Marzyłam o Afryce

Książka "Marzyłam o Afryce" wkrótce po wydaniu stała się międzynarodowym bestsellerem. Zawiera ona wspomnienia związane z pobytem na ranczu w Laikipii, przepełnione osobistymi refleksjami na temat życia i śmierci, dramatu ludzkiego życia i przemijania. Wspomnienia ukazują magiczny krajobraz Kenii, są wyrazem miłości pisarki do Czarnego Kontynentu. (nota Wydawcy zaczerpnięta z okładki) 'Bogactwo przyrody, ból, wypalony słońcem krajobraz, samotność i język żałoby którego nikt chyba nie używał od pokoleń- wszystko to składa się na powieść która stanie się kenijską klasyką'- Country Life. 'Mocne, poetyczne, niesłychanie wzruszające.'-Clare Francis 'We wzruszającej opowieści, która tak żywo przypomina Karen Blixen, pani Gallmann doskonale uchwyciła urok Kenii, tworząc niemal porażający urok piękna i dramatu, bólu i radości, śmierci i odrodzenia. Ta pierwsza książka utalentowanej autorki przepełniona jest uczuciem do rodziny i Afryki. Mimo tragedii jakie ją spotkały, Kuki Gallmann pokrzepia nas swoim życiowym optymizmem.'- New York Times Book Review 'Książka ta stanie się pamiętnym, żywym i nad wyraz wzruszającym przyczynkiem do lepszego poznania Kenii, przynajmniej tej części która przetrwa'- Elspeth Huxley Powieść doczekała się adaptacji filmowej z Kim Basinger i Vincentem Perezem w rolach głównych. Jest to powieść wpisana w cykl Naokoło Świata, a jednak nie zamyka się w kategorii podróżniczych, jest to przede wszystkim autobiografia autorki, która stanęła na wysokości zadania i miała odwagę by spełnić swoje marzenia. A marzyła- o Afryce. O autorce: Kuki Gallmann urodziła się w Wenecji. Studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Padwie. Od dzieciństwa zafascynowana Afryką, wyjeżdża w roku 1970 do Kenii, by w dwa lata później z mężem i synem przenieść się tam na stałe. W środowisku kenijskim i na arenie międzynarodowej zasłynęła w związku z założeniem fundacji The Gallmann Memorial Found. Instytucja ta stworzyła na ranczu Ol Ari Nyiro w Laikipii wzorcowy program naukowo-dydaktyczny, który zakładał wypracowanie metod harmonijnego współistnienia człowieka i naturalnego środowiska przy zachowaniu postulatu konieczności cywilizacyjnego rozwoju i nienaruszalności dzikiej przyrody. Fundacja ta promuje ekologiczną oświatę i sponsoruje wykształcenie młodych Kenijczyków. W roku 1989 Kuki Gallmann została przez Jego Królewską Wysokość Bernharda Księcia Niderlandów odznaczona Orderem Złotej Arki za ogromne i trwałe zasługi dla ratowania czarnych nosorożców Kenii oraz za promowanie prac badawczych nad zachowaniem środowiska naturalnego, ochrony słoni i wykorzystywania miejscowych roślin do celów medycznych.

Informacje dodatkowe o Marzyłam o Afryce:

Marzyłam o Afryce - opinie o książce

Avatar użytkownika - ManicPixieDreamG
ManicPixieDreamG
Przeczytane:2014-06-11, Ocena: 2, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014,
Przeceniłam tę powieść (a przecież specjalnie osobiście dodałam ją do bazy!), ponieważ spodziewałam się rzetelnej historii która przeniesie mnie na drugi koniec świata- nie doczekałam się. Na pewno ułatwiłoby mi czytanie, gdybym tylko jakoś potrafiła zdzierżyć główną bohaterkę- autorkę, ale nie polubiłybyśmy się. Najgorsze było, gdy Kuki z pełnym przekonaniem uznawała swoją córkę Svevę za reinkarnację męża i nazwała ją nawet "Paolo". Ponadto, haftowała na poduszkach dziwne motta; miewała wizje i ogólnie wydała mi się dość nawiedzona. Nie do zniesienia był też jej syn, Emanuel, ubóstwiany przez matkę (wychwalany iż jest "przystojny"...), efemeryczny, nadęty nastolatek który oddawał się serpentologii. Chyba dla każdego z czytelników było do przewidzenia że w końcu jakaś żmija go ukąsi? Ulżyło mi, kiedy miałam tę powieść za sobą.
Avatar użytkownika - dalekiezblizenia
dalekiezblizenia