Opis ksiązki
Okładka - Miasto niepokoju
Kup Teraz

Miasto niepokoju

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2009
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7648-103-6
Liczba stron: 648
Dodał/a książkę:Gyero-Saski
Recenzja - Miasto niepokoju

Wciągająca epicka historia o rodzinie, miłości, władzy, żądzy i polityce. Popis literackiej wirtuozerii. 


Powieść Dennisa Lehane`a bezkompromisowo opisuje polityczne i społeczne niepokoje w kraju, stojącym na rozdrożu między przeszłością i przyszłością. Autor przedstawia losy dwóch bostońskich rodzin, białej i czarnej, w pełnych dramatyzmu latach pierwszej wojny światowej. 

Młody policjant Danny Coughlin, syn znanego i popularnego kapitana policji, przenika do środowiska emigrantów i anarchistów, by ścigać niebezpiecznych radykałów. Luther Laurence, uciekający przed gangsterem z Tulsy, pracuje u rodziny Coughlinów i rozpaczliwie stara się wrócić do ciężarnej żony. 

W powieści pojawiają się najsławniejsi ludzie owych czasów – Babe Ruth, Eugene O’Neill, lewicujący działacz Jack Reed, W.E.B. DuBois, założyciel Narodowego Stowarzyszenia na Rzecz Kolorowych, Mitchell Palmer, bezlitosny prawnik Wodrowa Wilsona, ścigający czerwonych, przebiegły gubernator Massachusetts Calvin Coolidge i ambitny młody prawnik z Departamentu Sprawiedliwości, John Hoover. 

Kulminacyjnym momentem akcji, osnutej na niektórych kluczowych wydarzeniach tamtych lat – w tym epidemii grypy hiszpanki – jest strajk bostońskiej policji w 1919 roku. Lehane analizuje zbrodniczą przemoc i niepohamowaną dynamikę życia w kraju wstrząsanym wewnętrznymi niepokojami. Danny, Luther i ich bliscy rozpaczliwie starają się odnaleźć własną tożsamość w coraz bardziej burzliwych czasach. Stopniowo stają się dla siebie rodziną i wspólnie stawiają opór nadciągającej fali biedy, kłopotów i nadziei, która odmieni ich życie. 


Fascynująca epopeja… Wizja odkupienia i tryumfu ludzkiego ducha.
„Publishers Weekly”

Opisując strajk bostońskich policjantów Dennis Lehane zajmuje się niespokojnymi początkami dwudziestego wieku w Ameryce i, jak na mistrza narracji przystało, bez trudu ożywia ten ogromny fresk historyczny. Jego postaci są jednocześnie realne i heroiczne, akcja nie zamiera ani na chwilę. Książka – pełna dramatycznych wydarzeń, konfliktów, polityki – jest napisana prozą soczystą, satysfakcjonującą i zawsze bez reszty wciągającą. Przygotujcie się na maraton czytelniczy! Tę grubą powieść będziecie chcieli przeczytać jednym tchem.
Stewart O’Nan, autor „Last Night at the Lobster”, „A Prayer for the Dying” i „Snow Angels” 

Dennis Lehane

Amerykański pisarz i scenarzysta, autor bestsellerowych powieści sensacyjnych, m.in. „Gdzie jesteś, Amando?”, „Rzeka tajemnic” i „Wyspa skazańców”. Książki Lehane’a zostały przetłumaczone na dwadzieścia osiem języków, trzy z nich zekranizowano. Autor mieszka w Bostonie.

Recenzja
ankhxxl Linia koment
Na półkach:

Na rynku wydawniczym w Polsce amerykański pisarz Dennis Lehane święci triumfy. Oprawy translatorskiej doczekały się takie powieści, jak „Ciemności weź mnie za rękę”, „Pułapka zza grobu”, „Modlitwa o deszcz”, „Gdzie jesteś, Amando?” czy „Rzeka tajemnic”, wśród których dwie ostatnie doczekały się ekranizacji i to w jak najlepszym stylu. Istnieje przekonanie wśród scenarzystów, że im barwniej i żywiej poprowadzona narracji w powieści, stanowiąca podwaliny dla jej kinowego odpowiednika, tym łatwiej sprostać wymaganiom przetworzenia treści na obraz

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gocha plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Fascynująca i wciągająca eppopeja, nie tylko dla miłośników Lehana.Dwóch bohaterów ze skrajnie odmiennych środowisk prowadzi nasz przez Amerykę lat dwudziestych .Książka hipnotyzująca do ostatniej strony:)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów