Opis ksiązki
Kup Teraz

Małe wróżki. Kotek czarodziej. Już czytam!

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2015-03-06
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788327422781
Liczba stron: 48
Dodał/a książkę:Joana

Flora, Sybilla i Leonia to trzy małe wróżki. Odkryj ich magiczne moce i stań się świadkiem ich zwariowanych przygód! Wpuść odrobinę magii do swojego świata Kotek czarodziej Flora, Sybilla i Leonia znajdują porzuconego kotka. Postanawiają się nim zająć, ale zwierzak okazuje się psotny i bardzo ruchliwy. Wkrótce trzy przyjaciółki mają z tego powodu pełne ręce roboty! Czy dzięki swoim magicznym zdolnościom zdołają odnaleźć jego rodzinę? W tej serii: Czarodziejski balet, Kotek czarodziej, Magiczne święto, Jednorożec i magiczne sztuczki, Zaczarowany Klub Kucyka, Księżniczka Roku, magia w ZOO, Pani czarownica.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Joana plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,
Wybrałam się z moja córeczką na zakupy wcale nie związane z książkami, ale zaraz przy wejściu do sklepu ukazała się naszym oczom urocza seria "Już czytam!". Obie zanurkowałyśmy jednocześnie w ich stronę i każda wybrała sobie jedną z przeznaczeniem do Biblioteczki Majeczki.

Są to pięknie wydane w sztywnej oprawie przygody Małych Wróżek, które oczywiście posiadają magiczne moce:

Sybilla - jest bardzo nieśmiałą wróżką ale posiada magiczną torebkę z której wyciąga przeróżne rzeczy i wielkość tu nie ma żadnego znaczenia. Natomiast w momencie gdy zakłada swoje zaczarowane okulary przeciwsłoneczne, staje się niewidzialna dla wszystkich.

Leonia - jest najodważniejsza i w kieszonce swoich ogrodniczek zawsze nosi pudełeczko kolorowej kredy. Wszystko to co narysuje owa kredą oczywiście się urzeczywistnia. Leonia potrafi też wzbijać się w powietrze w górę.

Flora - jest gadatliwa ale i strachliwa zarazem. Nosi na nadgarstku bransoletkę z dziesięciu kolorowych koralików, która sprawia że wypowiedziana przez nią magiczna sztuczka się spełnia. Ponad to Flora posiada jeszcze inny dar - rozumie język zwierząt.

Pierwszą książeczką, którą z przyjemnością przeczytałyśmy był tomik pod tytułem "Kotek czarodziej".

Jedna z wróżek znajduje całkowicie przemoczonego i zagubionego kotka, postanawia oczywiście natychmiast pokazać go pozostałym przyjaciółkom.
Dziewczynki postanawiają się zaopiekować zwierzątkiem i bardzo im w tym pomaga ów cudowny dar Flory czyli porozumiewanie się ze zwierzętami.

Niestety kotek okazuje się nie tylko bardzo ruchliwy i psotny ale zarazem czarodziejski. Trzy wróżki z tego powodu wpadają w kłopoty i nawet Pan nauczyciel zaczyna zerkać na nie gniewnym wzrokiem.
Ponad to z niewiadomych przyczyn Flora traci swój dar i nie może się porozumieć ze zwierzątkiem, który też z jakiegoś powodu staje się nagle niewidzialny.

Wszystko to sprawia nie lada bałagan i rwetes a trzy wróżki mają pełne ręce roboty. Wydawałoby się, że przecież nic prostszego tylko użyć magicznych zdolności i będzie po kłopotach. Niestety małe wróżki znajdują się w szkole, a pozostałe dzieci, zwłaszcza pewna wścibska koleżanka nie mogą się dowiedzieć o tych magicznych umiejętnościach.

Powstaje zatem pytanie, czy zdołają okiełznać ten cały bałagan no i przede wszystkim pomóc kotkowi odnaleźć zaginioną rodzinę. Dodam tylko jeszcze, że zanim Flora straciła moc porozumiewania się ze zwierzętami, zdążyła tylko dowiedzieć się że kotek miał rodzinę i właśnie ucieczka przed deszczem sprawiła że się rozdzielili.

Polecam z całego serca wesołe przygody Małych Wróżek a w szczególności ich spotkanie z Kotkiem czarodziejem. Opowieść ta nie tylko pokazuje dzieciom, jak trzeba sobie wzajemnie pomagać ale tez świetnia przedstawia, że posiadanie małego zwierzątka to ogromna odpowiedzialność.

Nam się bardzo podobało, zatem polecam nie tylko ja ale i moja córeczka, a książeczka trafia na półeczkę do biblioteczki Majeczki.

Pozdrawiam
Zaczytana Joana
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów