Merrick

Siódmy tom Kroniki wampirów Anne Rice.Merrick Mayfair, najpiękniejsza czarownica z potężnego nowoorleańskiego rodu, podejmie się niezwykle ryzykownego zadania. Angażuje się w próbę wywołania Claudii wampirzego dziecka, które zginęło kiedyś w promieniach słońca.To zdarzenie jest także pretekstem do opowiedzenia dziejów wspaniałej Merrick jej przygód, napawających grozą odkryć i miłosnych związków.W tej poruszającej powieści, którą przenika hipnotyzująca aura Nowego Orleanu, Anne Rice połączyła losy bohaterów zapełniających stronice bestsellerowego cyklu Kroniki wampirów oraz bohaterek opowieści o czarownicach z obdarzonego niezwykłymi mocami rodu Mayfair.

Informacje dodatkowe o Merrick:

Merrick - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Anne Rice wreszcie wróciła do wampirzej formy. Po dwóch w znacznej mierze beznadziejnych 'Kronikach', wreszcie dobra książka. Nadal sporo w niej idiotycznego katolickiego bełkotu, jednak tym razem aż tak nie razi i nieco mniej irytuje. Zdecydowanie podoba mi się, że narratorem tej części jest David, a większa część książki poświęcona jest odkrywaniu jego wspomnień. Zakończenie, które można by nazwać happy endem też zdecydowanie przypadło mi do gustu. Przynajmniej Kestat nareszcie się zbudził
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-22, Mam,
Uwielbiam wampiry Pani Rice :D
Avatar użytkownika - Ignis
Ignis
Przeczytane:2018-02-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2018,

Jedna z moich ulubionych książek.

Postaram się bardzo nie spoilerować, ale trochę trzeba chyba zdradzić :(

Jest tutaj wszystko, co dobra książka (zwłaszcza jeżeli lubicie klimaty Anne Rice) powinna mieć. Główna bohaterka nie jest krystalicznie czysta - ma nałogi (a skoro o tym mowa - spanie na fotelu z butelką rumu, to właściwie ideana opcja do wykorzystania w deszczowy albo zimny dzień), manipuluje, a magia, której używa jest znana głównie z wyjątkowo nieprzyjemnych rytuałów.

Mimo to Merrick nie jest typową herod-babą, która rozstawia wszystkich po kątach i wygrywa z każdym przeciwnikiem, żeby potwierdzić stereotyp silnej, niezależnej kobiety, jak w wielu sztampowych książkach. Moim zdaniem strasznie ciekawą postacią, a fabuła pozwala pokazać, że została dopracowana w każdym szczególe. Kiedy dzieje się coś złego, nie "spływa" to po niej, ale budzi emocje, często bardzo silne.

Anne Rice ma szczególny talent do opisów powalających poczuć to, co czują postaci. Nie tylko w momentach kontaktu z innym człowiekiem, ale też w opisach miejsc.

Wielki plus za opisy podróży do Ameryki Środkowej. Sama podróżuję w różne dziwne miejsca (takie rodzinne hobby), ale gdyby nie Merrick, chyba nie zaczęłabym się zastanawiać nad Ameryką. Jakoś nigdy mnie nie ciągnęła. Dopiero opisy jadeitowych zabytków, starych budowli i ich mieszkańców coś we mnie ruszyły. Rozglądam się za nowym kierunkiem wykopalisk archeologicznych i to chyba będzie właśnie ten :)

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu