Mary Poppins

Tom 1 cyklu Mary Poppins

Mary Poppins to wróżka przywiana wiatrem, która zjawia się pewnego dnia w domu zwykłych ludzi, poszukujących guwernantki, i zostaje nianią czworga dzieci. Akcja powieści toczy się we współczesnym, realistycznie ukazanym angielskim mieście, wśród codziennego otoczenia - ulic, sklepów, parków - ale za sprawą Mary Poppins dzieci ciągle przeżywają nieprawdopodobne, cudowne przygody, bo Mary, ilekroć chce, przekracza granice realnego świata, wiodąc swych wychowanków w świat czarów.

Informacje dodatkowe o Mary Poppins:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1985 (data przybliżona)
ISBN: 83-10-08727-6

Mary Poppins - opinie o książce

Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Magiczna opowieść o wspaniałej opiekunce do dzieci. Czytałam ją, z przyjemnością, córce przed zaśnięciem. Przypomnienie sobie tej opowieści było miłe. Mary to nieco surowa opiekunka, bardzo dbająca o swój wygląd. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom porozumiewa się ze zwierzętami, naturą oraz posiada wielu niesamowitych przyjaciół. Świetnie też radzi sobie z dziećmi, które również kochają ją szalenie. Ale kiedy przychodzi zachodni wiatr ... Mery odlatuje razem z nim na swej parasolce z rączką w kszatłcie papuziej główki.
Avatar użytkownika - riviera24
riviera24
Przeczytane:2020-03-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2020, 26 książek 2020,

Jestem rozczarowana. Pokochałam Mary Poppins z filmu z 1964 r. z Julie Andrews. Część druga podobała mi się już mniej. Postanowiłam jednak sięgnąć po książkę i poznać oryginał. Bardzo się rozczarowałam - książkowa Mary jest zadufaną w sobie i opryskliwą babą, a nie uśmiechniętą damą pełną gracji i miłości do dzieci. Moje ideały sięgnęły bruku. Mój błąd, że wpierw sięgnęłam po film. Chyba też pierwszy raz w mojej ocenie ekranizacja jest zdecydowanie lepsza od książki. Choć sama książka jest w porządku, to tytułowa bohaterka bardzo traci w moich oczach za każdym razem, gdy się odzywa.

Avatar użytkownika - Geronimo26
Przeczytane:2021-08-21, Przeczytałam,
Mary Poppins wraca
Pamela Lyndon Travers0
Okładka ksiązki - Mary Poppins wraca

Mary Poppins wraca w drugim tomie znakomitej serii dla dzieci. Ona sama twierdzi, że spotkała dzieci w parku, jednak Michaś i Janeczka widzieli aż nader...