Opis ksiązki
Kup Teraz

Matka chrzestna. Jak Angela Merkel przebudowuje Niemcy

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-09-19
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788377852866
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę:elibri

Matka chrzestna. Jak Angela Merkel przebudowuje Niemcy Gertrud Höhler to książka unikalna. Przedstawia Angelę Merkel, jakiej nie znacie. Co więcej, jaką boicie się poznać... Autorka bez zahamowań, narzucanych przez marksistowski kaganiec politycznej poprawności, zdziera  propagandową maskę z twarzy przywódczyni Europy. Książka ukazuje prawdziwe oblicze współczesnych Niemiec pod przywództwem Merkel. Jedyną strategią kanclerz jest utrzymanie się przy władzy. Bez skrupułów przywłaszcza sobie programy innych partii, niszcząc różnorodność sceny politycznej i paraliżując konkurencję. Instrumentalne traktowanie wartości daje jej nieuczciwą przewagę nad tymi, którzy na serio chcą realizować swoje idee. Z unikania wszelkich deklaracji i obietnic oraz lekceważenia zasad moralnych przywódczyni Niemiec uczyniła swój program, co w konsekwencji prowadzi do odrzucenia najważniejszych reguł gry obowiązujących w europejskiej tradycji. Stopniowo marginalizuje instytucje polityczne i dąży do centralistycznych rządów.

Można w odruchu obronnym uznać wizję kreśloną przez Höhler, byłą doradczynię Helmuta Kohla, za egzotyczną ciekawostkę... Można, gdyby pominąć nazbyt zaawansowane analogie między sposobem sprawowania władzy w Niemczech i w Polsce. W obu tych państwach szefowie rządu stosują taki sam algorytm naginania prawa i unifikacji sceny politycznej. Polski czytelnik bez trudu zauważy, że Donald Tusk jest wierną, ale szytą na miarę Polski kopią niemieckiej kanclerz.

Pierwsze wydanie Matki chrzestnej... ukazało się w Szwajcarii, ponieważ żadne z niemieckich wydawnictw ze względu na silnie demaskatorski charakter książki nie zdecydowało się na jej publikację.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
kalola plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Historia Angeli Markel spisana przez Gertrudę Hohler stanowi bardzo ciekawy obraz psychologiczny kobiety zdolnej do wszystkiego aby zrealizować swoje ambicje. Podczas czytania tej zaskakującej biografii nie mogłam przezwyciężyć uczucia goryczy jaka wyziera ze słów autorki. Gertruda Hohler opisuje Angelę Markel słowami niepozbawionymi złości, pewnej wyższości nad drugą osobą, wytykając tym samym wszelkie błędy i niedociągnięcia - od różnic słownych które są pozostałością po NRD w której żyła Pani Kanclerz po nazywanie jej ,,królową olch", ,,ojcobójczynią", ,,córką - pupilką". Ta bardzo stronnicza biografia dała mi obraz Niemiec widzianych oczami jej obywatelki i zarazem zachęciła do zapoznania się z inną publikacją która również opisuje zmagania Angeli Markel w świecie polityki.
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów