Cień smoka

Tom 6 cyklu Magiczne drzewo

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot jest nagrodą w konkursie tańca, ale Kuki nie umie tańczyć. Figurka przeistacza się w żywą istotę obdarzoną niezwykłymi cechami. Dzięki niej Kuki, Gabi i gadający pies zwyciężą przybysza z podwodnego świata.

Smok i potężne stwory! Zamek na dnie morza i "cudowne dziecko"... Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej, a jednocześnie mądra książka mówiąca o ważnych sprawach dzieci.

Informacje dodatkowe o Cień smoka:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-10-09
ISBN: 978-83-240-2963-1
Język oryginału: Polski

Kup książkę Cień smoka

Cień smoka - opinie o książce

Często myślę, że magia rozwiązałaby wszystkie moje problemy. Byłoby wtedy super. Też tak myślicie?
Po przeczytaniu tej książki nie jest to dla mnie już takie oczywiste. Czy rzeczywiście byłoby tak super? A może wpakowałaby mnie w jeszcze większe kłopoty?

Bohaterowie są w posiadaniu magicznej, czerwonej kostki. Zostaje ona zniszczona w dniu egzaminu, kiedy to nauczyciele i setka uczniów traci rozum za sprawką Kukiego i Blubka. Chłopcy przekombinowali. Nie chcieli uczyć się do egzaminu i wymyślili, że pomoże im ona w uzupełnieniu braków w ich wiedzy. W efekcie stracili kostkę, a ich pedagodzy i koledzy nigdy już nie mieli być sobą.
Bohaterowie zwracają się o pomoc do Korto. Ten niechętnie, ale ostatecznie zdradza im, gdzie znajduje się inny magiczny przedmiot. Ostrzega jednak ich o niebezpieczeństwie jakie może się pojawić.
Blubek, Kuki, Gabi i Budyń, za pomocą dra-kuli, odnajdują figurkę małej tancerki. Gabi bierze udział w konkursie tanecznym. Wygrywa go, ale okazuje się, że otrzymuje nie tę nagrodę, którą chce. Szczęśliwie wymienia się nagrodami z laureatką II miejsca. Podczas pełni figurka zmienia się w dziewczynkę obdarzoną magiczną mocą. Ale przez nieuwagę Blubka spełniają się obawy Korta i ... Bohaterowie czują, że tracą panowanie nad magią. Wszystko się komplikuje, a Ida wyczarowuje smoka.
Czy bohaterom uda się go pokonać?
Czy uda im się ocalić świat przed potworami?

Książka zawiera liczne zdjęcia, które pobudzają wyobraźnię czytelnika.

Polecam.
Po przeczytaniu książki wiem, że nie sztuką jest mieć magiczny przedmiot. Sztuką jest rozsądnie i precyzyjnie z tej magii korzystać 🤓.

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
takie książki połykam w całości i ja i moje pociechy, gratuluję:)
Avatar użytkownika - agataaaaa
agataaaaa
Przeczytane:2014-10-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świetna książka! Cieszę się, że wpadła mi w ręce;) Magiczne drzewo, Cień smoka to lektura, od której nie można się oderwać. Ciekawa i dynamiczna akcja spowodowała, że chciałam czytać jeszcze jeszcze i jeszcze... i przeczytałam w zaledwie dwa dni 480 stron! Polecam każdemu.
Avatar użytkownika - Patrycjar
Patrycjar
Przeczytane:2014-10-26, Ocena: 5, Przeczytałem,
Bardzo dobra ksiązka, nie mam wiekszych zastrzeżeń, dobrze się czyta, fabuła wciąga. Mogę polecic każdemu
Avatar użytkownika - latojestwnas
latojestwnas
Przeczytane:2014-10-24, Ocena: 6, Przeczytałem,
Już od jakiegoś czasu wczytuję się w książki Andrzeja Maleszki, bo wiem, że to świetna zabawa. I co z tego, że odbiorcami docelowymi są młodsi czytelnicy! 'Cień Smoka' jak i wcześniejsze części z serii 'Magiczne Drzewo' jest świetnym przykładem, że magia nie nudzi każdego, a wyobraźnia nie zna sobie granic; Kuki razem z bandą będzie próbował osiągnąć coś, co dla dzieciaków pozbawionych wyobraźni byłoby wręcz nieosiągalne, a czytelnicy mogą mu w tym wszystkim pomóc, przy odrobinie cierpliwości i wyobraźni :-) Polecam wszystkim bardzo goraco, idealna na coraz dłuższe jesienne wieczory!
Avatar użytkownika - Zadowolonamamusk
Zadowolonamamusk
Przeczytane:2014-10-21, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Kolejna, bo to już 6! część Magicznego drzewa tak jak poprzednie to duża dawka emocjonujących przygód trójki przyjaciół: Gabi, Kuki i Blubka oraz ich gadającego psa. Nie brak tu również magicznych przedmiotów. W tej książce jest wszystko co kochają moje dzieci. A i ja jestem zadowolona- ta powieść uczy czym jest dobro, czy pomoc przyjacielowi... no i dzieci nie siedzą przed komputerem tylko nad książką:) Same plusy!
Avatar użytkownika - Lilka
Lilka
Przeczytane:2014-10-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Według mnie rewelacja! Nie spodziewałam się, że "Cień smoka" aż tak bardzo mnie porwie. Czytałam nawet na lekcji pod ławką ;) Wciągające przygody, szybka akcja, ciekawi bohaterowie... czego chcieć więcej? :D
Avatar użytkownika - Lubel
Lubel
Przeczytane:2014-10-19, Ocena: 6, Przeczytałem,
Po książeczkę naprawdę warto sięgnąć. Polecam gorąco wszystkim wahającym się jeszcze! Niezwykłe przygody, fantastyczna akcja, wartościowe morały i nauki :) Idealna dla dzieci w każdym wieku, ale myślę, że dorośli również mogą się przy niej nieźle bawić i przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem...
Avatar użytkownika - marta85
marta85
Przeczytane:2014-10-18, Ocena: 6, Przeczytałem,
Wartościowa książka! Mimo iż to lektura przeznaczona dla dzieci to polecam też starszym! ;) Chociaż dzieciakom wiadomo też! ;) Moje dzieciaki naprawdę zadowolone! ;) Bardzo się im podoba! ;) Wciągająca od pierwszych stron! Naprawdę warto przeczytać! ;)))
Avatar użytkownika - halina13265
halina13265
Przeczytane:2014-10-17, Ocena: 6, Przeczytałem,
A ja kupiłam ją jako prezent mojej córce i skończyło się na wspólnym czytaniu. Wciągnęłyśmy się już od pierwszej strony! Niesamowite przygody Blubka, Kukiego, Gabi, Idy i ich gadającego psa Budynia są rewelacyjne. Wygląda na to, że muszę zakupić też poprzednie części, bo mnie samą zżera ciekawość :)) Polecam czytelnikom w każdym wieku, gwarantuję, że dorośli z pewnością nie będą się nudzić!
Avatar użytkownika - judekros
judekros
Przeczytane:2014-10-15, Ocena: 6, Przeczytałem,
Ta pozycja zagościła w naszym domu całkiem niedawno, ale już narobiła niezłego zamieszania. Dzieciaczki mówią tylko o niej i domagają się wcześniejszych części. W sumie się im nie dziwię, ponieważ ja też ją czytałam i w pełni podzielam ich fascynację tą książką. To nie tylko opowieść o niesamowitych przygodach 3 przyjaciół, ale też, a może przede wszystkim, mądra historia, która uczy pozytywnych zachowań i wartości małych czytelników. Polecam w 100% do zakupu :).
Avatar użytkownika - annap955
annap955
Przeczytane:2014-10-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
MOJA CÓRKA TWIERDZI ŻE JEST ŚWIETNA
Avatar użytkownika - Danuta123
Danuta123
Przeczytane:2014-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Polecam każdemu kto miał styczność z poprzednimi odsłonami. Ta szósta już część jest rewelacyjna. Czyta się świetnie. Zarówno ja jak i córka jesteśmy bardzo zadowolone z zakupu, a wieczory spędzone z tą książką zostają na długo w pamięci. Zachęcam do przeczytania.
Avatar użytkownika - Ann124
Ann124
Przeczytane:2014-10-13, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Przeczytałam i jestem bardzo zadowolona:) książka bardzo wciąga, przygody są fascynujące i ciekawe, zwłaszcza dla dzieci:P dużo się dzieje, jest dużo magii i zabawnych sytuacji...Dla mnie to jedna z lepszych pozycji dla dzieci:) Polecam!
Avatar użytkownika - sysza
sysza
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 6, Przeczytałem,
Najnowsza książka pana Andrzeja Maleszki to kolejne arcydzieło! Razem z moimi siostrzeńcami nie możemy się od niej oderwać, a kolejne przygody Kukiego, Blubka i Gabi sprawiają, że młodzi pokładają się ze śmiechu ;). Nie brakuje w niej oczywiście elementów wychowawczych, ale przeważa świetna zabawa! :)

Cykl "Magiczne Drzewo" jest bardzo lubiany przez moje dzieci. Z głębi morza wyłania się ogromny smok z armią potworów. Dzieci stają z nim do walki. Towarzyszy im tajemnicza dziewczynka. Gorąco polecam.

To już szósta część Magicznego Drzewa. Kuki i Blubek przez przypadek wyczarowują przed testem płyn głupoty, który wypijają uczniowie i nauczyciele. Dzieci i Budyń muszą odnaleźć nowy magiczny przedmiot, bo kostka została zniszczona przez jedną z uczennic. Gabi bierze udział w konkursie tańca i wygrywa złoty puchar. Jednak zamienia się z rywalką, która zdobyła drugie miejsce, na drewnianą figurkę. W nocy podczas warty Blubek przez przypadek puszcza muzykę na cały głośnik. Gdy figurka zmienia się w dziewczynkę zaczynają się kłopoty. Mała umie czarować. Okazuje się, że przez nieuwagę Blubka dziewczynka staje się zła, gdy słyszy jego ulubioną piosenkę. Wystraszona (bo zrobiła coś złego) uciekła. W kawiarence przez przypadek wyczarowała potwora jak w teledysku piosenki o smoku. Przez to pojawiły się wysłannicy potwora i sam smok. Pokonują go i dzięki Idzie przywracają rozumy uczniom i nauczycielom.

Avatar użytkownika - mirabell3012
Przeczytane:2018-05-06, Ocena: 6, Przeczytałem,
Magiczne Drzewo. Geniusz
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Magiczne Drzewo. Geniusz

Powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne Drzewo Blubek to najgorszy uczeń w szkole. Magiczny przedmiot zmienia go w geniusza. Chłopiec tworzy niesamowite...

Olbrzym
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Olbrzym

Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Wędrują z nim mądra Gabi, gracz komputerowy Blubek i gadający pies. Walczą...