Ludy skandynawskie Mitologie świata

Wydawnictwo: RZECZPOSPOLITA
Data wydania: 2007
Kategoria: Historyczne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
"Rzeczpospolita" przedstawia kolekcję MITOLOGIE ŚWIATA poświęconą mitom, podaniom i legendom ludów z całego świata. Seria składająca się z 25 tomów, ilustrowanych największymi dziełami artystów, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie, której towarzyszami drogi będą herosi o nadludzkiej sile, potwory i zwierzęta fantastyczne, stwórcy świata, demony i dobre duchy.Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka. Każdy tom przedstawia bogaty zbiór mitów danej cywilizacji, prezentuje panteon bóstw, tłumaczy, jak ludy świata wyobrażały sobie powstanie i koniec świata oraz zaświaty. To także podróż przez miejsca święte, jak Piramida Słońca w Teotihuacan, kurhan Newgrange w Irlandii czy góra Uluru w Australii.Pierwszy album z serii "Mitologie świata" w sprzedaży z "Rzeczpospolitą" 4 września. Kolejne tomy kolekcji co wtorek do kupienia przez cały tydzień w cenie 19,99 plus cena dziennika.
iwan plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Książka bardzo dobra jako wstępne zapoznanie się z mitologią skandynawską.
elfijka Linia koment
Przeczytane:2013-06-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przeczytane w 2013,
Shi4 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,