Okładka książki - Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski

Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-11-08
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788380970113
Liczba stron: 256
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (1 głosów)

Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii.

Ta książka jest inna od pozostałych z serii ,,Masa o polskiej mafii". Tym razem słynni bossowie i najgłośniejsze akcje polskich gangsterów stanowią jedynie tło dla bohaterów tego tomu - szeregowych członków rodzimych gangów. Oddajemy głos osławionym ,,karkom" z bejsbolami w ręku, którzy budzili grozę na ulicach wielkich miast, i eleganckim ,,załatwiaczom", pośredniczącym między gangami a światem biznesu. Wprawdzie ich pseudonimy rzadko są szerzej znane, ale to oni tworzyli historię polskiej mafii - stali w pierwszym szeregu wojen z konkurencyjnymi gangami, zarabiali dla swych szefów miliony dolarów, wreszcie to oni trafiali do więzienia, gdy bossowie uznali, że nie są im już więcej potrzebni. 

Opowieści mafijnych ,,dołów" są i zabawne, i tragikomiczne, i przygnębiające. Chłopcy żyli szybko, pełnią życia, ale ze świadomością, że śmierć czyha za każdym rogiem. Często nie tylko czyhała, ale także brała co swoje. Ci, którzy przeżyli, w tym tomie dokonują obrachunku sumienia.

Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim ,,Masa o kobietach polskiej mafii", nagrodzonej ,,Bestsellerem Empiku 2014" w kategorii literatura faktu, kolejne tomy - ,,Masa o pieniądzach polskiej mafii", ,,Masa o porachunkach polskiej mafii", ,,Masa o bossach polskiej mafii" i ,,Masa o kilerach polskiej mafii" - przez wiele miesięcy podbijały listy bestsellerów. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. ,,Gucci Boys", ,,Al Capone w Warszawie", ,,Zdrada Kopernika", oraz pozycji z gatunku non-fiction: ,,Świat tajnych służb", ,,Gang" i ,,Pięść Dawida". Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny ,,Focusa Śledczego", obecnie redaktor ,,Focusa Historia".

Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. ,,Pershingiem". Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć ,,Pruszków".

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Po prostu zabijałem
Artur Górski0
Okładka ksiązki - Po prostu zabijałem

Ta spowiedź seryjnego mordercy nie jest listą jego ofiar. Nie jest też podręcznikiem zabijania – bohater tej wstrząsającej książki niechętnie wchodzi...

Ku czemu Polska szła
Artur Górski0
Okładka ksiązki - Ku czemu Polska szła

Wstęp Osobisty stosunek do Polski. Myśl przewodnia w jej życiu historycznym. Człowiek streszczeniem dziejów. Wychowawcza rola dziejów. Różnorodność narodowości...

Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy