Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku to najlepsza talia kart Tarota przeznaczona dla wszystkich studentów okultyzmu i tradycji Złotego Brzasku (Golden Dawn). Oto zestaw składający się z 288-stronicowej książki oraz talii 79 kart, która - zgodnie z wymogami rytuałów Zakonu Złotego Brzasku - zawiera dwie wersje karty Umiarkowanie.

Ta wyjątkowa talia Tarota, która powstała na życzenie słynnego okultysty i ojca współczesnego ruchu Złotego Brzasku, Israela Regardiego, łączy w mistrzowski sposób tradycyjną symbolikę Tarota z opisami zaczerpniętymi z rytuałów inicjacyjnych Zakonu Złotego Brzasku. To także pierwsza talia Tarota zawierająca symbolikę niezbędną podczas wykonywania rytuałów magicznych. Karty, stworzone przez parę adeptów sztuki magicznej Chica Cicero i Sandrę Tabathę Cicero, są polecane zarówno dla początkujących studentów, jak i doświadczonych tarocistów.

Dołączona do talii książka w zrozumiały sposób objaśnia najważniejsze techniki magiczne Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku, między innymi metody stosowania talizmanów i kolorów dopełniających, ścieżkowanie, podstawowe rytuały oraz dywinację. Jest poświęcona symbolice wszystkich składających się na nią kart, a także zawiera wprowadzenie do symboliki kabalistycznej, astrologicznej i alchemicznej, leżących u ich podstaw i będących potężnym narzędziem służącym do dywinacji i rozwoju osobistego.

Poznaj klucz do rytuałów, symboliki, magiji i dywinacji oraz tajemnic Zakonu Złotego Brzasku.

Na zestaw pakowany w kartonowe pudełko składają się:

- talia kart Tarota (79 kart z dwoma wersjami karty Umiarkowanie), zafoliowana,

- książka (288 stron), oprawa miękka.

Informacje dodatkowe o Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku. Klucze do rytuałów, symboliki, magiji i dywinacji:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2014-04-11
Kategoria: Wiedza ezoteryczna

Kup książkę Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku. Klucze do rytuałów, symboliki, magiji i dywinacji

Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku. Klucze do rytuałów, symboliki, magiji i dywinacji - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2017-01-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Oto najlepsza talia kart Tarota przeznaczona dla wszystkich studentów okultyzmu i tradycji Złotego Brzasku, zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Talia kart tarota stworzona na życzenie słynnego okultysty i ojca współczesnego ruchu Złotego Brzasku, Israela Regardiego, łączy w mistrzowski sposób tradycyjną symbolikę Tarota z opisami zaczerpniętymi z rytuałów inicjacyjnych Zakonu Złotego Brzasku. To także pierwsza talia Tarota zawierająca symbolikę niezbędną podczas wykonywania rytuałów magicznych. Tarot, używany przez okultystów, mistyków i magów do dywinacji i medytacji, teraz dzięki Wydawnictwu Illuminatio może znaleźć nowych właścicieli, gotowych zgłębić jego tajemnice. Tarot stanowi kompletny i skomplikowany system opisywania ukrytych sił leżących u podstaw Wszechświata. Jest także kluczem do wszystkich nauk okultystycznych. Każda karta jest astralnym zwierciadłem ludzkiej duszy. Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku jest rezultatem ciężkiej pracy i poświęcenia. Talia została stworzona z myślą o osobach poszukujących wiarygodnego Tarota opartego na sprawdzonej tradycji. Książka Rytualny Tarot Zakonu Złotego Brzasku poświęcona jest symbolice wszystkich składających się na nią kart oraz kabalistycznych zasad leżących u jej podstaw. Autorzy poruszają w książce tematy: historii kart Tarota, Kabały, Drzewa Życia i związków Tarota z Kabałą. Przedstawiają szczegółowe opisy Wielkich (22 karty) i Małych Arkanów (56 kart) czyli opisują każdą kartę po kolei, drobiazgowo je interpretując. Zamieścili również praktyczne techniki dywinacyjne i rytualne, w których Tarot wykorzystuje się jako narzędzie duchowego rozwoju. Publikacja zawiera praktyczną wiedzę o tej zadziwiającej talii kart, którą jest właśnie Tarot. Dzięki niemu można zajrzeć w ludzki los, wejrzeć w ludzką duszę, a nawet zapytać o poprzednie inkarnacje. Można dowiedzieć się co jest zapisane w kartach. Tarot wskazuje możliwości, jakie ma przed sobą człowiek; mówi o tym, co może się wydarzyć; ostrzega i podpowiada; radzi jak walczyć z naszymi lękami i niepowodzeniami oraz jaką drogę obrać. Książka Rytualny Tarot Zakonu Złotego Brzasku została napisana z myślą o osobach, które dopiero wchodzą w świat Tarota i się go uczą, jak i doświadczonych magach. Materiał zebrany w tej książce z powodzeniem pozwoli nowicjuszom zrozumieć podstawy kabalistycznego Tarota, ale jednocześnie zadowoli magów, którzy od jakiegoś czasu parają się Kabałą i wróżeniem. Bardzo interesująca propozycja, ciekawie i czytelnie napisana książka i przepięknie wykonana talia kart. Polecam. Spadkobierco umierającego świata, wzywamy Cię do żywego piękna. Wędrowcze z dzikiej ciemności, wzywamy Cię do łagodnego światła. Zbyt długo trwałeś w ciemnościach - porzuć noc i szukaj dnia.