Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście

Wasze małżeństwo może się zmienić na lepsze, a proces zmian może się rozpocząć nawet dziś!

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, po co wam małżeństwo? A może po kilku latach związku już nie czerpiecie z niego satysfakcji? Myślicie, że wina leży po stronie współmałżonka? Jeśli te pytania są wam bliskie, koniecznie przeczytajcie tę książkę!

Gary Chapman, światowej sławy specjalista w zakresie związków i miłości, autor bestsellerowych poradników, swoją uwagę skupia na kilku najważniejszych aspektach małżeństwa: miłości, umiejętności słuchania, podziale ról, wspólnym podejmowaniu decyzji, seksie, rozwiązywaniu konfliktów i planowaniu domowego budżetuTylko tyle i aż tyle!

Za pomocą pasjonujących historii i ciekawych ćwiczeń pokazuje najczęstsze błędy, które popełniają  małżeństwa i skutecznie radzi, jak je naprawić. Sięgnij po kartkę papieru i ołówek, zaproś do stołu małżonka i wspólnie zaplanujcie przyszłość swojego wymarzonego związku!

,,Jeśli wciąż szukacie odpowiedzi na pytanie, czy istnieje idealna relacja dwojga ludzi, jak poradzić sobie z nadmiarem bądź brakiem miłości lub gdzie odnaleźć harmonię w czasach totalnego chaosu - ta pozycja Chapmana jest dla Was. Amerykański guru par i małżeństw odkrywa kolejne sekrety udanego życia. I to bez banałów. Serdecznie polecam."  Weronika Płocha, KOBIETA.PL

,,Ta książka to fenomenalny zestaw wskazówek, jak pozbyć się egoizmu i małżeńskich kłótni, oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego pary do szczęścia potrzebują odpowiedniej komunikacji."   Małgorzata Górecka, POLKI.PL

Informacje dodatkowe o Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2016-08-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście

Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście - opinie o książce

Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2016-09-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Recenzja również na: http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

Jesteście osobami wierzącymi?
Jak myślicie, czym jest małżeństwo? Czy to tylko związek mężczyzny i kobiety?
Potrzebna do tego jest miłość?

"Najpotężniejszym celem małżeństwa jest zjednoczenie dwóch osób najgłębiej, jak to tylko możliwe."

Małżeństwo to nie tylko związek fizyczny. Jest to całkowita jedność dwóch osób - intelektualna, społeczna, duchowa, uczuciowa,fizyczna.
Towarzyszyło ludzkości od zarania dziejów.
We współczesnym świecie wiele osób uważa, że jest ono niepotrzebne, bo po co? Przecież sex, miłość, dzieci, wspólny dom można mieć bez małżeństwa.
Owszem, można, jednak prawdziwa miłość powinna być za pieczętowana przez ślub.
Wiele osób myśli, że jak wezmą ślub, to da on im jedność.  Jednak tak nie jest "To tak, jakby związać za ogon dwa koty i przewiesić je przez płot. Będą związane, ale do jedności im brakuje."

Gary Chapman pokazuje nam prawdziwe małżeństwo, niezbędne czynniki, bez których nie może powstać.
Książka daje do myślenia.
Mimo tego, że mam zaledwie 18-lat, nie mam męża, a i nawet partnera świetnie bawiłam się z książką.
Napisana jest lekkim językiem, dzięki któremu bardzo szybko się ją czyta.
Jeśli ktoś mi powie, że to książka nie dla niego, zrozumiem. Jednak nie dlatego, że jest o związku, a powiązana jest z religią chrześcijańską. Nie każdy jest wierzący, a tym bardziej praktykujący. Wielu z was zapewne wyznaje inną wiarę i w pełni to szanuje.
Jednak każdy, kto jest chrześcijaninem, uważa, że w jego związku nie jest do końca idealnie, czegoś brakuje, powinien sięgnąć po tę książkę.

Autor opisuje wszystko z własnego doświadczenia małżeńskiego i z pracy. Kiedy przychodzą do niego pary z problemami, on im pomaga naprawić związek.
Uważa, ze każdy jest do naprawienia, wystarczą tylko chęci i odpowiednie podejście.
Dzięki niej dowiecie się jak:
- rozwiązać konflikt w małżeństwie
- pozbyć się problemu, przez który ciągle się kłócicie
W dużej mierzę ludzie nie dogadują się przez swoją dumę, zbyt wysokie ego. Jedni nie widzą swoich błędów, a drudzy nie przyznają się. Obrażamy się o błahe sprawy, przez które wyrasta wielki mur, który ciężko zburzyć. Kluczem do jego pokonania jest ignorowanie drobnych błędów i przyznanie do swoich win.

Wydaje mi się, że jeśli książka byłaby poradnikiem, w którym nie ma wzmianki o Bogu, więcej osób chętnie by po nią sięgnęło. Mi osobiście to nie przeszkadzało. Jako osoba wierząca chętnie ją przeczytałam w ciągu dwóch godzin, a i wzbogaciłam swoją wiedzę na przyszłość.

"Nie znam ludzi, którzy wzięli ślub po to, aby się wzajemnie uszczęśliwiać. Większość z nas chciałaby mieć kochającego, wspierającego i rozumiejącego małżonka. Jestem przekonany, że najszybszy sposób, aby tak się stało, to samemu być kochającym, wspierającym i rozumiejącym małżonkiem."   link do opinii edytuj

Avatar użytkownika - reading-mylove
reading-mylove
Przeczytane:2016-08-23, Ocena: 6, Przeczytałem,
Gary Chapman jest pastorem, mówcą i autorem poczytnych książek. Zajmuje się tematyką rodzinną, małżeńską oraz związaną z narzeczeństwem. Został zaproszony przez rząd w Singapurze, by przeprowadzić seminaria małżeńskie na tamtym terenie, a NATO wystosowało do niego specjalne zaproszenie, by przemawiał do wojska NATO w Niemczech. Wykładał w Anglii, Afryce, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Meksyku i Hong Kongu. Sprzedaż książki "5 języków miłości" w ponad 5 milionach egzemplarzy pozwoliła na przyznanie mu nagrodyPlatinum Book przez stowarzyszenie Evangelical Publisher. Pozycja ta została przetłumaczona na 36 języków. Napisał jeszcze 27 innych książek i wydał 5 wideo serii. Imponujące, prawda? Jestem pod ogromnym wrażeniem. Po książkę „Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście” sięgnęłam z czystej ciekawości. Jestem mężatką i nie mam problemów małżeńskich, ale stwierdziłam, że może dowiem się czegoś nowego od eksperta. Przed ślubem wydaje się, że nasza druga połówka to ideał, więc dlaczego po zawarciu związku nagle zmieniamy zdanie na „Nie mogę na niego/na nią patrzeć.” Jak do tego dochodzi? Czy to z powodu rutyny? Codziennego życia, z którym nie dajemy rady? Kiedy mija okres pierwszego zauroczenia wchodzimy w prawdziwe życie z drugim człowiekiem, a nie moim ideałem bez skazy. Wady i zalety dopiero wtedy wychodzą na światło dzienne. I nagle okazuje się, że coś jest nie tak, coś nam doskwiera. Miłość zostaje zepchnięta na drugi plan, a żal i pretensje powodują, że zaczynamy się od siebie oddalać. I tu z pomocą spieszy dr Gary Chapman, który skupia uwagę na najważniejszych aspektach małżeństwa (miłość, seks, umiejętność słuchania, podział ról, wspólne podejmowanie decyzji, seks, rozwiązywanie konfliktów, planowanie domowego budżetu). Bardzo spodobała mi się ta publikacja. Autor przytacza prawdziwe historie, dzięki którym możemy się przekonać, że nie tylko my mamy problemy. Poza tym po każdym rozdziale znajdują się pytania, które pomogą nam spojrzeć na związek z pewnego dystansu. Po lekturze nasunęła mi się jedna, prosta refleksja. Nie ma związków idealnych. Bo tyle ile włożysz do walizki, tyle z niej wyciągniesz. Bo bycie w związku to ciężka praca. Najważniejsza jest umiejętność rozmawiania. Jeśli zaczniecie mówić to, co Wam leży na duszy to odnajdziecie harmonię w związku. Wystarczy chcieć, a ta książka może pomóc Wam przełamać się i wypracować nowe metody, dzięki którym poprawicie swoje małżeństwo. A ja osobiście na pewno sięgnę po inne książki Chapmana. http://reading-mylove.blogspot.com/2016/08/gary-chapman-mazenstwo-jakiego-zawsze.html
Pory roku w małżeństwie
Gary Chapman0
Okładka ksiązki - Pory roku w małżeństwie

Doświadczenie nabyte dzięki trzydziestoletniej pracy doradcy małżeńskiego oraz wyniesione z własnego związku, mówi mi, że małżeństwo nieustannie podlega...

Małżeństwo w separacji
Gary Chapman 0
Okładka ksiązki - Małżeństwo w separacji

Separacja nie jest rozwiązaniem trwałym. Jest ona stanem przejściowym prowadzącym bądź do odbudowania małżeństwa, bądź do rozwodu. W niniejszej książce...