Opis ksiązki
Kup Teraz

Mały rudzik i wielka przygoda

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-03-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7420-611-2
Liczba stron: 24
Dodał/a książkę:Adamada

Pewnego dnia na głowie małej Basi ląduje aksamitne rude piórko. A chwilę potem zamiast rączek ma dwa skrzydełka, w miejscu noska dzióbek i cała jest w piórach. Tak się zaczyna wielka przygoda. A jak się kończy? Nie mogę powiedzieć. Dlaczego? Bo tak naprawdę wiele zależy od Ciebie. Basia i rudzik (bardzo miły ptaszek) zapraszają Cię do wspólnej przygody. Razem z nimi wykonuj zabawne polecenia, wymyślaj i twórz. I zostań współautorem tej książki. Czy chcesz przyłączyć się do zabawy?

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
"Mały rudzik i wielka przygoda" to doskonały przykład literatury dziecięcej, która zmusza młodego czytelnika do twórczego myślenia, kreatywności i rozwinięcia skrzydeł wyobraźni. Bo ta pozycja to nie tylko tekst, który można przeczytać i przeżywać wraz z bohaterką... To nie tylko barwne ilustracje, bardzo bajkowe, radosne, idealne dla oka kilkulatka. Książeczka zawiera bowiem wiele "spowalniaczy", czyli zadań, które wzbogacają historię Basi i zatrzymują akcję. Dziecko może napisać lub narysować z kim zasypia, dorysować robaki na grządce, znaleźć gniazdko z pisklętami, narysować siebie jako ptaka, jest też chwila na taniec i śpiew. Liczyłyśmy też nogi stonogi czy rysowałyśmy ręce motylowi a na deser okazało się, że kot występujący w historii nosi imię Mitka. Dlaczego o tym wspominam? Bo moja córa ma kotka-zabawkę, którego imię brzmi Kitka Mitka.

Książeczka pokazuje jak bardzo w życiu pomaga nam bycie dobrym i pomocnym, że powinniśmy dbać o słabszych, o zwierzęta, słuchać rodziców... Lektura pozwala również spojrzeć na świat flory i fauny od środka, ucząc panujących tam zasad. A w nagrodę za dobre zachowanie potem przyśnią nam się piękne rzeczy... tylko proszę nie grymasić przy kolacji! Bo ptaszek nie zrzuci w prezencie piórka!

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/05/elzbieta-paasz-may-rudzik-i-wielka.html
Mysza_99 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-22, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,

Basia to mała dziewczynka, która jak co wieczór kładzie się spać. Budzi ją hałas i zaciekawiona biegnie do okna, żeby sprawdzić, skąd dolatuje dźwięk. Okazuje się, że to mały ptaszek, który spłoszony odlatuje z parapetu. Dziewczynka myśli sobie, że chciałaby mieć skrzydła i latać. Następnego dnia wybiega do ogrodu po koperek i natyka się na małego pisklaka. Znajduje jego gniazdo i pomaga mu wrócić do rodzeństwa. Dwa dorosłe ptaki zaczynają przepięknie śpiewać, dziewczynka słucha i słucha, aż nagle spada na nią małe piórko i wtedy Basia odpycha się od ziemi i zaczyna latać. Niepostrzeżenie zamienia się w ptaka i rozpoczyna się jej wielka, ptasia przygoda, podczas której przekonuje się, że robaki nie są takie straszne. Musi też zmierzyć się z kotem, który bardzo lubi polować na skrzydlate zwierzątka...


Książka "Mały rudzik i wielka przygoda" napisana przez Elżbietę Pałasz, a namalowana przez Mariannę Jagodę, to sympatyczna historia o dziewczynce, której udało się spełnić swoje marzenie. Została skonstruowana w przystępny sposób, przez co doskonale nadaje się dla trzy- i czterolatków. Dzieci oprócz ciekawej historii, dostają także pięknie wydaną książeczkę, która przyciąga ilustracjami, dużą czcionką, a także miejscami, w których najmłodsi mogą wykazać się swoją kreatywnością i dorysować swój portret, czy ptaka, w którego chcieliby się zmienić. Dodatkowo pojawiają się też pytania, które sprawdzają zrozumienie tekstu, czy polecenia, które dziecko może wykonać, żeby tym lepiej bawić się przy lekturze i przy okazji lepiej zapamiętać akcję książeczki.


Historia dziewczynki uczy, że marzenia spełniają się w najmniej spodziewanym momencie i dostarczają pięknych i wartościowych przeżyć. Dodatkowo najmłodsi mogą dowiedzieć się też o tym, gdzie mieszkają ptaki, czym się żywią, dlaczego fruwają i jakie czyhają na nich niebezpieczeństwa. Książka stanowi fantastyczny materiał dla rodzica, który może rozwinąć tematykę i pokazać inne ptaki, czy poruszyć temat marzeń - dlaczego warto je mieć i dążyć do ich spełnienia. Zdecydowanie jest to przyjemna, wartościowa i godna polecenia książeczka dla najmłodszych, a także dla rodziców, którzy chcą przeczytać dziecku pozytywną historię o małej dziewczynce i jej wielkiej przygodzie.

Kasiaaa Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów