MIĘDZYNARODOWY FENOMEN LITERACKI, KTÓREGO AUTOR POZOSTAJE NIEZNANY

PRAWA DO PUBLIKACJI KSIĄŻKI KUPILI WYDAWCY Z 25 KRAJÓW

KSIĄŻKA PRZEZ 30 TYGODNI UTRZYMYWAŁA SIĘ NA HOLENDERSKICH LISTACH BESTSELLERÓW KSIĄŻKOWYCH

HOLENDERSKA TELEWIZJA KUPIŁA PRAWO DO SERIALOWEJ ADAPTACJI KSIĄŻKI –NA JEJ PODSTAWIE MA POWSTAĆ SITCOM W STYLU BRYTYJSKIEGO "THE OFFICE"

Hendrik Groen być może jest stary, ale z pewnością jeszcze nie martwy. Choć ciało odmawia mu posłuszeństwa, jeszcze się nie poddał. To prawda, że jego codzienne spacery są coraz krótsze, ponieważ nogi odmawiają mu posłuszeństwa, to prawda, że musi regularnie odwiedzać swojego lekarza rodzinnego. Z technicznego punku widzenia jest zgrzybiałym dziadkiem, nie zamierza jednak siedzieć bezczynnie, czekając na śmierć. Ale czy to jest powód, żeby życie musiało się od razu składać tylko z popijania kawy przy doniczkach z geranium i czekania na koniec?

W krótkich, szczerych i bezpretensjonalnych wpisach do dziennika, śledzimy pełen wzlotów i upadków rok z życia Hendrika Groena, przebywającego w domu spokojnej starości w północnej części Amsterdamu. Hendrik powołuje do życia anarchistyczny KLUB JESZCZE ŻYWYCH STARUSZKÓW, a gdy na horyzoncie pojawia się Eefje, idealna druga połówka, pastuje buty, szczotkuje zęby, przygładza resztki czupryny i rusza do boju, nie bacząc na śmieszne i straszne konsekwencje. Dni szybko mijają i z każdym kolejnym nabieramy pewności, że nie będzie łatwo rozstać się z tym pełnym uroku staruszkiem.

HENDRIK GROEN ROZPOCZĄŁ PISANIE DZIENNIKA NA INTERNETOWEJ STRONIE „TORPEDO MAGAZINE”, POTEM PRZYSZŁA PROPOZYCJA Z WYDAWNICTWA MEULENHOFF, ABY ZROBIĆ Z TEGO KSIĄŻKĘ.

Informacje dodatkowe o Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2016-05-11
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4

Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4 - opinie o książce

Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2016-12-21, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki,
Polecam wszystkim marudzącym :). Rewelacja! Czekam na kolejną część.
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-12-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Przesympatyczny, pozbawiony infantylizmu staruszek. Bardzo  samotny, życie w domu seniora wybrał z całą świadomością. Swobodnie przekracza tematy demencji, fizjologi, czy chorób, które dotykają głównie osoby starsze, skazane w pewnej  mierze na  odizolowanie od  normalnego życia.   Hendrik pokazuje również  czytelnikom, że w każdym wieku można mieć  marzenia i fascynacje. I że można również  je spełniać. Trzeba tylko zaakceptować  swoje  niedomagania czy ułomności i nie bać się być szczęśliwym, czasem na przekór  konwenansom.

Avatar użytkownika - caro_zet
koshi
Przeczytane:2016-06-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Henrika Grona, lat 85
Hendrik Groen0
Okładka ksiązki - Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Henrika Grona, lat 85

Dopóki życie trwa to drugi – po Małych eksperymentach ze szczęściem – dziennik Hendrika Groena. Ogromny sukces pierwszej książki skłonił...