Maluszkowy świat. Dom. Kolorowanka z naklejkami

Seria składająca się z sześciu prostych kolorowanek dla maluchów, zawiera 20 naklejek do wykorzystania w książeczce i poza nią.

Dziecko może bawić się samo, ale dzięki prostym poleceniom kolorowanki dają również rodzicom możliwość zabawy z dzieckiem.

Książeczki pomagają maluchowi zapoznać się z kolejnymi tematami otaczającego je świata. Maluszkowy świat to nie jest zwykła kolorowanka.

Dziecko wraz z opiekunem poznaje świat wokół siebie, ćwicząc zdolności poznawcze, koordynację manualną, rozwijając słownictwo.

Doskonała zabawa i nauka. Szósta część prezentuje dziecku przestrzeń domu i wszystko co z nią jest związane.

Informacje dodatkowe o Maluszkowy świat. Dom. Kolorowanka z naklejkami:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2013-08-16

Kup książkę Maluszkowy świat. Dom. Kolorowanka z naklejkami

Maluszkowy świat. Dom. Kolorowanka z naklejkami - opinie o książce

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2013-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,

Każde dziecko, to mały artysta. Większość uwielbia malować, kleić, kolorować, wycinać, etc. Nawet te najmniejsze, które dopiero uczą się jak trzymać kredkę, czy jak nalepić naklejkę. Możliwość tworzenia daje im niesamowitą frajdę, wbijając w dumę. Dlatego ważne jest, by pozwalać dzieciakom rozwijać wszelkie talenty, w tym i plastyczne już od najmłodszych lat.

By sprostać potrzebom i umiejętnościom młodego człowieka, na rynku księgarskim pojawia się cały szereg ćwiczeń, książeczek, zeszytów, które pozwolą dzieciom rozwinąć skrzydła. W serii „Maluszkowy świat”, ukazała się kolorowanka z naklejkami zatytułowana „Dom”. Przeznaczona jest dla bardzo małych dzieci, bo już dwuletnich. Zawiera szereg obrazków do kolorowania oraz 20 sporych rozmiarów naklejek, w sam raz do zabawy dla małych paluszków.

Książeczka wydana jest bardzo estetycznie. Zaokrąglone boki, ładne obrazki i kolorowe naklejki cieszą oko. Książeczka prezentuje przedmioty oraz miejsca, które znaleźć można w każdym domu: kuchnię, łazienkę, sypialnię, krzesło, stół, czy łóżko. Jednocześnie z kształtowaniem umiejętności manualnych dziecko rozwijać może zasób swoich słów, oczywiście przy zaangażowaniu się rodzica we wspólną zabawę. Z resztą pomoc rodzica, czy opiekuna jest tu nieodzowna. Musi on pomóc dziecku w wykonaniu trudniejszych czynności, wyjaśnić na czym polegają poszczególne zadania.

Dodatkowym atutem „Maluszkowego świata” są podpowiedzi dla rodziców i dzieci do rozmaitych wspólnych zabaw i gier, które można wprowadzić do swojego grafiku, np. zabawa w kotka.

Książka jest bardzo dobrze przemyślana. Zabawa nie przysporzy maluchom problemów. Niezbyt skomplikowane zadania typu naklejanie w odpowiednim miejscu, czy kolorowanie to dla dwulatka nie taka prosta sprawa. Jednak dzięki dużemu formatowi naklejek, czy grubemu obrysowi ilustracji, dziecko pokona każdą przeszkodę i chętnie rozwijać będzie swoje zdolności manualne.

Zachęcam zatem do zaopatrzenia swojej pociechy w „Maluszkowy świat” i odkrywania jego uroków wspólnie.

Okręty Polskiej Marynarki Wojennej t.8. ORP KONDOR - okręty podwodne proj.613
Okładka ksiązki - Okręty Polskiej Marynarki Wojennej t.8. ORP KONDOR - okręty podwodne proj.613

Kolekcja ,,Okręty Polskiej Marynarki Wojennej", unikalna seria 50 monografii omawiających najważniejsze i najsławniejsze jednostki naszej floty z okresu...

Włoski Fiszki PLUS dla początkujących 3
Okładka ksiązki - Włoski Fiszki PLUS dla początkujących 3

Włoski Fiszki PLUS dla początkujących 3 (A2-B1) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się...