Ludzie klony. Kopiowanie życia

"Narodziny Dolly wstrząsnęły naukowcami na całym świecie - pokazały, że możliwe staje się także stworzenie kopii dorosłego człowieka. Sam "ojciec" Dolly Ian Wilmut przyznał oficjalnie, że teoretycznie nie ma już żadnych przeszkód do klonowania ludzi za pomocą tej samej metody, którą on zastosował przy tworzeniu słynnej owcy. Ale czy rzeczywiście nie ma przeszkód? Czy tworzenie ludzkich kopii nie zniszczy naturalnego porządku świata? Czy tworząc klony samych siebie nie wydajemy wyroku na gatunek ludzki? I czy sztucznie kreując życie nie zastępujemy w tej materii Boga? Na te i na wiele innych pytań szuka odpowiedzi książka Doroty Romanowskiej "Ludzie - Klony. Kopiowanie życia". Zanim nas wszystkich sklonują warto tę książkę przeczytać."

Informacje dodatkowe o Ludzie klony. Kopiowanie życia:

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7558-481-3

Kup książkę Ludzie klony. Kopiowanie życia

Ludzie klony. Kopiowanie życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-01-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Mam,
Temat klonowania do dziś budzi kontrowersje, zwłaszcza, gdy miałoby to dotyczyć ludzi. Z jednej strony w opozycji staje kościół, z drugiej lekarze, którzy w klonowaniu narządów widzą przyszłość transplantacji. Książka stara się opisać problem dosyć obiektywnie. Zawiera sporo ciekawych informacji. Chociażna końcu czegoś mi brakuje. I mogłą by być grubsza.