Maszyna różnicowa

Rok 1855: Napędzana energią parowych maszyn cybernetycznych rewolucja przemysłowa rozwija się niepowstrzymanie. Charles Babbage doskonali swoją maszynę analityczną, era komputerów rozpoczyna się sto lat wcześniej niż w naszym świecie. Troje niezwykłych bohaterów podejmuje wyścig na spotkanie z historią - i z przyszłością:

Sybik Gerrard - kobieta upadła, kochanka polityka, córka luddystycznego agitatora
Edward Mallory, zwany "Lewiatanem" - eksplorator i paleontolog
Laurence Oliphant - dyplomata, mistyk, szpieg.

Ich przygoda zaczyna się od znalezienia pudełka perforowanych kart do maszyny, których pochodzenia i przeznaczenia nie potrafią wyjaśnią. A komuś zależy na tych kartach tak bardzo, że jest gotów dla nich zabijać...

Stanowiąca połączenie kryminału z thrillerem historycznym Maszyna różnicowa to współczesne arcydzieło dwóch spośród najwybitniejszych współczesnych autorów science fiction. Oto olśniewający i niepowtarzalny twór wyobraźni Gibsona i Sterlinga, powieść prowokacyjna, nieodparta i wizjonerska, która stworzyła podwaliny gatunku nazywanego dzisiaj "steampunkiem".

Informacje dodatkowe o Maszyna różnicowa:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2010-10-29
ISBN: 978-83-7480-186-7

Kup książkę Maszyna różnicowa

Maszyna różnicowa - opinie o książce

Nie wiem czy dałoby się napisać powieść bardziej steampunkową, od tej. Pięknie stworzony świat wpisujący się w kanony wieku pary wprowadza czytelnika w tajniki skomplikowanych intryg, podszytych skomplikowanymi politycznymi manewrami, oraz naukowymi dociekaniami. Dokładne opisy prezentują że steampunk to również charakterystyczny styl i elegancja, pełna gracji Lady stukająca mosiężnymi obcasikami, oraz odważny dżentelmen w dostojnym cylindrze wsiadający do dorożki. Aż chciałoby się zatopić w tak dopracowanej i pełnej klasy rzeczywistości, jednak mamy świadomość że nie wszystko pracuje tak dokładnie i płynnie, jak chcielibyśmy aby pracowała Maszyna Różnicowa.
Forget Me Not
Julie Soto