OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-11-07
ISBN: 978-83-240-1744-7
Dodał/a książkę:czytam
Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Wędrują z nim mądra Gabi, gracz komputerowy Blubek i gadający pies. Walczą ze zwierzomaszynami, stalowym ptakiem i pożeraczem światła. W dalekiej Azji szukają tajemniczego domu pilnowanego przez złotego tygrysa. Powieść w tempie gry komputerowej, pełna przygód i humoru. Nie można się od niej oderwać! Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor. Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A przy okazji opowiadają o ważnych sprawach. Odkryj także Tajemnicę mostu i Czerwone krzesło. Każdą powieść można czytać niezależnie, nie znając innych części.
patita1990 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Polecona przez uczniów seria o Magicznym Drzewie potrafiła wciągnąć nawet mnie, mimo skończonych już dawno nastu lat. Odrobina fantazji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Seria zdarzeń realno-fantastycznych poruszająca i dotykająca bardzo fajnych, wartościowych zagadnień. Uczy w nienachalny sposób, jakie wartości w życiu są ważne, a które możemy sobie odpuścić. Świetna, rozwijająca wyobraźnię seria dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Momentami dla młodszych czytelników zapierająca dech w piersiach, pełna przygód i różnorodnych zdarzeń. Naprawdę warto wzbogacić swoją biblioteczkę o tę serię.
Olusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
"Magiczne drzewo" się nie nudzi. Kolejna książka z cyklu pt.: "Olbrzym" ukazuje dalsze losy Kukiego i rodzeństwa. W tym wypadku głównie Kukiemu przytrafiają się niesamowite przygody. Dzięki temu zyskuje przyjaciół, którzy pojawią się także w kolejnym tomie. Polecam
joakrz1983 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetna książka dla dzieci i tych młodszych i tych starszych które lubią czytać jak i dorosłych polecam
22200116Zp Linia koment
Przeczytane:2015-09-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,dla dzieciaków,gimnazjum,
oliw333ia Linia koment
Przeczytane:2014-08-18, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
kuba0901 Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Okładka - Magiczne drzewo. Olbrzym Plankton
Mariusz Sieniewicz
Okładka - Magiczne drzewo. Olbrzym Córka wiatrów
Magdalena Kordel
Okładka - Magiczne drzewo. Olbrzym Rodzina O. Sezon I. 1968/69
Ewa Madeyska
Okładka - Magiczne drzewo. Olbrzym Złe matki są najlepsze. Poradnik szczęśliwej mamy
Matylda Kozakiewicz
Okładka - Magiczne drzewo. Olbrzym Czerwień jarzębin