Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących. Wprowadzenie do magii praktycznej

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2013-06-04
Kategoria: Wiedza ezoteryczna
Dodał/a książkę:elibri

To przystępny podręcznik, który wprowadza w zagadnienia magii praktycznej.

Część teoretyczna w prosty sposób omawia liczne kwestie związane z przygotowaniem zarówno siebie, jak i otoczenia do magicznych obrzędów, a także wyjaśnia magiczne pojęcia i procesy. Przedstawia także zagadnienia dotyczące pracy z energią i snami, postrzegania aury, wróżenia, czakr i magii ochronnej.

Część praktyczna już od pierwszych rozdziałów wdraża mnóstwo ćwiczeń, a przede wszystkim prezentuje 20 prostych rytuałów magicznych do stosowania w codziennym życiu. Proste techniki, takie jak: uziemianie, centrowanie, tworzenie tarcz czy wznoszenie osłon chroniących dom, a także krótkie rytuały dotyczące życia uczuciowego, dostatku i finansów, marzeń, a nawet zarządzania czasem, to podstawowe umiejętności codziennej magii praktycznej.

Aby nauczyć się tych prostych rytuałów, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia z magicznymi praktykami, a proponowane metody można stosować w ramach dowolnie wybranej tradycji czy ścieżce duchowej.

Oto proste, praktyczne czynności, które pomogą w rozwinięciu silnych umiejętności magicznych.

monweg plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,Egzemplarz recenzencki,Mam,
Nie dziwcie się! Jako, że [przyznaję się bez bicia] jestem czarownicą, interesuje mnie również taka literatura, trochę inna, magiczna, ezoteryczna. Zresztą kto z was, po cichu nie chciałby umieć rzucić jakiegoś zaklęcia? Nikt? Na pewno nie uwierzę. W skrytości duszy z pewnością pragnęlibyście ,,pobawić się magią". Rzucić zaklęcie ochronne, czy może miłosne...

Magia to wykorzystanie sił drzemiących w przyrodzie, do zrealizowania swoich upragnionych celów lub jako pomoc w ich realizacji. Aby skorzystać z mocy owych sił, trzeba je odpowiednio obudzić i ukierunkować. Oczywiście najważniejszym ,,narzędziem" jest sam mag, jego wola, energia i zamiary. Oprócz tego w magii używa się odpowiednich przedmiotów, służących do wyzwalania mocy drzemiących wokół nas.

Magię można odprawiać w każdym dowolnym miejscu. Można wypowiadać zaklęcia na dworze lub w domu, najlepiej wyznaczając do tego celu odpowiednie, odosobnione miejsce na rytuały magiczne. Dobór pory, formy, czynności oraz akcesoriów jest najważniejszy w celu powodzenia całości zaklęcia.

Należy pamiętać, że każdy dzień odpowiada innej planecie, a więc i innemu rodzajowi siły; w każdym dniu jest nieco inna kwadra Księżyc, który wywiera bardzo ważny wpływ na magię. Spośród cykli natury z magią najsilniej związany jest właśnie cykl Księżyca, a to w jakiej znajduje się fazie, czy znaku zodiaku, determinuje, które zaklęcia będą w danym dniu najbardziej skuteczne.

Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących pomogą wam w nauce tego, co często uważacie za zbyt trudne, czy też niepojęte. Dzięki tej czytelnej, niegrubej książce nauczycie się, jak przyszykować siebie i otoczenie do przeprowadzania swoich własnych obrzędów.

Wykorzystując wszystkie swoje zmysły, a zwłaszcza słuch, wzrok i dotyk nauczycie się poszerzania pola energetycznego. Ta książka poprowadzi nas przez energię ochronną, żywioły i planety po procesy magiczne, przestrzeń i przybory magiczne i w końcu do wykonywania prostych rytuałów. Dzięki tej książce możesz spróbować zdobyć miłość, poprawić jakość życia, być po prostu zdrowym, bogatym i szczęśliwym, a nawet uzdrawiać najblizszych. To odwieczne marzenia i życzenia, które kierujemy ku nie do końca znanym nam mocom. I robimy to od zawsze.

Wiem, mało to wszystko prawdopodobne, ale przede wszystkim trzeba na początek zacząć od tego, by choć trochę spróbować uwierzyć. Bez minimalnej wiary nie ma po prostu sensu brać się za cokolwiek.

Tymczasem Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących polecam osobom zainteresowanym magią; stawiającym pierwsze kroki w tym zagadnieniu oraz wszystkim wątpiącym. Może się przekonacie. Poczytajcie i spróbujcie od czegoś łatwego. Może na początek dobrze zapoznać się z treścią tej książki, żeby poznać siebie, czakry swojego ciała, czy po prostu pomedytować.

Może czas już zacząć swoją magiczną podróż?