Olbrzym

Tom 3 cyklu Magiczne drzewo

Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Wędrują z nim mądra Gabi, gracz komputerowy Blubek i gadający pies. Walczą ze zwierzomaszynami, stalowym ptakiem i pożeraczem światła. W dalekiej Azji szukają tajemniczego domu pilnowanego przez złotego tygrysa.

Powieść w tempie gry komputerowej, pełna przygód i humoru. Nie można się od niej oderwać! Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor.

Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A przy okazji opowiadają o ważnych sprawach.

Odkryj także Tajemnicę mostu i Czerwone krzesło. Każdą powieść można czytać niezależnie, nie znając innych części.

Informacje dodatkowe o Olbrzym:

Olbrzym - opinie o książce

Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2015-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Polecona przez uczniów seria o Magicznym Drzewie potrafiła wciągnąć nawet mnie, mimo skończonych już dawno nastu lat. Odrobina fantazji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Seria zdarzeń realno-fantastycznych poruszająca i dotykająca bardzo fajnych, wartościowych zagadnień. Uczy w nienachalny sposób, jakie wartości w życiu są ważne, a które możemy sobie odpuścić. Świetna, rozwijająca wyobraźnię seria dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Momentami dla młodszych czytelników zapierająca dech w piersiach, pełna przygód i różnorodnych zdarzeń. Naprawdę warto wzbogacić swoją biblioteczkę o tę serię.
Avatar użytkownika - Olusia
Olusia
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
"Magiczne drzewo" się nie nudzi. Kolejna książka z cyklu pt.: "Olbrzym" ukazuje dalsze losy Kukiego i rodzeństwa. W tym wypadku głównie Kukiemu przytrafiają się niesamowite przygody. Dzięki temu zyskuje przyjaciół, którzy pojawią się także w kolejnym tomie. Polecam
Świetna książka dla dzieci i tych młodszych i tych starszych które lubią czytać jak i dorosłych polecam

Nasza ulubiona seria. Kolejny tom, tym razem dowiadujemy się jak Budyń zaczął mówić i jak rodzą się najlepsze przyaźnie. Gdzieś między wierszami, czytelnik dowie się także że trzeba ponosić konsekwencje swoich decyzji i działań - nawet jeśli są trudne.

Kolejny tom serii „Magiczne drzewo”. Kuki wraz z przyjaciółmi walczy z potworem, który przybiera różne formy. Odbywają daleką podróż i przeżywają niesamowite przygody. Dzieci są zachwycone tą lekturą. Jest trochę śmiechu, strachu. Autor przemyca też trochę wiedzy, chociażby z geografii. Polecam młodym i starym.

To trzecia część z serii o Magicznym Drzewie. Kuki w szkole ma problemy ze starszym uczniem Blubkiem. Podczas oprowadzania nowej uczennicy, Gabi, Blubek wyczarowuje potwora o siedmiu życiach. Kuki zdobywa wielką siłę i razem z Blubkiem i Gabi wyrusza, by pokonać, a to raz wielkiego ptaka, a to innym razem z śmiercionośne ogromne mrówki. Praczas wyprawy zaprzyjaźniają się i sprawiają, że pies Budyń zaczyna mówić. Przeżywają wiele przygód, które zawsze kończą się dobrze.

Jak każda dotychczasowa książka wydana w tej serii była świetna!

Polecam

Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-05-01, Ocena: 6, Przeczytałem,
Cień smoka
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Cień smoka

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot...

Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór
Andrzej Maleszka0
Okładka ksiązki - Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór

Julka jest w niebezpieczeństwie. Jej nierozważne życzenie sprowadza na świat groźnego stwora o wielkiej mocy. Pozbawia on bohaterkę ludzkiego głosu i zmienia...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;