Magiczna dżungla. Koloruj i odkrywaj tajemnice tropików

Nowa, niepodobna do innych książka Johanny Basford, królowej kolorowanek! Ten niezwykły upominek dla kolorofanów w każdym wieku przeniesie cię w świat zaczarowanej dżungli - lasu deszczowego pełnego przedziwnych roślin i zwierząt. Napotkasz tam tajemnicze żaby, kolibry, małpki i przyczajone tygrysy... Wszystkie te stworzenia czekają, abyś tchnął w nie kolorowe życie. Jesteś gotów na magiczną ekspedycję?

Johanna Basford jest rysowniczką i entuzjastką tuszu oraz atramentu. Tworzy na papierze skomplikowane, bogate w szczegóły ilustracje, często inspirowane florą i fauną szkockiej wsi, czyli okolic, w których dorastała.

Informacje dodatkowe o Magiczna dżungla. Koloruj i odkrywaj tajemnice tropików:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-10-26
Kategoria: Hobby

Kup książkę Magiczna dżungla. Koloruj i odkrywaj tajemnice tropików

Magiczna dżungla. Koloruj i odkrywaj tajemnice tropików - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-10-28, Ocena: 4, Przeczytałem,
KOLOROWA DŻUNGLA Johanna Basford to jedna z najciekawszych i najlepszych autorek modnych w ostatnich latach kolorowanek dla dorosłych. Spod jej ręki wyszły takie pozycje, jak „Tajemny ogród” czy „Zaginiony ocean”. Za jej sprawą odwiedziliśmy już wodę i las, krzewy i morskie dno, teraz nadszedł czasy byśmy zagłębili się w dżunglę. Soczysta zieleń, zatrzęsienie roślinności. Liście i pnącza splatają się ze sobą, to odsłaniając to znów ukrywając konary drzew. Wchodzimy głębiej, a tam spomiędzy krzewów przebijają kolorowe kwiaty. Piękne płatki, różnobarwne, wzorzyste. I… co to? Tak! Kolorowe ptaki wzbijają się w powietrze, spoglądają na nas z gałęzi, ale nie tylko one. Wśród gęstej roślinności czają się także bardziej niebezpieczne stworzenia, jak chociażby Tygrysy! Odważycie się stawić im czoła? Jesteście gotowi zabłądzić w gąszczu na wiele długich godzin kolorowania? Chcecie odprężyć się w egzotycznej scenerii bez wychodzenia z domu? Ta kolorowanka jest dla Was! Kolorowanki dla dorosłych tworzone przez Johannę Basford to bardzo ciekawe propozycje, które oferują bardzo ładne ilustracje, łączące prostotę ze skomplikowanymi wzorami. Do tego proponują także coś jeszcze – więcej interaktywności w formie poszukiwania na stronach konkretnych elementów. W tym wypadku są to zwierzęta, jak papugi, małpy, motyle, ryby czy ślimaki. Przede wszystkim jest w tym jednak jakiś urok, który potrafi kupić serce czytelnika. Może to fakt, że autorka z sentymentu inspiruje się florą i fauną szkockiej wsi (chociaż czy to może być widoczne w przypadku książki z ilustracjami przedstawiającymi dżunglę? Pewnie tak, nie mniej nie szczególnie wyraźne), a może talentu. Cokolwiek jednak to jest, warto po „Dżunglę…” sięgnąć. Poza tym jeśli lubicie kolorowanie dla dorosłych znajdziecie tutaj wszystko to, czego chcecie, podane w bardzo ładnym stylu. Sięgnijcie zatem i cieszcie się odstresowującym kolorowaniem dla dorosłych. Czasem warto jest pobawić się w ten sposób. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/10/28/magiczna-dzungla-koloruj-i-odkrywaj-tajemnice-tropikow-johanna-basford/
Tajemny ogród dla wtajemniczonych. Książka do kolorowania z wyrywanymi kartkami. Secret Garden. Artist's Edition
Johanna Basford0
Okładka ksiązki - Tajemny ogród dla wtajemniczonych. Książka do kolorowania z wyrywanymi kartkami. Secret Garden. Artist

Znacie ,,Tajemny ogród"? To niezwykła książka do kolorowania, o której mówi już cały świat. Teraz powraca w wydaniu specjalnym dla...

Zaginiony ocean. Koloruj, ozdabiaj, znajdź ukryte skarby
Johanna Basford0
Okładka ksiązki - Zaginiony ocean. Koloruj, ozdabiaj, znajdź ukryte skarby

Nowa, niepodobna do innych książka Johanny Basford, królowej kolorowanek!  ,,Zaginiony ocean" to niezwykłe, pełne misternych detali ilustracje...