-16. Potwierdził się najgorszy scenariusz - awaria podwozia. Godzina godzinie, minuta po minucie dowiadujemy się, co dokładnie działo się z bohaterami pechowego rejsu numer LO016.

Leszek Chorzewski – ówczesny rzecznik LOT-u – nie tylko przestudiował raporty, ale i spędził długie godziny na rozmowach z pasażerami i swoimi kolegami m.in.: kapitanem Tadeuszem Wroną, szefem załogi Jerzym Konofalskim i stewardesami. Z tych opowieści powstała pełna niezwykłych emocji i zaskakującym zwrotów akcji powieść, której lektura jest bardziej wciągająca niż pełne fikcyjnych sensacji thrillery. Bo tę dramatyczną historię z pięknym happy endem napisało samo życie.

Co się działo na pokładzie? Czy wybuchła panika? Czy załoga zaczynała tracić zimną krew? O czym myślał kapitan? Co przeżywali pasażerowie? - tego wszystkiego Czytelnicy dowiedzą się już wkrótce!

O autorach

Leszek Chorzewski - prawnik, dziennikarz radiowy, wieloletni rzecznik PLL LOT. Wśród wielu pasji lotnictwo stało się najważniejszą. Razem z Witoldem Filusem pierwszy raz w historii zimą przeleciał balonem nad Tatrami. Jest autorem wielu spektakularnych akcji promocyjnych LOT- u w tym promocji Boeinga 787 Dreamliner. Miłośnik gór i wspinaczki, dalekich podróży i fotografii.

Współpraca: Adam Węgłowski - dziennikarz, stały współpracownik magazynów „Focus Historia” i „Śledczy”, publikował także w „Tygodniku Powszechnym” I „Zwierciadle”. Wielbiciel historycznych zagadek i kryminałów w stylu retro, autor powieści kryminalnej „Przypadek Ritterów”.

Informacje dodatkowe o Lot Wrony:

Wydawnictwo: Gerls