OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-11-08
Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę:elibri

Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii.

Ta książka jest inna od pozostałych z serii ,,Masa o polskiej mafii". Tym razem słynni bossowie i najgłośniejsze akcje polskich gangsterów stanowią jedynie tło dla bohaterów tego tomu - szeregowych członków rodzimych gangów. Oddajemy głos osławionym ,,karkom" z bejsbolami w ręku, którzy budzili grozę na ulicach wielkich miast, i eleganckim ,,załatwiaczom", pośredniczącym między gangami a światem biznesu. Wprawdzie ich pseudonimy rzadko są szerzej znane, ale to oni tworzyli historię polskiej mafii - stali w pierwszym szeregu wojen z konkurencyjnymi gangami, zarabiali dla swych szefów miliony dolarów, wreszcie to oni trafiali do więzienia, gdy bossowie uznali, że nie są im już więcej potrzebni.

Opowieści mafijnych ,,dołów" są i zabawne, i tragikomiczne, i przygnębiające. Chłopcy żyli szybko, pełnią życia, ale ze świadomością, że śmierć czyha za każdym rogiem. Często nie tylko czyhała, ale także brała co swoje. Ci, którzy przeżyli, w tym tomie dokonują obrachunku sumienia.

Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim ,,Masa o kobietach polskiej mafii", nagrodzonej ,,Bestsellerem Empiku 2014" w kategorii literatura faktu, kolejne tomy - ,,Masa o pieniądzach polskiej mafii", ,,Masa o porachunkach polskiej mafii", ,,Masa o bossach polskiej mafii" i ,,Masa o kilerach polskiej mafii" - przez wiele miesięcy podbijały listy bestsellerów. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. ,,Gucci Boys", ,,Al Capone w Warszawie", ,,Zdrada Kopernika", oraz pozycji z gatunku non-fiction: ,,Świat tajnych służb", ,,Gang" i ,,Pięść Dawida". Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny ,,Focusa Śledczego", obecnie redaktor ,,Focusa Historia".

Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. ,,Pershingiem". Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć ,,Pruszków".

AgnieszkaG Linia koment
Przeczytane:2016-12-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Okładka - Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski Te wszystkie następne lata
Catherine Dunne
Okładka - Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski Dowiesz się ostatnia
Melissa Hill
Okładka - Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski MaddAddam
Margaret Atwood
Okładka - Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski Malinka, Bratek i Jaś
Michalina Wisłocka
Okładka - Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski Ojciec wrót