Marek Grechuta. Portret artysty

Pierwsza książka o jednym z najważniejszych polskich muzyków. Marek Grechuta i jego twórczość zostali opisani przez znakomitego muzyka jazzowego Wojciecha Majewskiego, który pokazał nie tylko biografię artysty, ale podjął też próbę opisania fenomenu jego twórczości. Muzyczna wiedza i doświadczenie autora oraz rozmowy z samym Markiem Grechutą sprawiły, że powstał niezwykły przewodnik po jego twórczości. Całość uzupełniają fotografie, po raz pierwszy publikowane obrazy Marka Grechuty i płyta koncertowa z zapisem występów na festiwalach w Krakowie i Opolu. Tylko w tej książce o swojej współpracy z twórcą Korowodu opowiadają artyści tacy, jak Jan Kanty Pawluśkiewicz, Krystyna Janda i Grzegorz Turnau.

Wojciech Majewski (ur. 1973) – wszechstronnie wykształcony muzyk jazzowy, który należy do ścisłej czołówki polskich pianistów. Pochodzi z muzycznej rodziny – jego ojciec Henryk Majewski to jedna z najważniejszych postaci polskiego jazzu, a brat Robert jest znakomitym trębaczem i kompozytorem. W 2001 roku ukazała się jego autorska płyta Grechuta z jazzowymi interpretacjami utworów artysty, z którym zagrał na jego płycie Niezwykłe miejsca.

Informacje dodatkowe o Marek Grechuta. Portret artysty :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2006-06-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-24-00755-4

Kup książkę Marek Grechuta. Portret artysty

Marek Grechuta. Portret artysty - opinie o książce

Książka autorstwa Pana Wojciecha Majewskiego pt. ''Marek Grechuta. Portret artysty'' wydaną przez Wydawnictwo Znak jest jedną z niewielu biografii, którą czytało mi się dobrze.

Pytania zadane przez autora były trafnie skonstruowane, co ułatwiło mi jako Czytelniczce mi lepszemu przyjrzeniu się z należytą uwagą w jego życie zawodowe i prywatne.

Dzięki tej książce kim dowiemy się kim, był tak naprawdę, o czym marzył, czy czuł się spełniony w swoim artystycznym zawodzie, co go cieszyło, a co martwiło, z kim miał możliwość pracowania na muzycznej scenie, jakie znane osobowości ze świata i kultury i z muzycznej sceny poznał w trakcie studiów.

Pan Marek Grechuta to artysta, który mając niezwykłe możliwości wokalne zagłębić się tak mocno tak, że przekazywał wraz z nimi swoje osobiste emocje i tym przyciągał do siebie wielu słuchaczy.

Lubię słuchać każdej piosenki w wykonaniu Pana Marka Grechuty ze względu na jego doskonale zinterpretowane improwizacje muzyczne, których żaden artysta nie będzie się móc w stanie przebić.

Dużą rolę w jego życiu odegrała żona Grażyna Grechuta, która to była dla niego wielką miłością, a co najważniejsze o swoim mężu Marku zawsze wyrażała się z ogromnym szacunkiem i ciepłym słowem.

Pan Marek Grechuta to przykład artysty, który to miał zawsze niezwykłe zdolności muzyczne, podejście właściwe do muzyki potrafiąc z niego korzystać i czerpać z nich radość wykonując utwory, które udoskonalając całościowy jego wizerunek sceniczny, jak i zawodowy przedstawiając, go na wielu fotografiach zamieszczonych na łamach tej oto książki ilustrując przy tym najlepsze ujęcia z jego życia, pomimo że te barwy życia nie zawsze były kolorowe.

Śpiewane piosenki przez Pana Marka niech pozostaną dopełnieniem tego, co dokonał, w życiu muzycznym angażując się w nie przez praktycznie cały czas.

Polecam przeczytać tę biograficzną książkę o znanym artyście, którego piosenki takie np. jak: '' Dni, których nie znamy, '' Ocalić od zapomnienia'', ''Korowód'', '' Będziesz moją panią, '' Gdzieś nas'' będą nam towarzyszyć w nostalgicznych chwilach naszego życia.

Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-04-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świetna biografia artysty ukazuje jak wielki wpływ miała muzyka na jego życie. Czyta się równie przyjemnie jak słucha utworów Grechuty. Fakty z życia przeplatają się z interpretacjami jego tekstów.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789