Majorka w niebieskich migdałach

POD SŁOŃCEM MAJORKI MIŁOŚĆ I ZEMSTA SĄ TAK SAMO GORĄCE.

KONTYNUACJA BESTSELLEROWYCH POWIEŚCI.

Magda nareszcie prowadzi ustabilizowane życie w Warszawie; syn Michaś dorasta, życie rodzinne toczy się własnym rytmem, a odnowiony dom na Majorce jest spełnieniem jej marzeń. Jednak po pięciu latach małżeństwo z Markiem utknęło w martwym punkcie - zdominowane przez rozpieszczoną córeczkę i nadwyrężone obecnością seksownej opiekunki, Oksany. Na domiar złego w matce Magdy, emerytowanej doktor weterynarii Krystynie Dziubak-Kalińskiej, obudził się demon literacki. Pod pseudonimem publikuje ostre erotyczne powieści, których bohaterowie przypominają Magdzie... Oksanę i Marka. Czyżby pod jej nosem kwitł romans męża z nianią? Dowody zdrady same wpadają jej w ręce. Magda ucieka, by znaleźć ukojenie na Majorce, gdzie kwitną migdały, a zemsta ma słodki smak pomarańczy.

Fragment:

Monogamia, takie ładne słowo, jak imię bizantyjskiej księżniczki, i takie nieprawdziwe...

Absolutnie monogamiczna czułam się tylko wobec Majorki. Pałałam do niej miłością szczerą, trwałą, gorącą i mimo upływu czasu wciąż świeżą, jak jednodniowy sok z marchwi.

Tu, na Majorce, patrzyłam na świat przez różowe okulary, marząc o niebieskich migdałach. Zawsze, każdego dnia, dwadzieścia cztery godziny na dobę, nie tylko w lutym, gdy kwitły migdałowe drzewa, zamieniając doliny interioru w pastelowe dywany we wszystkich odcieniach bieli, różu aż do pinku Julci walizeczki. Teraz ta różowa walizeczka, razem z dwiema moimi, szlachetnie stalowymi walizami, wylądowała na wózku, który pchałam z lotniska na parking. Na górze, jak na tronie, siedziała Julka, bo po co chodzić, skoro można jechać.

- Jestem absolutną monogamistką! - wykrzyknęłam radośnie w słodkie powietrze.

- Czym? - spytała moja córka.

- Czymś, co między ludźmi nie istnieje! - Roześmiałam się, nie tłumacząc jej nic, bo sama, gdy dorośnie, zadurzy się, zakocha, a potem odkocha i znów zadurzy, więc wtedy to wszystko zrozumie.

ANNA KLARA MAJEWSKA

Pisarka, dziennikarka, felietonistka. Autorka książek: Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce, Sekretów napisanych razem z Hanną Bakułą i Anną Ibisz, i Melanżerii. Majorka w niebieskich migdałach zamyka jej bestsellerową trylogię, w której skład wchodzą Rok na Majorce i Powrót na Majorkę.

Informacje dodatkowe o Majorka w niebieskich migdałach:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2017-07-19

Kup książkę Majorka w niebieskich migdałach

Majorka w niebieskich migdałach - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokrecona
pokrecona
Przeczytane:2019-03-10,
No i jestem po trzeciej części serii o Majorce. Moim zdaniem jest to najlepsza część.   Oba poprzednie tomy sprawiły, że zakochałam się w Majorce, ta część natomiast, pokazała samo życie. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, czy w Polsce, czy w tropikalnych krajach, życie toczy się tak samo.   Wymarzony domek na Majorce zostaje odnowiony, a nasza bohaterka wraz z mężem dostają kolejny dar z niebios w postaci Julki. Życie toczy się niby normalnie. Praca, zakupy, opieka nad dzieckiem. Zatrudniają nianię i gosposię w jednym, by było łatwiej żyć. Czy aby na pewno jest łatwiej? Magda ma z tego powodu więcej zmartwień, gdyż widzi sympatię pomiędzy jej mężem a nianią. Młoda, atrakcyjna dziewczyna nie może się równać z czterdziestolatką. Z czasem zauważa, że jej własny mąż lepiej traktuje gosposię niż ją. Bardziej troszczy się o młodą dziewczynę, ale i ze wzajemnością, co daje się zauważyć. Zaczyna się zastanawiać nad ich romansem. Podczas świąt Magda dowiaduje się, że jej matka pisze książki — erotyki, i na domiar złego podarowała im jedną do przeczytania. Czytając tę książkę, zauważa bardzo dużo sytuacji, które miały miejsce w jej życiu. Ponoć właśnie jej matka czerpała inspirację do książki z życia. Już nie podejrzewa męża o romans, już jest go pewna. Magda wybucha nerwowo i rani męża, który ląduje w szpitalu, a niania zostaje spakowana i wywalona za drzwi.    Sama natomiast pakuje siebie i córkę i uciekają do domku na Majorce. Czy faktycznie doszło do zdrady? Czy to tylko fantazja jej matki doprowadziła do kłopotów małżeńskich Magdy i Marka? Co jest prawdą w książce, a co fikcją? Jak zachowa się Marek? Będzie szukał żony i dostanie szansę na wytłumaczenie się?  Ta część, podobnie jak dwie pierwsze została świetnie napisana i przepełniona humorem. Lekki i zabawny styl autorki utwierdza mnie w przekonaniu, że to książka idealna na wakacje. Historie pomyłek, jakie mają tu miejsce, mogą przydarzyć się każdemu z nas.

Matka, brat Magdy — Piotrek
oraz jego partner są rewelacyjnie przedstawieni, gdyby nie oni, ta książka nie byłaby już taka sama. Ich przygody doprowadzają niejednokrotnie do salw śmiechu. Julka dopełnia całości swoimi zabawnymi tekstami. Właśnie to ona skradła moje serce podczas tej lektury.
Perypetie naszych głównych bohaterów czyta się z zapartym tchem, ale i z uśmiechem na ustach. „Majorka w niebieskich migdałach” to zdecydowanie książka, która sprawi, że zrelaksujecie się i zapomnicie o teraźniejszych zmartwieniach. Jest nasycona specyficznym klimatem.
Jednym słowem — jest to świetna lektura!
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2017-08-29,
Czas szybko mija i Magda, główna bohaterka ,,Roku na Majorce" i ,,Powrotu na Majorkę" jest już kobietą po czterdziestce, która wiedzie ustabilizowane życie u boku przystojnego męża Marka i czteroletniej córki Julii. Syn Michaś studiuje i niezbyt często przebywa w domu. Do opieki nad Julą i pomocy w dużym domu Marek zatrudnia młodą dziewczynę z Ukrainy-Oksanę. Matka Magdy, doktor weterynarii Krystyna Dziubak-Kalińska przebywa na emeryturze i pod pseudonimem Kalina Chwost pisze powieści erotyczne, które cieszą się dużą popularnością. Podczas rodzinnej Wigilii atmosfera robi się nieprzyjemna, gdyż pani Kalińska oświadcza, że się ujawni i będzie pisała erotyki pod prawdziwym nazwiskiem. Magda jest przerażona matką piszącą porno książki, córką powtarzającą ciągle słowo seks, synem wtrącającym do rozmowy hasła narodowców, ale najbardziej zdumiewa ją, że Marek daje Oksanie w prezencie drogie kolczyki z Mediolanu, a jej wózek na kółkach do wożenia zakupów. Czyżby Marek miał romans z opiekunką? Magda nie może poradzić sobie emocjonalnie z tym, że jej matka pisze erotyki i ubiera się w koronkowe mini. ,,Oczywista, przewidywalna i niezmienna. Matka, babcia, żona, nie kochanka. Działaczka organizacji przykościelnych i emerytowana doktor weterynarii, która uratowała niejedno psie życie. W czółenkach na półsłupku zamiatająca pod dywan nagle wybuchły romans małżonka...W szantungowych garsonkach nigdy niepogodzona z jednopłciowością związków Piotrusia." Niepokalana, nieposzlakowana, lat siedemdziesiąt sześć... autorka pornosa. Jak matka mogła stać się nagle wyuzdaną staruszką? Kondycja psychiczna Magdy nie jest najlepsza, a akcja powieści erotycznej matki dziwnie przypomina jej prawdziwe wydarzenia z życia rodziny. W kosmetyczce męża znajduje napoczęte tabletki viagry i robi się wściekła, bo przecież nie uprawiali seksu już od pół roku. Kolejne dowody zdrady męża same wpadają jej w ręce. W Magdę wstępuje wściekła baba, która zazdrości młodości Oksanie. ,,Samym swoim istnieniem w wyzywającym rynsztunku błyskotek, zapachów i dużych cycków, niestety niewymagających operacji, w całej swej soczystej młodości..." Magdę ogarnia demon zemsty. Ma dość afer, kłamstw, pogmatwanych uczuć, niepewności, świąt, wszelkich pomocy domowych i kochanków, pisarek i powieści erotycznych. Ma nadzieję, że ukochana Majorka wyczyści jej głowę z krążących w niej złych myśli. Pakuje walizki, zabiera Julię i ucieka na wyspę. Uczucia Magdy do Majorki pozostają wciąż tak samo gorące, jak w dniu pierwszego wyjazdu jeszcze podczas studenckich wakacji. Jest to miłość szczera, trwała i mimo upływu lat tak samo świeża. Na sam widok zarysu wyspy z okien samolotu wpada w euforię, a opuszczając lotnisko jej dusza śpiewa z radości na widok wiecznie zielonych palm i drzewek pomarańczowych. Na Majorce Magda zawsze patrzy na świat przez różowe okulary i dostaje skrzydeł, by walczyć o lepsze życie. ,,Majorka w niebieskich migdałach" podobnie jak dwie poprzednie części z cyklu jest idealną lekturą na wakacje, która tryska dowcipem, lekkim stylem, barwnością sytuacji, przerysowanymi bohaterami i majorkańskim klimatem. Polecam:) https://magiawkazdymdniu.blogspot.com

Miejsce, które ma być małym rajem na Ziemi, ostoją. Czy spełni pokładane w nim oczekiwania? Jak odnajdą się w nim bohaterowie? Czy zazdrość znajdzie swoje uzasadnienie? A może uczucie okaże się silniejsze niż domysły i zwątpienia? Cy szalona rodzinka wyjdzie zwycięsko z prób, które stawia przed nią życie? A może sama je generuje?! W tej powieści nie brakuje humoru, czasem absurdalnego.

Majorka. Nie tylko pod palmą
Anna Klara Majewska0
Okładka ksiązki - Majorka. Nie tylko pod palmą

Majorka - hiszpańska wyspa z archipelagu Balearów, piękna uwodzicielka, która roztacza czar turkusowych zatok i zachodzącego słońca oraz rozkwita białymi...

Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce
Anna Klara Majewska0
Okładka ksiązki - Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce

"Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce" to praktyczny poradnik ze zdrowym dystansem do sprawy, wartko napisany, miejscami śmieszny, miejscami wzruszający...