Magda

Nikt wcześniej nie opisał w ten sposób zbrodniarki, o której historia mówi Medea III Rzeszy.

Poznajcie kobietę, która choć chciała pozostać nietknięta, miała siedmioro dzieci. Poznajcie kobietę rozpuszczoną i zepsutą przez swoją matkę, która jednak uznała, że szkoła jej niczego nie nauczy i ma pracować w fabryce. Poznajcie kobietę, której najstarsza córka napisze, że nie obchodzi jej, co mówi matka. Matka nie zawsze ma rację.

Wszystkie trzy kobiety to jedna osoba, Magda Goebbels. Kobieta, która bardziej niż ktokolwiek uosabia nazistowskiej żonę.

W tej odważnej powieści biograficznej o Magdzie, żonie Josepha Goebbelsa, ministra propagandy w rządzie Adolfa Hitlera, Meike Ziervogel próbuje wyjaśnić, jaka kobieta jest w stanie zamordować własne dzieci.

,,Przekonujący i chwilami boleśnie surowy opis nazistowskiego kręgu władzy, a także sposobu, w jaki na intymnym, osobistym poziomie przemoc odradza się w kolejnych pokoleniach".

Frederick Taylor

,,To prawdziwa literacka perełka, która łączy w sobie fakty i fikcję, przenikając przez ciemną materię chorych relacji matek z córkami na przestrzeni pokoleń. Autorka inteligentnie i z talentem kreśli subtelny portret kobiety, z której historia zrobiła potwora".

Lisa Appignanesi

Meike Ziervogel jest założycielką i szefową Peirene Press, nagradzanego wydawnictwa z Wielkiej Brytanii. Wychowywała się północnych Niemczech. Studiowała arabistykę, później pracowała jako dziennikarka dla Agence-France Press i Reutersa. Jej debiut Magda spotkał się z gorącym przyjęciem czytelników i znalazł się w finale Guardian's Not the Booker prize, została także książką roku według ,,Observera" i ,,Irish Timesa". Meike mieszka w Londynie z mężem i dwójką dzieci.

Informacje dodatkowe o Magda:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2015-01-14

Kup książkę Magda

Magda - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2017-01-01, Ocena: 3, Przeczytałam, Do sprzedania,
Mam dosyć mieszane uczucia po lekturze tej ksiązki. Nie mogę się przekonać do pozycji,w których wiele zaczerpnięte jest z prawdziwego życia, ale jednak przeważają informacje i wątki w całości wymyślone przez twórcę i nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Autorka mocno odbiega od faktów i dopisuje swoją historię do postaci Magdy Goebbels, jednakże lektura wciąga i nie miejscami nie można się od niej oderwać. W każdym z ośmiu krótkich rozdziałów opisano najważniejsze epizody z życia Magdy Goebbels, której miłość do Hitlera i zafascynowanie jego ideami przekraczało wszelkie normy. Warto przeczytać jako krótki wstęp i uzupełnić swoją wiedzę o tej postaci jakąś ,,konkretną" biografią.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15