Mechanizm serca

Wzruszająca, oryginalna powieść łącząca w sobie elementy wielkich klasycznych baśni i współczesnej fantastyki. Jest alegorią ludzkiego życia. 16 kwietnia 1874 roku, w najzimniejszym dniu w dziejach świata, urodził się w Edynburgu chłopiec. Niska temperatura sprawiła, że jego serce zamarzło. Życie maluchowi uratowała akuszerka, która w miejsce serca wstawiła mu zegar z kukułką. Jack musi jednak unikać nadmiernych emocji. Tymczasem już jako dziesięciolatek spotyka na swej drodze małą śpiewaczkę o bardzo słabym wzroku i najpiękniejszym głosi i zakochuje się bez pamięci. Dalsze jego życie to wytrwałe, obfitujące w niezwykłe wydarzenia poszukiwanie szczęścia. Mathias Malzieu jest wokalistą popularnego zespołu rockowego Dionysos. Mechanizm serca to jego trzecia książka. Powieść została sfilmowana.

Informacje dodatkowe o Mechanizm serca:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-247-1413-1

Kup książkę Mechanizm serca

Mechanizm serca - opinie o książce

Avatar użytkownika - katiewa92
katiewa92
Przeczytane:2014-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książka przyjemnie mi się czytała, taka prosta opowieść o pogoni za miłością swego życia i niezwykła z powodu.... tykającego serca bohatera. Tak naprawdę Jack dorósł do prawdziwych uczuć i zrozumiał je dopiero po wymianie swojego zegaroserca. Szkoda, że miłość pomiędzy nim a Miss Acaicą nie rozwinęła się dalej. Jest w tym jakiś głębszy sens, którego chyba jeszcze nie zrozumiałam i muszę się nad tym zastanowic ;) Ale książkę polecam!
Avatar użytkownika - moonraavi
moonraavi
Przeczytane:2011-07-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Najlepsza Książka jaką było mi w zyciu czytać, niezwykle wzruszająca, trzymająca w niepewnośći uczuć. Sam trochę indentyfikuje sie z Jack'iem - głównym bohaterem. To jest jedna z tych serii, które powinny być obowiązkowe.
Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-07-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam, Przeczytane,
Bardzo nie odpowiadał mi styl autora i jego podejście do tej powieści. Nie potrafił wzbudzić we mnie jakichkolwiek emocji. Sama historia Jacka, który poszukiwał miłości i szczęścia miała, według mnie, potencjał jednak nie został on wykorzystany. Otrzymałam powieść nijaką i nie wartą wydania na nią pieniędzy. Jedynym plusem, w tym przypadku, jest niewielka objętość, dzięki czemu szybko miałam ją za sobą. Nie polecam.
Avatar użytkownika - zosia781
zosia781
Przeczytane:2010-12-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świetna książka. Polecam wszystkim.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26