Mama w czterech ścianach

4.2
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-06-04
Dodał/a książkę:elibri

Szaleńczo zabawna, boleśnie szczerza, podnosząca na duchu książka o kobiecie odkrywającej blaski i cienie macierzyństwa.

Odkąd na świat przyszedł jej syn Zach, świeżo upieczona mama Joy McGuire chodzi w tych samych dresach. Kocha swoje dziecko, lecz nie może znieść nieobecnego ciałem i duchem, obsesyjnie poświęconego pracy męża oraz jego wiecznie wtrącającej się matki. Na pomoc własnej mamy, zajętej planowaniem czwartego ślubu, nie ma co liczyć. Joy jest kobietą na skraju załamania nerwowego, lecz wierzy, że odrobina snu i czekolady z powodzeniem rozwiąże jej problemy... do chwili gdy w mieście zjawia się jej były chłopak. Ten sam, którego sekretnie kochała w dniu swojego ślubu.

Joy była kiedyś ponętną i pewną siebie singielką. Kim jest teraz? Kiedy usiłuje to ustalić, jej mąż niespodziewanie znika.

Samantha Wilde jest mamą trójki urwisów, profesjonalną instruktorką jogi, byłą pastorką, a prywatnie córką znanej i lubianej pisarki Nancy Thayer. Jej debiutancka powieść powstała podczas drzemek świeżo narodzonego synka.

magdkos plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane odkąd pamiętam do końca 2013 ;),
Dostałam to od ... innej mamy . Bo tylko matki mogą zrozumieć tą książkę. Pełna humoru i realności świata młodej matki ,ale w świecie amerykańskim. W Polsce wygląda tu zupełnie inaczej...
papetka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2013 roku,
W moje ręce trafiła książka lekka, łatwa i przyjemna. Samantha Wilde opisuje w niej uroki macierzyństwa. Ponieważ sama jestem podwójną mamą postanowiłam ją przeczytać i odnaleźć w niej siebie. Szczerze powiedziawszy... nie udało mi się to.

Główna bohaterka, Joy McGuire, została szczęśliwą matką planowanego i oczekiwanego dziecka Zacha. Jednak splot wydarzeń, które można nazwać "samo życie", spowodowały, że ciężko było jej się odnaleźć w nowej roli. Zbędne kilogramy, rozstępy, brak męża przy porodzie, matka, która postanowiła wyjść za mąż po raz czwarty, wszechwiedząca teściowa, odnowiona znajomość z byłym chłopakiem, depresja poporodowa, nie ułatwiały jej codziennego życia. Jej mąż Drew również nie potrafił sobie poradzić z przyjściem na świat nowego członka rodziny. I o ile, jako dyrektor elitarnej szkoły dla chłopców, świetnie radził sobie z wychowankami,o tyle nie umiał postępować z własnym synem. Czy Joy i Drew poradzili sobie z kryzysem małżeńskim? O tym przeczytacie w książce "Mama w czterech ścianach".

Niewątpliwie Samantha Wilde napisała książkę, która pokazuje, że macierzyństwo, to nie tylko przyjemne chwile, ale i ciężka praca. Z Joy może utożsamić się wiele młodych matek. Niejednokrotnie same muszą zmagać się z blaskami i cieniami macierzyństwa. Mnie osobiście, ominęła depresja poporodowa i narodziny dzieci wspominam inaczej. Z tego powodu, książka ta trochę mnie rozczarowała. Mimo wszystko, polecam!
PannaPinko plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w roku 2013,
Książka zabawna, ciekawa, dobrze napisana ;) czas z nią nie jest czasem zmarnowanym ! Pani Wilde przedstawia bardzo ciekawe podejście do macierzyństwa, małżeństwa po porodzie i... mężczyzn, którzy zaczynają interesować Joy.
majkanew Linia koment
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
iwona-w Linia koment
Okładka - Mama w czterech ścianach Zdobyć Woodstock
Elliot Tiber, Tom Monte
Okładka - Mama w czterech ścianach Dr House Biografia Hugh Lauriego i Przewodnik po serialu
Paul Challen
Okładka - Mama w czterech ścianach Kobiety z ulicy Grodzkiej.Weronika