Okładka - Mag. Bractwo

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-60-38358-2
Dodał/a książkę:Szczepanik
"Mag" należy do tej kategorii książek, które, gdy weźmie się do ręki, czyta się jednym tchem."Trierischer VolksfreundCo kryje się za śmiertelnym zamachem na papieża? Nadeszła ta chwila. Zacisnął palec na spuście i odnalazł ledwo wyczuwalny opór. Wstrzymał oddech. Oczekiwane, krótkie uderzenie przeszyło jego prawe ramię. Ubrany na biało mężczyzna na balkonie zgiął się w pół. Nastała nieskończenie długa chwila ciszy. Potem przez tłum zebrany na Placu Świętego Piotra przebiegł krzyk przerażenia. Trafił."Habemus Papam!" Okrzyk radości z tysięcy gardeł. Chwilę później nowy przywódca Kościoła katolickiego pojawia się na balkonie Bazyliki Św. Piotra. W tym samym momencie pada strzał. Śmiertelnie trafiony papież osuwa się na ziemię. Zabójca zostaje szybko ujęty, ale odmawia zeznań, domaga się za to rozmowy z biskupem Corsettim. Dzień później biskup pojawia się w małym sklepiku spożywczym, aby odebrać kartonowe pudło, zdeponowane tam przez zamachowca. Pudło jest ciężkie ? a skrywa tajemnicę o jeszcze większej wadze. Zagadkowe dzienniki naprowadzają biskupa Corsettiego na trop potężnego bractwa, które knuje niebezpieczny spisek przeciw Kościołowi...Arno Strobel urodził się w 1962 roku w Saarlouis (Niemcy), studiował technologie informacyjne. Dziś kieruje projektami IT w dużym niemieckim banku w Luksemburgu. Pisać zaczął jeszcze przed ukończeniem 14 roku życia. Jest autorem wielu krótkich opowiadań i jednej powieści. ?Mag? jest jego debiutem w gatunku powieść kryminalna/thriller. Arno Strobel mieszka niedaleko Trewiru, jest żonaty i ma troje dzieci.