Mac OS X Tiger. Ćwiczenia praktyczne

Poznaj system operacyjny komputerów Macintosh

• Poznaj interfejs użytkownika
  • Znajdź pliki i foldery
  • Skorzystaj z internetu

Komputery Macintosh od początku wzbudzały zainteresowanie i sensację. Firma Apple niejednokrotnie wyznaczała nowe kierunki rozwoju w branży komputerów osobistych, przedstawiając rozwiązania powielane później mniej lub bardziej dyskretnie przez inne firmy. System operacyjny Mac OS X Tiger to kolejny rewolucyjny produkt firmy Apple. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i wyjątkowo efektowny interfejs użytkownika, ogromne możliwości multimedialne, przydatne narzędzia systemowe, gotowość do pracy z internetem i legendarna już stabilność to tylko niektóre z cech, które sprawiają, że praca z Mac OS X jest przyjemnością.

Dzięki książce "Mac OS X Tiger. Ćwiczenia" poznasz podstawy korzystania z tego niesamowitego systemu operacyjnego. Dowiesz się, jak nazywają się jego poszczególne elementy i jak z nich korzystać. Nauczysz się wykorzystywać Findera -- jedną z kluczowych aplikacji w systemie Mac OS X, konfigurować Doka, wyszukiwać pliki na dysku oraz nagrywać płyty CD i DVD. Wykorzystasz przeglądarkę Safari do przeglądania witryn WWW.

• Elementy interfejsu użytkownika
  • Korzystanie z myszy i klawiatury
  • Praca z Finderem
  • Zarządzanie plikami i teczkami
  • Przenoszenie plików do Kosza
  • Uruchamianie programów z poziomu Doka
  • Konfigurowanie Doka
  • Korzystanie z WWW

Zaprzyjaźnij się z Tygrysem.

Pobierz dodatkowe rozdziały do książki (pliki PDF):
"Korzystanie z programu Mail"