Okładka książki - Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących. Wprowadzenie do magii praktycznej

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2013-06-04
Kategoria: Wiedza ezoteryczna
Dodał/a książkę: elibri

To przystępny podręcznik, który wprowadza w zagadnienia magii praktycznej.

Część teoretyczna w prosty sposób omawia liczne kwestie związane z przygotowaniem zarówno siebie, jak i otoczenia do magicznych obrzędów, a także wyjaśnia magiczne pojęcia i procesy. Przedstawia także zagadnienia dotyczące pracy z energią i snami, postrzegania aury, wróżenia, czakr i magii ochronnej.

Część praktyczna już od pierwszych rozdziałów wdraża mnóstwo ćwiczeń, a przede wszystkim prezentuje 20 prostych rytuałów magicznych do stosowania w codziennym życiu. Proste techniki, takie jak: uziemianie, centrowanie, tworzenie tarcz czy wznoszenie osłon chroniących dom, a także krótkie rytuały dotyczące życia uczuciowego, dostatku i finansów, marzeń, a nawet zarządzania czasem, to podstawowe umiejętności codziennej magii praktycznej.

Aby nauczyć się tych prostych rytuałów, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia z magicznymi praktykami, a proponowane metody można stosować w ramach dowolnie wybranej tradycji czy ścieżce duchowej.

Oto proste, praktyczne czynności, które pomogą w rozwinięciu silnych umiejętności magicznych.

Kup książkę

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2016-11-30, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki - 2016, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Nie dziwcie się! Jako, że [przyznaję się bez bicia] jestem czarownicą, interesuje mnie również taka literatura, trochę inna, magiczna, ezoteryczna. Zresztą kto z was, po cichu nie chciałby umieć rzucić jakiegoś zaklęcia? Nikt? Na pewno nie uwierzę. W skrytości duszy z pewnością pragnęlibyście ,,pobawić się magią". Rzucić zaklęcie ochronne, czy może miłosne... Magia to wykorzystanie sił drzemiących w przyrodzie, do zrealizowania swoich upragnionych celów lub jako pomoc w ich realizacji. Aby skorzystać z mocy owych sił, trzeba je odpowiednio obudzić i ukierunkować. Oczywiście najważniejszym ,,narzędziem" jest sam mag, jego wola, energia i zamiary. Oprócz tego w magii używa się odpowiednich przedmiotów, służących do wyzwalania mocy drzemiących wokół nas. Magię można odprawiać w każdym dowolnym miejscu. Można wypowiadać zaklęcia na dworze lub w domu, najlepiej wyznaczając do tego celu odpowiednie, odosobnione miejsce na rytuały magiczne. Dobór pory, formy, czynności oraz akcesoriów jest najważniejszy w celu powodzenia całości zaklęcia. Należy pamiętać, że każdy dzień odpowiada innej planecie, a więc i innemu rodzajowi siły; w każdym dniu jest nieco inna kwadra Księżyc, który wywiera bardzo ważny wpływ na magię. Spośród cykli natury z magią najsilniej związany jest właśnie cykl Księżyca, a to w jakiej znajduje się fazie, czy znaku zodiaku, determinuje, które zaklęcia będą w danym dniu najbardziej skuteczne. Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących pomogą wam w nauce tego ...