Opis ksiązki
Kup Teraz

Mamusiu dlaczego?

Ocena ( 4 osoby )
5.8
Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2011-02-18
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788375758900
Liczba stron: 285
Dodał/a książkę:Julieta5
Recenzja - Mamusiu dlaczego?
Przez większość czasu sądziłem, że mam najcudowniejszą mamę na świecie. Ale czasami coś się z nią działo i wtedy się zmieniała… Chwytająca za serce opowieść o przemocy, znęcaniu się, zdradzie i przebaczeniu.

Autobiograficzna opowieść o traumatycznym dzieciństwie Davida Thomasa – miał wspaniałą kochającą matkę, idealną, gdy była trzeźwa. Gdy się napiła, traciła kontakt z rzeczywistością i katowała swoje dziecko. Stawała się bardzo agresywna. A potem nic nie pamiętała.
Recenzja
agnik66 Linia koment
Przeczytane:2013-02-24, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - literatura faktu,

David Thomas urodził się w małym, angielskim miasteczku Halifax. Gdy miał pięć lat, zaczął się jego koszmar. Jego matka miała problem z alkoholem. Gdy się upiła, przychodziła do syna, by się z nim "bawić". Na czym ta zabawa polegała, chyba nietrudno się domyślić. Początkowo David nie wiedział, że to jest złe. Kochał swoją matkę, chciał być grzeczny i mimo, że "zabawa" mu się nie podobała, robił to, co mu kazała. Gdy matka pozostawała trzeźwa, była dobra, opiekuńcza. Jednak po alkoholu zamieniała się w Mroczą Mamusię, która stawała się zła i okrutna

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
blebelebe plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Książki pisane na faktach zawsze mnie intrygują. Może warto zobaczyć również tę?
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 26 książek 2013,Mam,
Mamusiu, dlaczego? Powiedz mi, dlaczego. Czemu robiłaś mi te straszne rzeczy? (cytat z książki )Te pytania zadaje autor ,w swojej książce opisującej życie ,z matką alkoholiczką.Życie naznaczone cierpieniem fizycznym i psychicznym.Komuś kto nie przeżył piekła alkoholizmu w rodzinie,trudno sobie wyobrazić ,życie autora który od dzieciństwa doznawał takiej krzywdy.Koszmar Davida Thomasa,zaczął się gdy miał 5 lat,gdy pijana matka zaczęła go zmuszać do specyficznych zabaw.
Bywały chwile,gdy była normalną Kochającą Mamusią,która upiekła ciasto,pochwaliła i starała się stworzyć namiastkę normalnej rodziny.Ale to były rzadkie chwile ,bo butelka alkoholu zmieniała Kochającą Mamusię w Mroczna Mamusię,która była przez lata źródłem-bólu ,strachu i przemocy,nie mówiąc już o cudownym dzieciństwie-którego autor w ogóle nie miał.
Mogłabym dłużej opisywać fabułę tej książki-ale pozostawię czytelników w niepewności-bowiem do samego końca losy Davida są i straszne ale ,i budzące jednak nadzieję.
Książka do swoista przestroga-przed tym,co alkohol potrafi zrobić z człowiekiem,jak można zmarnować życie swoje,i swojej rodziny.Jednak polecam ją też,miłośnikom takich historii.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
preckowa Linia koment
Przeczytane:2013-06-01, Ocena: 5, Na półkach: Czytam,Mam,
Gosia2725 Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów