OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2007
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788320433043
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Podręcznik zawiera podstawy teoretyczne metaloznawstwa (opis wiązań, krystalografii, defektów), omówienie procesów krystalizacji, odkształcenia plastycznego, zgniotu i rekrystalizacji, a także przemian fazowych oraz opis faz i wykresów równowagi fazowej stopów. Przedstawiono w nim również obróbkę cieplną, cieplno-chemiczną i cieplno--plastyczną stali oraz obróbki powierzchniowe: laserową, plazmową, implantacje jonów, PVD, CVD i inne. Opisano stopy metali: stale węglowe i stopowe, żeliwa i staliwa oraz spieki i kompozyty, metale i stopy nieżelazne. Podano również metody badań metalograficznych, mechanicznych i korozyjnych.W obecnym wydaniu uwzględniono zmiany wynikające z wprowadzenia norm europejskich dotyczących stali i stopów metali nieżelaznych. Podręcznik uzupełniono też opisem takich istotnych i nowoczesnych zagadnień, jak: biomateriały, nanomateriały, stale mikrostopowe, materiały metalowo-diamentowe i inne. Wprowadzono też zmiany służące poprawie jasności wykładu.Książka jest podstawowym podręcznikiem metaloznawstwa przeznaczonym dla studentów wydziałów metalurgicznych, inżynierii materiałowej i mechanicznych politechnik.
Cień jabłoni