Lustro Pana Grymsa

Jedna z najlepiej przyjętych polskich opowieści fantasy dla dzieci i młodzieży. Nagrodzona "Małym Dongiem" polskiej sekcji IBBY za rok 1995, przyznawanym przez jury dziecięce najlepszej książce roku.

Bestseller roku 1995 w konkursie fundacji "Świat Dziecka". Agata była trochę inna niż większość dzieci. Nie mówiła zbyt wiele, miała za to dar widzenia rzeczy nieuchwytnych dla pozostałych. Nie każdy dostrzega zatrzymany na ścianie kamienicy cień człowieka, który przeszedł tamtędy parę minut temu. Nie każdy słyszy w słuchawce telefonu echa dawno przebrzmiałych rozmów. Nie wszyscy potrafią dostrzec w lustrze coś więcej poza własnym odbiciem. Nawet wtedy, gdy lustro, zamiast wiernie odzwierciedlać rzeczywistość, świadomie zwodzi, a wreszcie połyka istoty ze świata, któremu powinno służyć.

Książka porywa czytelników zajmującą akcją oraz bardzo pomysłowym, nasyconym kolorami światem, ale także w piękny, wyczuwalny dla każdego sposób zwraca uwagę na to, co w naszym życiu najważniejsze.

Bo takie jest lustro pana Grymsa: skrywa ono świat, który może wydać się wspaniały, a jednak czegoś w nim brakuje... Czy Agata zrozumie, co to takiego i zdąży ocalić zamieszkujące go istoty? Czy zobaczy jeszcze tych, których kocha?

Informacje dodatkowe o Lustro Pana Grymsa:

Lustro Pana Grymsa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-30, Przeczytałem, Mam,
Pamiętam, że pożyczyłam ją od koleżanki, która była molem książkowym (i chyba dalej jest) i serdecznie mnie namawiała do przeczytania. Pomyślałam sobie, że chyba na głowę upadła, nie będę czytała przecież opowiastek dla dzieci, ale wzięłam ją z zamiarem przechowania jej przez kilka dni na półce (żeby nie było, że tak szybko czytam ;) ). Pewnego wieczoru zaczęłam się nudzić, a że książka leżała na wierzchu, to zaczęłam ją czytać... i z każdą stroną pochłaniałam się w niej coraz bardziej! Pamiętam, że przy niej cichutko słuchałam sobie utworów Ery itp. i do dziś, gdy słyszę tego wykonawcę - pamiętam sceny z książki i jakie na mnie wrażenie zrobiła. Za to jakoś w połowie książki - możecie się śmiać, ale... doceniłam mojego psa! ;) Wstałam z łóżka, pobiegłam do salonu i gorzko szlochając zaczęłam przytulać to moje psisko i mówić ciągle, jak bardzo kocham ;) wywołując zarówno w mamie jak i w samym psie miny typu "ale o co chodzi?" ;). Więc kto ma psiaka w domu, czytać książkę raz dwa! ;)
Avatar użytkownika - asza
Przeczytane:2012-08-21, Ocena: 5, Przeczytałam, "Ale to już było" ;),
Muzeum Rzeczy Nieistniejących
Dorota Terakowska0
Okładka ksiązki - Muzeum Rzeczy Nieistniejących

"Muzeum Rzeczy Nieistniejących" jest niezwykłym zbiorem felietonów publikowanych na łamach "Przekroju" w latach 1998 -2000. W Muzeum...

Tam, gdzie spadają Anioły
Dorota Terakowska0
Okładka ksiązki - Tam, gdzie spadają Anioły

Czarny Anioł trzymał Avego zakrzywionymi szponami i uśmiechał się. Drugą ręką wyrwał mu puszyste, złotobiałe pióra. Ave spadł na Ziemię w głębi...