Opis ksiązki
Kup Teraz

Małe lisy

Ocena ( 3 osoby )
3.7
Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2013-03-11
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7536-505-4
Liczba stron: 112
Dodał/a książkę:czytam
"Małe lisy" to szalona opowieść o nożowniku z podwarszawskiego lasu. A może o rozmarzonej matce i wygadanej singielce? Może o dzieciach, namiętnościach, snach? Albo o zwykłym życiu, którego podskórnym nurtem są groteska i strach? Bez wątpienia to drapieżna proza, która surrealistycznie zakrzywia świat pod płaszczykiem opisu codzienności. Fenomenalną plastycznością języka i wyobraźni Bargielska potwierdza niekwestionowaną pozycję mistrzyni krótkiej formy.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ewaglinka1990 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
"Małe lisy" to kolejna książka Bargielskiej, w której autorka konsekwentnie próbuje zawrócić czytelnikowi w głowie - miesza szyk zdania, stosuje nieoczywiste porównania i analogie, porusza tematy tabu. Niepokoją opisywane przez nią rozmowy z dziećmi, a zarazem uspokajają niejednego rodzica (więc nie tylko ja czasami mam dość swojego potomka!). Bargielska opisuje nielinearnie historię matki i żony, która wdaje się w romans z nożownikiem Pajdą. Dziwny to romans, który opiera się na seksie w szałasie w środku lasu, opowiadaniu przez bohaterkę kochankowi wszystkiego, co przeczytała w internecie i jego lakonicznych odpowiedziach. Ale nie romans jest tu osią tej krótkiej książki - są nią historie różnych ludzi, tak nam bliskich i zarazem dalekich. Nie bójmy się przyznać, że nie wszystko można tu zrozumieć i dopowiedzieć. Po lekturze pozostaje niedosyt i pytanie: czy to może być historia kogoś, kogo znam?
morgit plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Taka trochę Masłowska... Nie do końca moja bajka, chociaż nie mogę Bargielskiej odmówić łatwości snucia opowieści. Fajne, że Pajda - pewien tajemniczy nożownik z podwarszawskiego lasu, grasuje gdzieś koło mnie ;)
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 3, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów