Opis ksiązki
Kup Teraz

Maja i jej świat. Ciekawość

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2015-10-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788374206389
Liczba stron: 36
Dodał/a książkę:Adamada
Recenzja - Maja i jej świat. Ciekawość

Jest tutaj nowa i siedzi ze mną w ławce. Urodziłyśmy się na różnych kontynentach. Mówimy innymi językami. Nasze mamy przygotowują kompletnie inne dania. Gramy w różne gry. To fantastyczne, ile możemy się od siebie nauczyć!

Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2015-12-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

A to ciekawe!Ciekawość siebie, świata, otoczenia jest cechą każdego dziecka. Cechą, którą można rozwijać, można też stłamsić w mniej lub bardziej zamierzony sposób. Ciekawość owa sprawia, że dzieci (ale i my, dorośli) chcemy uczyć się nowych rzeczy, że z chęcią zdobywamy wiedzę, mimo wysiłku, który musimy w to włożyć. Dzieci (i dorośli) lubią się uczyć, o ile mają dobrą motywację. Choć różnią się między sobą inteligencją i łatwością opanowywania wiedzy, to wszystkie dzieciaki lubią poznawać świat, o ile przynosi im to s

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Po raz ostatni zachęcam Was do sięgnięcia po serię o Mai. Nie ma już więcej części, o których mogłabym Wam opowiedzieć. Jednak myślę, że te cztery wystarczą, by skusić Was mądrą i zaskakującą chwilami fabułą, w której nie brak ciekawostek i humoru. Tym razem na ilustracjach - oprócz czerni - króluje zieleń, która jakże mi przypomina, że do wiosny coraz bliżej.... :) Zanim jednak pożegnam - oczywiście tylko recenzyjnie, bo w sięgać po książeczki wraz z córą będziemy wielokrotnie - Maję, koniecznie muszę jeszcze napisać Wam o ćwiczeniach. W tej pozycji głównym tematem była ciekawość z jaką przyjaciółki wzajemnie poznawały swoje kraje i dlatego część ćwiczeniowa jest właśnie temu poświęcona. Choć między wierszami zaakcentowano również tolerancję. Najpierw wykonamy grę, w którą gra się w Afryce, później poszukamy w bibliotece (lub domowej biblioteczce) pozycji książkowych, dzięki którym możemy poszerzyć swoją wiedzę o tym kontynencie a na koniec czeka na nas wykonanie masek. Zabawa na kilka dni!

Nie zapominajmy też o sentencjach i "Przewodniku dla rodziców", który tym razem traktuje o ciekawości, którą zaspokajamy nauką a ta z kolei wiąże się z inteligencją, wiedzą, doświadczeniem oraz motywacją.

Mam nadzieję, że macie już motywację, by sięgnąć po serię "Maja i jej świat"? :)

całość recenzji oraz foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/12/anna-obiols-maja-i-jej-swiat-ciekawosc.html
magdalenardo plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku,Mam,
Dziecięca ciekawość jest bardzo potrzebna. Nigdy nie powinna być hamowana. Ciekawe świata dzieci szybciej się rozwijają i poszerzają swoje horyzonty. Odpowiednia obserwacja i doświadczenie wspierają proces uczenia się, samorozwoju i realizacji.

Do klasy Mai na cały rok szkolny trafia nowa dziewczynka. Jest nią pochodząca z Afryki Finda. Dziewczynki mimo wielu różnic zaprzyjaźniają się. Bariera językowa, kulturowa i światopoglądowa nie stanowi dla nich żadnych trudności. Przyjaciółki świetnie się ze sobą bawią i "dogadują". Poznanie Findy wzbudziło w Mai dużą ciekawość na temat nieznanego kraju, jego kultury i tradycji. W domu koleżanki Maja ma okazję spróbować oryginalnego dania, innym razem poznaje nieznane rytmy i tradycyjny taniec, a na kilka dni burza jej czarnych loków zamienia się w misterną fryzurę z drobnych warkoczyków. Bohaterka chcąc poznać przyjaciółkę jeszcze lepiej wybiera się do biblioteki, gdzie odnajduje książkę o afrykańskich zwierzętach. Po powrocie Findy do kraju Maja bardzo za nią tęskni. Uświadamia sobie jednak, że w czasie ostatnich miesięcy bardzo wiele się nauczyła, a z pewnością tego wszystkiego nie dowiedziałaby się w szkole.

Pozycja uświadamia młodym czytelnikom (i ich rodzicom), że zaspakajanie naturalnej ciekawości jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Na końcu książki znajdują się dodatkowe ćwiczenia, które dziecko może wykonać. Instrukcja wykonania afrykańskiej gry AWALE oraz tradycyjnej maski i wskazówki wyszukiwania dodatkowych informacji na temat Afryki. Dodatkowo w książce zamieszczono krótki przewodnik dla rodziców i sentencje dotyczące nauki.

Najpiękniej wydana książka dla dzieci, którą przeczytałam w tym roku. Ilustracje są tak obłędne, że treść jest tu zupełnie zbędna. Tak śliczne obrazki chciałoby się oglądać codziennie - szkice miękką kredką z akcentami kolorowanymi na zielono. Cudowna pozycja! Ja się tu tak zachwycam estetyczną stroną książki, ale pod względem literackim też jest strzałem w 10!
Kasiaaa Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Przeczytane:2015-12-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Igem Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów