Lunch w Paryżu

Data wydania: 2011-03-10
ISBN: 978-83-62478-09-5
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Lunch w Paryżu

Love story z przepisami - nie tylko kulinarnymi

"Lunch w Paryżu posiada wszystkie ingrediencje gwarantujące sukces: miłość jako danie główne urozmaicone przepisami na francuskie pyszności. W książce aż się gotuje od tęsknoty i pożądania. To Eat, Stay, Love... z dodatkiem korzennych moreli".

Adriana Trigiani

"Czarująca i kokieteryjna jak sam Paryż. (...) ożywia nasze zmęczone serca i podniebienia. To pasjonująca podróż kulinarna po Mieście Świateł".
Nani Power

"Wyborna, romantyczna i seksowna. Pochłonęłam tę książkę z równą przyjemnością jak talerz tatara z pommes frites".
Giulia Melucci

Lunch w Paryżu to historia młodej Amerykanki przeżywającej dwa namiętne romanse - z Bretończykiem Gwendalem i francuską kuchnią. W najbardziej romantycznym z miast Elizabeth idzie na lunch z przystojnym Francuzem... i już nigdy nie wraca do domu. Poznaje świat gwarnych targowisk, modnych bistro i femme fatale noszących rozmiar 34. Uczy się, jak patroszyć ryby i jak sufletem czekoladowym koić ataki tęsknoty za domem. Odkrywa też, że im lepiej zna się na francuskiej kuchni, tym lepiej rozumie Paryż. Francuska kultura, jak się okazuje, do pewnego stopnia przypomina dojrzały ser - z zewnątrz widać jedynie sztywną otoczkę i dopiero przebijając się przez nią, można dotrzeć do półpłynnego, pikantnego wnętrza.

Książka, choć doskonale wpisuje się w ramy gatunku reprezentowanego przez Rok w Prowansji czy Pod słońcem Toskanii, przynosi coś więcej niż opis blasków i cieni życia w Paryżu. Jest to bowiem opowieść o zakochiwaniu się, redefiniowaniu słowa "sukces" i odkrywaniu, co się naprawdę liczy, co to znaczy być szczęśliwym , jak odnaleźć się w małżeństwie i w nowym życiu w obcym kraju.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Paryski romans

„Gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę. Gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam. Twój naród będzie moim narodem”. W obecnych czasach, kiedy świat jest jedną globalną wioską a małżeństwa par odmiennych kulturowo nie są niczym niezwykłym, ten cytat z Księgi Rut jest nie tylko piękną deklaracją miłości, ale odzwierciedla również zmianę sposobu myślenia. Tyle tylko, że to, co wydaje się bajkową przygodą, miłością jak ze snu, największą romantyczną niespodzianką od losu, nie zawsze bywa

Sabinka Linia koment
Na półkach: Czytam,

Dlaczego skusiłam się na przeczytanie "Lunchu w Paryżu" Elizabeth Bard? Bo od dawien dawna marzę o tym, by zwiedzić Paryż, zobaczyć na własne oczy cuda w Luwrze, przespacerować się cudownymi uliczkami, a na koniec usiąść w kawiarnianym ogródku i zamówić pyszną kawę i coś słodkiego. Marzę, by zobaczyć zamki nad Loarą, być może kiedyś moje marzenia się spełnią, wierzę w to, bo cóż by znaczyło nasze życie bez marzeń?"Lunch w Paryżu" ujął mnie okładką, a także obietnicą przypisów kulinarnych. Uwielbiam gotować, dlatego tę lekturę traktowałam jako o

Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2016-06-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,