Martwa natura

Piękna Casey, dziedziczka wielkiej fortuny, wiedzie szczęśliwe życie. Pewnego dnia ulega wypadkowi samochodowemu i zapada w śpiączkę. Casey nie może z nikim się komunikować, ale słyszy, co dzieje się wokół niej. I odkrywa, że jej przyjaciele nie są tacy, za jakich ich uważała, a wypadek, któremu uległa, być może wcale nie był przypadkowy....

Informacje dodatkowe o Martwa natura:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-08-01
ISBN: 978-83-247-1568-8
Tytuł oryginału: Still Life
Tłumaczenie: Jerzy Jan Górski

Kup książkę Martwa natura

Martwa natura - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Książka wzbudziła we mnie wielu emocji - przez złość, przerażenie, strach, niedowierzanie, po wiarę, szczęście i zaskoczenie. Bohaterowie są prawdziwi - jedni irytują, inni wzbudzają sympatię. Książka jest nauką o ludziach, ich naturze, a także pozwala zrozumieć ich postępowanie.
Avatar użytkownika - rysia420
rysia420
Przeczytane:2015-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Joy Fielding jest autorką kilkunastu książek, z których zdecydowana większość otrzymała tytuł międzynarodowego bestsellera. Autorka pisze głównie powieści psychologiczno-obyczajowe, w których główną rolę odgrywają kobiety dojrzałe, ustatkowane, którym los nie szczędzi jednak niespodzianek, stawiając je przed trudnymi wyborami. Czytając książki tej autorki odnosi się wrażenie, że porusza problemy dotyczące wielu z nas i poprzez losy bohaterek wskazuje niektóre sposoby radzenia sobie z nimi. "Martwa natura" jest jedną z książek, w której możemy odnaleźć skrawki naszej własnej osobowości, postawić się w sytuacji bohaterki, zastanowić się, jak my odnaleźlibyśmy się w takiej czy innej sytuacji. Bohaterką tej opowieści jest trzydziestoletnia Casey Marshall - dobrze sytuowana, zamożna, szczęśliwa w małżeństwie kobieta, która odziedziczyła po swoim ojcu pokaźną sumę pieniędzy. Casey odnosi sukcesy zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Mąż kocha ją bezgranicznie, przyjaciółki wspierają. Jedyną kwestią, z którą Casey ma problem to jej młodsza siostra Drew (ale jeden problem to nie problem, czyż nie?). Idylla jednak się kończy. Pewnego popołudnia w Casey uderza samochód. Dziewczyna zostaje zabrana do szpitala, gdzie stwierdzają poważny wstrząs mózgu oraz liczne złamania nóg i rąk. Sprawca zdarzenia ucieka. Wydawało by się, że to zwykły wypadek, jednak z biegiem czasu na jaw wychodzą zaskakujące fakty. Casey kilka miesięcy spędza w śpiączce, jednak cały czas słyszy rozmowy swoich znajomych, męża, lekarzy i pielęgniarek,niejednokrotnie bardzo dla niej bolesne, przykre i zaskakujące. Dziewczyna z całych sił walczy o życie, robiąc gigantyczne postępy i próbując rozwikłać zagadkę tego zamachu na jej życie. Prawda okazuje się być przerażająca, człowiek odpowiedzialny za wszystko okazuje się być w zasięgu jej ręki i planuje dokończyć to, co zaczął... Czytałam tą książkę do 4.30 na ranem nie mając żadnych wyrzutów sumienia, że obudzę się w stanie bookzombie*. Wstając, dokończyłam kilka ostatnich rozdziałów. To ta książka, po której człowiek ma prawo mieć "książkowego kaca". To ta książka, która zostaje w pamięci, rozbudza wyobraźnie i powoduje gęsią skórkę. To ta książka, którą musicie przeczytać. Polecam! *bookzombie - skrzyżowanie człowieka z zombie po całonocnym czytaniu niezwykle ciekawej książki
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-04-28, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Świetna książka a zarazem przerażająca. Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy znalazłabym się jak główna bohaterka Casey w śpiączce i byłabym świadoma wszystkiego co dzieje się wokół mnie, a nie byłaby to przyjemna rzeczywistość... Zagrożenie czające się ze strony najbliższego otoczenia musi z pewnością być okropne a autorka opisała emocje bohaterki z niezwykłym realizmem.
Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2014-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Wyobraźmy sobie, że mamy wypadek. Nasz umysł odrywa się od ciała, które staje się bezużyteczną skorupą, a nawet zaryzykowałabym określenie - naszym więzieniem. Jesteśmy wystarczająco zdesperowani zrządzeniem losu, które niestety dostarcza nam kolejnych powodów do strachu. Siłą napędową są oczywiście pieniądze. Dowiadujemy się, że najbliższa nam osoba czyha na nasze życie, a wypadek nie był przypadkowy. W szpitalu czujemy się w miarę bezpiecznie, ale co jak zostaniemy przeniesieni do domu, gdzie "żmija" ma do nas nieograniczony dostęp? Czy nasz umysł zachowa swoją jasność w obliczu grożącego nam niebezpieczeństwa? W takiej sytuacji znalazła się główna bohaterka powieści Casey. Aby się dowiedzieć jak poradziła sobie z tak traumatyczną sytuacją, warto sięgnąć po tą pozycję. Fabuła zmusza do refleksji nad kruchością naszego życia.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Cassey to trzydziestoletnia kobieta. Wiedzie szczęśliwe życie, jest projektantką wnętrz, razem z mężem planują dziecko. Jednak pewnego dnia kobieta po spotkaniu ze swoimi przyjaciółkami zostaje potrącona przez rozpędzony samochód i trafia do szpitala. Tam leży w śpiączce i jedyne, co może robić to słuchać, bo tylko to potrafi. Nie daje rady się poruszyć, nic nie widzi. Jest uwięziona we własnym ciele. Rozumie to, co mówią inni, rozróżnia różne dźwięki, ale nie potrafi się z nikim porozumieć. Czy to był wypadek? Kolejna znakomita książka Joy Fielding. Dzisiaj pędzę po kolejne jej powieści. Bardzo podobała mi się ta historia. Okazała się niezwykle wciągająca, a końcówka wbija w fotel. Miałam różne podejrzenia, różne domysły, ale nie były trafne. Bardzo współczułam Cassey, bo nie wyobrażam sobie być na jej miejscu i wy chyba też nie. Nie wiecie, gdzie jesteście, niczego nie widzicie, a z rozmów osób, które Was odwiedzają dowiadujecie się przeróżnych rzeczy. Chcecie dać im znak, że słyszycie, ale nie potraficie. Ciało jest waszym więzieniem. Coś strasznego! Całą historię poznajemy z punktu widzenia Cassey. Dzięki temu możemy lepiej poznać jej uczucia, myśli. Jestem też pewna, że poczujecie się tak jakbyście razem z nią leżeli na łóżku. Ja miałam takie odczucia. Opinia została opublikowana również na moim blogu: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/07/joy-fielding-martwa-natura-nie-zdradzaj.html
Avatar użytkownika - siloe
siloe
Przeczytane:2012-03-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Nie posiadam w zbiorze, ale chcę.,
Nie mogę powiedzieć, że szybko się ją czyta, choć z "bieganiem" oczami po tekście problemów nie miałam. Główna bohaterka niby ma szczęśliwe życie, wszystko jej się udaje i ma przy sobie kochającego męża. Wystarczy jedno zdarzenie by pokazać w jak dużym błędzie była... Leżąc niby roślina może tylko słyszeć jak świat krąży dalej swoim rytmem. Nie świadomi jej obecności ludzie ukazują przed nią swoje prawdziwe oblicza, które nie są takie jakimi je zapamiętała. Autorka z każdą książką mnie zadziwia. Choć już w dwóch książkach motyw przestępcy jest prawie ten sam. Trochę pogubiłam się przy wątku motywu jakim kierował się owy człowiek by zabić kobietę. Mimo to książka jest ciekawa. Pisarka ma swój styl i w każdej książce wyraźnie widać, że próbuje różnych sposobów układania fabuły.
Avatar użytkownika - emulina
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 3, Przeczytałam,
W pajęczej sieci
Joy Fielding0
Okładka ksiązki - W pajęczej sieci

Charley, trzydziestoletnia dziennikarka i samotna matka, jest znana jako autorka felietonów na miałkie tematy. Przyjmując propozycję od Jill Rohmer, morderczyni...

Wszystkie złe miejsca
Joy Fielding0
Okładka ksiązki - Wszystkie złe miejsca

Internetowe randki to ryzykowna sprawa. Czy on okaże się w rzeczywistości równie przystojny, co na fotografii, a może została ona zrobiona dziesięć...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;