Mateusz i kamienny krąg

Data wydania: 2016-10-18
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8083-328-9
Dodał/a książkę:czytam
Pewnego dnia Mateusz i Michał, nastoletni chłopcy, naruszają ciągłość czasu i przenoszą się do tajemniczego świata, któremu zagraża ogromne niebezpieczeństwo...

Przyjaciele, czując się odpowiedzialnymi za los poddanych króla Zolena i chcąc wrócić do własnego świata, decydują się zmierzyć z potężnym Duchem Czasu. Zanim to jednak nastąpi, przejdą szkolenie pod okiem mistrza Dobrama w Szkole Mądrości i Fechtunku, i zostaną poddani ciężkim próbom na Spartorze.
– Naruszyliście spokój tego miejsca, siadając na Kamieniu Czasu. Nie okazaliście należytego szacunku jak wielu wam podobnych. Poniesiecie za to karę!
Chłopcy spojrzeli po sobie z niedowierzaniem. Gdyby mogli, uciekliby, gdzie pieprz rośnie, lecz nogi odmówiły im posłuszeństwa. Wreszcie Mateusz odważył się przemówić:
– My nie chcieliśmy naruszać spokoju tego miejsca – mówił, a głos mu drżał. – Chcieliśmy tylko baczniej przyjrzeć się kręgom i wyjaśnić okoliczności rzekomych zniknięć ludzi.
– Milcz, barbarzyńco! – usłyszał w odpowiedzi. – Wszyscy tu przychodzą, aby korzystać z mojej energii, a w rzeczywistości niszczą mój świat!
– Ja, ja bardzo przepraszam! – Michał wtrącił się do rozmowy. – My naprawdę nic złego nie chcieliśmy zrobić.
– Tak tylko wam się wydaje! – zagrzmiał upiór oddalony zaledwie o kilka kroków od chłopców.

Krzysztof Niedziałkowski

Na świat przyszedł 25 lipca 1964 roku w Skępem. Młodość spędził w Gójsku. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w liceum w Bieżuniu. To wtedy debiutował wierszem „Na Pomoc” w „Tygodniku Ciechanowskim”. Jego utwory były publikowane na łamach „NIKE”. Był członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury Województwa Ciechanowskiego. W 2015 roku wydał tomik wierszy pt. „Przebudzenie”. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. gen. Józefa Bema w Toruniu oraz Politechniki Gdańskiej. Wiele lat spędził w Braniewie, gdzie w 2006 roku powstały szkice książki z których później, w zaciszu Szpetala Górnego pod Włocławkiem, napisał „Mateusz I Kamienny Krąg".
Okładka - Mateusz i kamienny krąg Boys from Hell
Agnieszka Lingas-Łoniewska