Manipulacja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2016-06-17
ISBN: 978-83-7900-555-0
Dodał/a książkę:agnieszka3201
Budzisz się kiedyś w nocy, dręczony ciągle tym samym koszmarem? Śniło ci się kiedyś, że toniesz, ale nie możesz się ruszyć, by popłynąć na powierzchnię? „Dusiła się i z każdą chwilą coraz bardziej opadała na dno. W końcu się poddała.” Brzmi znajomo? Chciałbyś wiedzieć co zrobić, by już nigdy więcej nie czuć się bezsilnym, szukasz odpowiedzi, a pytań coraz więcej. Bohaterowie „Manipulacji” mają ten sam problem, tylko że ich strach z każdą chwilą rośnie, a oni tracą nadzieję na przeżycie. „Każdy strach rodzi się w naszym umyśle i potrafi nim kontrolować”. Podejrzewam, że chciałbyś nauczyć się walki o siebie samego, kto by nie chciał. W tej powieści odnajdziesz odpowiedzi na dręczące się pytania, dowiesz się, że nie jesteś sam w tej walce, a bohaterowie wprowadzą cię do świata jeszcze ci nieznanego, ale wyjątkowo ciekawego. Nie daj sobą manipulować, przecież dobrze wiesz, że strach ma wielkie oczy. Pozwól na to, by książka pomogła ci stanąć na nogi i skonfrontować z czymś, czego nigdy wcześniej nie wyciągałeś z najciemniejszych zakamarków swojego umysłu. Życie to jedna wielka walka, daj sobie pomóc i sięgnij po wsparcie, a bohaterowie cię nie zawiodą. Poznaj duszę autora, włożoną w „Manipulację”. „W takim razie idziemy po to co nasze. Po wolność.”
wercix99 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
April od dziecka nawiedzana jest przez dziewczynkę, której twarz pokrywają blizny. Natomiast Tylera prześladuje mężczyzna w czarnym płaszczu. Walka, jaką przyjdzie im stoczyć, nie będzie łatwa. Czy uda im się przezwyciężyć swoje umysły? Czy uczucie, które ich połączy, przetrwa?
"Nie mogła tego znieść. Jego ból był jej bólem. [...] Chciała mu pomóc. Tak cholernie chciała, a nie mogła.
Choć nie przepadam za literaturą fantasy, to "Manipulacja" zaciekawiła mnie swoim opisem. Jednak przez pierwsze 100 stron nie potrafiłam połapać się w tej książce i już miałam ją odłożyć, gdy nagle akcja lekko przyspieszyła i naprawdę zaczęło się coś dziać. Dopiero od połowy książki byłam naprawdę ciekawa tego, co wydarzy się później i właśnie wtedy zaczęłam przeżywać wszystkie wydarzenia razem z bohaterami.

Wielkim plusem książki jest jej fabuła. Choć lekko niedopracowana, to i tak porywa czytelnika. Jest ciekawa i wciągająca. Strasznie byłam ciekawa jej zakończenia, choć myślałam, że będzie trochę bardziej zaskakujące.

Kolejnym plusem są opisy uczuć bohaterów. Nie miałam problemu z tym, aby poczuć się tak, jak oni. Czytając książkę przeżywałam każdą historię razem z bohaterami. Dzięki dość szczegółowym opisom (choć nie zawsze) łatwiej mi było postawić się na ich miejscu i przypomnieć sobie czasy, kiedy jako dziecko sama bałam się duchów, które były wytworem mojej wyobraźni.

Książka jest pełna tajemniczości i zagadek. Nie braknie w niej również nieoczekiwanych zwrotów akcji, jednak te pojawiają się dopiero w drugiej połowie książki.
agnieszka3201 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jeśli kiedykolwiek bałeś się czegoś tak mocno, że nie mogłeś oddychać, z pewnością utożsamisz się z bohaterami. April i Tyler zostali rzuceni na głęboką wodę, a ich wewnętrzne lęki stały się rzeczywistością. Kto wygra tą walkę - ludzie czy potwory?

Strach ma wielkie oczy, nie daj się zmanipulować.

Okładka - Manipulacja Zagubieni w miłości
Jan Izydor Korzeniowski
Okładka - Manipulacja Deja vu
Jacek Jakubowski
Okładka - Manipulacja Przygody fenka wędrowniczka
Maria Magdalena Boukef
Okładka - Manipulacja W cieniu cokołów
Aleksander Janowski
Okładka - Manipulacja Motylem byłaś...
Olga Oleniec