Opis ksiązki
Kup Teraz

Lustro czasu

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-07-29
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788376488233
Liczba stron: 384
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Lustro czasu
Książka o wartości rodziny i przyjaźni, o tym, że poznanie prawdy - nawet jeśli boli - przynosi wyzwolenie. Daria Sulima to młoda, ale pewna swych pragnień i życiowych celów kobieta. Idąc za głosem serca, realizując swoje marzenie, dokonała niegdyś trudnego wyboru ? ceną, którą zapłaciła, były zerwane więzi rodzinne. Nigdy jednak nie zwątpiła w słuszność swej decyzji. Gdy wreszcie poukładała sobie życie i poczuła się bezpiecznie, los kazał jej zapomnieć o zranionej dumie, o żalu, który przez lata w sobie pielęgnowała, i wrócić do domu. Stanąć u boku ojca przeciwko wspólnemu wrogowi. Jednak ten krok ku przeszłości niespodziewanie otworzył przed nią nową drogę... drogę ku tajemnicy, która wpłynęła na jej życie. Anna Piega (ur. 1973) Pochodzi z południa Polski. Serce dzieli między Jurę Krakowsko-Częstochowską, gdzie się urodziła, a Podhale, gdzie obecnie mieszka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje jako polonistka w liceum ogólnokształcącym w Zakopanem. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła od opowiadania docenionego w konkursie literackim Tygodnika Zamojskiego.W 2008 roku wydała pierwszą powieść pt. "Klub Dobrej Wiadomości".
Recenzja
cyrysia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,

"Życie to nieustanna zmiana. Nic nie jest trwałe i dane raz na zawsze. Wystarczy krótka chwila, by każda ludzka budowla, najbardziej dopracowana i bezpieczna, legła w gruzach. Kariera, rodzina, praca, życie - tak łatwo je utracić! Wydaje się nam, że wszystko wiemy, że sprawujemy kontrolę nad własnym, ograniczonym terytorium. A potem jedno słowo, jedna decyzja, kaprys losu czy natury wystarczą, żeby wszystko nagle się zmieniło. Włącznie z nami’’.

 

Takie głębokie i boleśnie prawdziwe słowa odnalazłam w najnowszej powieści Anny Piegi zatytułowanej "Lustro czasu"

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Ivy plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Przeczytałam,
'' Wszystko już było.Gramy wciąż tę samą sztukę ,zmieniają się tylko sceneria i obsada.Ale to wciąż ta sama tragifarsa..''

Zdarzyło się dziwnym trafem że przeczytałam dwie książki pod rząd 'Lustro czasu' i 'Krzyk dzikiej czajki',które są podobne w swojej treści i jakby temacie przewodnim.W dużym uproszczeniu można by rzecz że obie są o poszukiwaniu własnej tożsamości ,własnych korzeni i o strachu kiedy okazuje się że nasz tak dobrze funkcjonujący świat z jakiegoś powodu rozpada się jak domek z kart,a my zaliczamy twarde lądowanie i nie bardzo wiemy co dalej robić.Jednak różnica w ich napisaniu jest kolosalna.W 'Lustro czasu ',nie ma rozwlekłości,dziwnych ,drewnianych dialogów,zbytnio nadętego i uduchowionego moralizatorstwa.Jednocześnie mamy dobrze zbudowane postacie,takie ,które można polubić bądź nie,a nawet się czasami z którąś utożsamić na czas czytania książki.Kilka życiowych mądrośći wplecionych w fabułę prosto,ale delikatnie i nienachalnie.Jedyne do czego mogłabym się przyczepić (ale to tylko jak już bym koniecznie musiała),to lekko zbyt duże nawarstwienie przy końcu tajemnic,które pojawiają się w trybie ekspresowym jak króliki wyciągane z kapelusza magika.Ale wszystkie wyjaśnione i co ważne dla mnie,prawdopodobne.
patkabm plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Daria Sulima to młoda piosenkarka u progu swojej kariery artystycznej. Wejście na artystyczną drogę nie było łatwe, Daria porzuciła studia medyczne i niestety w wyniku tej decyzji straciła kontakt z ojcem - znanym i uznanym lekarzem. Potajemnie spotyka się ze swoją mamą Alicją. Sytuacja jest trudna, ale powoli zaczęła się do niej przyzwyczajać. Pewnego dnia dostaje telefon od ojca - mama jest w szpitalu i walczy o życie. Czy ta sytuacja doprowadzi do ponownego zjednoczenia rodziny? Czy kolejne "niespodziewane wieści" pomogą scalić rodzinę? Dobra powieść, bardzo wzruszająca, pełna mocy przyjaźni i miłości!
Barbarka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013 roku,
Rodzina w niej wyrastamy i znamy jej historię ale czy na pewno ? . Daria bohaterka powieści , zrywając więzy rodzinne , nie miała pojęcia , że kiedyś wróci. Jednak tak się stało pomimo minionych lat żalu i wtedy odkryła tragiczne wydarzenia z przeszłości , które zmieniły jej życie . Ciekawa książka o wartościach jakie niesie przyjaźń , miłość .
Elia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Beatricze Linia koment
Przeczytane:2015-03-03, Na półkach: Przeczytałem,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów