Opis ksiązki
Kup Teraz

Marek Grechuta. Portret artysty

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2006-06-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-24-00755-4
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę:szczepanik
Recenzja - Marek Grechuta. Portret artysty

Pierwsza książka o jednym z najważniejszych polskich muzyków. Marek Grechuta i jego twórczość zostali opisani przez znakomitego muzyka jazzowego Wojciecha Majewskiego, który pokazał nie tylko biografię artysty, ale podjął też próbę opisania fenomenu jego twórczości. Muzyczna wiedza i doświadczenie autora oraz rozmowy z samym Markiem Grechutą sprawiły, że powstał niezwykły przewodnik po jego twórczości. Całość uzupełniają fotografie, po raz pierwszy publikowane obrazy Marka Grechuty i płyta koncertowa z zapisem występów na festiwalach w Krakowie i Opolu. Tylko w tej książce o swojej współpracy z twórcą Korowodu opowiadają artyści tacy, jak Jan Kanty Pawluśkiewicz, Krystyna Janda i Grzegorz Turnau.

Wojciech Majewski (ur. 1973) – wszechstronnie wykształcony muzyk jazzowy, który należy do ścisłej czołówki polskich pianistów. Pochodzi z muzycznej rodziny – jego ojciec Henryk Majewski to jedna z najważniejszych postaci polskiego jazzu, a brat Robert jest znakomitym trębaczem i kompozytorem. W 2001 roku ukazała się jego autorska płyta Grechuta z jazzowymi interpretacjami utworów artysty, z którym zagrał na jego płycie Niezwykłe miejsca.

Recenzja
kalina Linia koment
Na półkach:

Wojciech Majewski- autor książki- jest muzykiem jazzowym. Swojego czasu zafascynowała go twórczość Marka Grechuty. Miał to szczęście, że udało mu się poznać idola osobiście i zaprzyjaźnić się z nim. Widać zresztą, że książkę napisała osoba zaangażowana emocjonalnie, a nie obserwator stojący z boku. Przejmująco brzmią choćby słowa kończące ostatni rozdział biografii: "Marek Grechuta nie przyszedł na niczyje miejsce i nie będzie przez nikogo zastąpiony". Jednak nie jest to przesłodzona laurka, ale portret mieniący się wieloma barwami. Książka ukazuje nam życie oraz twórczość artysty, podzielone na kilka etapów

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Madaleno plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-04-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Świetna biografia artysty ukazuje jak wielki wpływ miała muzyka na jego życie. Czyta się równie przyjemnie jak słucha utworów Grechuty. Fakty z życia przeplatają się z interpretacjami jego tekstów.
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2008-08-12, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów