Mamusiu dlaczego?

Tom 16 cyklu Historie Prawdziwe [Kolekcja Hachette]

Przez większość czasu sądziłem, że mam najcudowniejszą mamę na świecie. Ale czasami coś się z nią działo i wtedy się zmieniała… Chwytająca za serce opowieść o przemocy, znęcaniu się, zdradzie i przebaczeniu.

Autobiograficzna opowieść o traumatycznym dzieciństwie Davida Thomasa – miał wspaniałą kochającą matkę, idealną, gdy była trzeźwa. Gdy się napiła, traciła kontakt z rzeczywistością i katowała swoje dziecko. Stawała się bardzo agresywna. A potem nic nie pamiętała.

Informacje dodatkowe o Mamusiu dlaczego?:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2010-04-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Tell me why, mummy
Tłumaczenie: Tomasz Piątkowski

Kup książkę Mamusiu dlaczego?

Mamusiu dlaczego? - opinie o książce

Książki pisane na faktach zawsze mnie intrygują. Może warto zobaczyć również tę?
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-01-21, 26 książek 2013, Mam,
Mamusiu, dlaczego? Powiedz mi, dlaczego. Czemu robiłaś mi te straszne rzeczy? (cytat z książki )Te pytania zadaje autor ,w swojej książce opisującej życie ,z matką alkoholiczką.Życie naznaczone cierpieniem fizycznym i psychicznym.Komuś kto nie przeżył piekła alkoholizmu w rodzinie,trudno sobie wyobrazić ,życie autora który od dzieciństwa doznawał takiej krzywdy.Koszmar Davida Thomasa,zaczął się gdy miał 5 lat,gdy pijana matka zaczęła go zmuszać do specyficznych zabaw. Bywały chwile,gdy była normalną Kochającą Mamusią,która upiekła ciasto,pochwaliła i starała się stworzyć namiastkę normalnej rodziny.Ale to były rzadkie chwile ,bo butelka alkoholu zmieniała Kochającą Mamusię w Mroczna Mamusię,która była przez lata źródłem-bólu ,strachu i przemocy,nie mówiąc już o cudownym dzieciństwie-którego autor w ogóle nie miał. Mogłabym dłużej opisywać fabułę tej książki-ale pozostawię czytelników w niepewności-bowiem do samego końca losy Davida są i straszne ale ,i budzące jednak nadzieję. Książka do swoista przestroga-przed tym,co alkohol potrafi zrobić z człowiekiem,jak można zmarnować życie swoje,i swojej rodziny.Jednak polecam ją też,miłośnikom takich historii.

Ta autobiograficzna opowieść o dzieciństwie pełnym bólu i łez poruszyła mnie bardzo. "Mamusiu, dlaczego?" Davida Thomasa to, historia chłopca, którego matka pod wpływem alkoholu zmieniała się z kochającej i troskliwej osoby w strasznego oprawcę własnego syna.
To traumatyczna opowieść o przemocy i znęcaniu się , a także o zdradzie i przebaczeniu.
W książce została wspaniale przedstawiona sytuacja dorastającego chłopca wytyczającego sobie cele i dążącego z determinacją do ich realizacji.
Wytrwałość Davida otworzyła przed nim nowe możliwości i staje się mistrzem świata w zapamiętywaniu, rekordzistą Guinnessa i trenerem umiejętności interpersonalnych.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789