Męskie serce

Faceci nie mówią zbyt wiele o uczuciach i emocjach. Swoje serca otwierają przed bardzo małą liczbą osób. Czasami nie dopuszczają do siebie nikogo. To jest poważny błąd. Każdy z nas musi poznać swoje serce, zobaczyć, co się w nim dzieje i podążać za jego głosem. Ale nie na oślep, nie bezmyślnie. Może być tak, że Twoje serce jest twarde, poranione, niezdolne do kochania. Jeśli tak jest, to znaczy, że potrzebujesz kogoś, kto będzie dla Ciebie przewodnikiem, kogoś, kto pomoże Ci obudzić Twoje serce. Inaczej Twoje życie nigdy nie nabierze prawdziwego sensu. Najlepszym przewodnikiem będzie ten, którego serce jest doskonałe. Kimś takim jest Jezus Chrystus. To książka pomoże Ci spojrzeć na Jego serce. To może być początek rewolucji, która całkowicie zmieni Twoją rzeczywistość. Nie obiecuję, że będzie przyjemnie. Zaryzykujesz?

Informacje dodatkowe o Męskie serce:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2014-02-22
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-277-0027-8

Kup książkę Męskie serce

Męskie serce - opinie o książce

Avatar użytkownika - MaKo
MaKo
Przeczytane:2014-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam, Przeczytane,
,,Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!? - Jeeeee! " Dziwnym sposobem tekst piosenki wyśpiewywanej przez Danutę Rinn jest wciąż aktualny. Teraz może nawet bardziej niż kiedyś. Właściwie jacy są prawdziwi mężczyźni na marę czasów? Według jezuity Grzegorza Kramera to tacy, których serca podobne są do serca Jezusa. Zaskakujące? A to dopiero początek! Tomik ,,Męskie serce. Z dziennika Banity" składa się z trzydziestu rozważań ojca Grzegorza nad poszczególnymi fragmentami Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkie teksty są po męsku krótkie, konkretne, oszczędne w słowach. Ksiądz Kramer bywa brutalny w swoich przemyśleniach, ale daje do myślenia, a przecież o to właśnie chodzi. Autor dotyka delikatnych strun serca, mówi otwarcie o uczuciach, lękach, obawach, czyli o wszystkim, o czym faceci wolą milczeć. Nie unika trudnych i bolesnych tematów, odnosi się do codziennego życia i wyzwań jakie stoją przed mężczyznami, a za wzór cały czas stawia Pan Jezusa. Każde rozważanie kończy się króciutką, pasującą do omawianych słów modlitwą. Książeczka ,,Męskie serce. Z dziennika Banity" powstała z myślą o mężczyznach, ale ja przeczytałam ją z babskiej ciekawości. Całość została tak skonstruowana, żeby teksty zawarte w tomiku towarzyszyły czytelnikom przez cały miesiąc. Jeden tekst na jeden dzień. Ale jak już zaczęłam czytać, to nie mogłam się oderwać i zbyt szybko dobrnęłam do końca. Ojcu Grzegorzowi muszę podziękować szczególnie za to, że całkowicie odmienił dla mnie zwrot ,,Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według serca Twego." Te słowa zawsze kojarzyły mi się negatywnie, bo wydawało mi się, że cichy i pokornego serca to taki wystraszony, bierny, przypominający szarą myszkę. A przecież to wcale nie tak! Dopiero ks. Kramer uświadomił mi faktyczny sens tej modlitwy, a cała Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa nabrała dla mnie nowego znaczenia. Bardzo żałuję, że nie powstała podoba książeczka z rozważaniami skierowanymi typowo do kobiet. Ale nie wszystko stracone. Może ojciec Grzegorz podejmie wyzwanie? Póki co cieszę się z tego co jest, bo choć wydaje się, że ,,Męskie serce" to książka typowo dla mężczyzn, to jestem przekonana, że każda czytelniczka znajdzie w niej coś dla siebie. Poza tym głupio byłoby nie skorzystać z jedynej szansy podejrzenia kawałków męskiej duszy bez jakichkolwiek osłon i masek. Może dzięki temu lepiej zrozumiemy swoich mężów, braci, ojców, kolegów z pracy. Ja po lekturze czuję się bogatsza o nowe doświadczania i wrażliwsza na pewne sprawy, za co serdecznie ojcu Grzegorzowi dziękuję.
Bóg jest dobry
Grzegorz Kramer0
Okładka ksiązki - Bóg jest dobry

Albo Bóg jest dobry, albo daj sobie spokój z chrześcijaństwem. Grzegorz Kramer. Jezuita. Jeden z najpopularniejszych księży w Polsce. Kontrowersyjny...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;